Jump to content

Audi Navigation Plus RNS-E 2018


Recommended Posts

Както съм написал по-горе, използувам записвачка Pioneer DVR-112DBK, но нещо не мога да я подкарам. Последно при опит за запис ми дава следното съобщение: Power calibration Area Error.

Не мога да се оправя и искам да си купя друго. Моля, да ми предложите подходящи и доказали се модели.

Аз намирам Pioneer DVR-212BK, Pioneer DVR-212DBK, Pioneer DVR-216BK, Pioneer DVR-216DBK, но не съм сигурен дали ще станат. Ако някой е ползувал от описаните записвачки, нека да пише.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Здравейте, моят автомобил е А4 B8 2011 година и има вграден хард диск. Имам навигация, но е доста постна от към улици. Как мога да инсталирам по-нова версия? Директно от SD картата ли трябва да се импортне и може ли линк с файловете, които да кача на SD картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Колеги, някой справи ли се да качи цялото ISO някъде за сваляне, както колегите по-горе са попитали?

Благодаря предварително и аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.
Да раздвижа темата.

Продадох навигацията на едно момче,но се появи проблем,може и да е идвал при някой от Вас - незнам.

 

Навито,в частност оптиката дали е изправна,я тествахме,като сложих ОРИГИНАЛЕН ДИСК и го чете безпроблемно.
Чете и Аудио дискове пак безпроблемно.

 

Обаче записвани дискове,каза,че е пробвал вече 3,никой от тях не тръгвал!?!?
Ходил е да чистят оптиката и пак не тръгвали въпросните дискове,но тръгвали на собственниците на колите на които са му ги записали и продали.

 

Дайте идея къде може да е проблема и евентуално как да се отстрани.

Човека на който я продадох няма регистрация тук и не е българин,затова Аз се опитвам да съпортна,защото иска да си използва навигацията най-вече.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните дискове се записват по коренно различен начин. Та за това и оптиката ги чете (все още).

Та в тоя ред на мисли моето предложение е да се търси нова оптика например от тази обява: https://www.ebay.co.uk/itm/223133800213

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението.

На защо да е нужно нова оптика в настоящия случай?
И къде е логиката надраскан оригинален диск от 2010 година да го прочита безпроблемно,а пресно записани 3 ДВД-та да не иска да ги прочете или да ги чете само на собственниците на колите от които ги е взел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен логиката е, че на матричните дискове "дупките" се правят на нещо подобно на преса, а не чрез прогаряне както става при записването на писачката вкъщи.

И съответно лазерът няма нужда да е толкова силен, докато при домашно изпечен диск трябва да е по-силен.

Вече това до колко е вярно е трудно да се каже, понеже има и обратна теория, че записаните дискове са по-лесни за четене ако матричният диск е правен на кофти преса и т.н.

https://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc_manufacturing    

   https://www.youtube.com/watch?v=Ouv4x8zkQEM

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се зачетох в инфото относно записване/четене има логика да ... но както и сам казваш и едно е вярно и другото,а къде ли е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен оптиката е пътник, почне ли да прави такива магарии. Приемайки, че записаните дискове са на 100% изрядни.

п.с. Може да пробва следното: слага оригиналния диск който се чете и кара примерно 20-30 минути с него да "позагрее" малко навигацията и след това да пробва дали записания ще се прочете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пробата - трудно.

Щот оригиналния си го оставих за спомен,той така или иначе е ДВД1 и ДВД2 няма карта на България.

Просто за проба преди продажбата изпробвахме с него и с Аудио дис и с записан диск от някой ... първите два безпроблемно.

После ми сподели,че е чистил дори оптиката и е пробвал още два записвани диска и не искало да ги прочете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението Вальо.

Значи това оптиката на ОЕМ устройствата ще се окаже страшна капризация относно навигационните дискове.

Ся чакам тези дни да дойде Медия-та която е 2016 производство да видиме там какво се случва :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си е на много години Марто, работи при лоши условия (топло/студено), чете непрекъснато и рано или късно ѝ свършва ресурса.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

Логически обаче е много интересно как и отслабват свойствата (четящите) до пълно отказване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто и просто лазера си има определен живот който зависи от много фактори и в един слънчев ден просто спира да чете всякакви дискове.

Горното е валидно за всичко що чете дискове с лазер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Никак не е странно. Ти ако ако дадеш една торба с пари за Lamborghini и в един момент ти кажат, че ъпдейт за навигацията ти "йок"? Докато MMI 2G не се поставя на такива "класически" коли и могат да си позволят да спрат ъпдеътите.

 

Lamborghini Gallardo:

used-2013-lamborghini-gallardo-2013lambo

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...