Jump to content

Предни спирачни дискове


Nonchev

Recommended Posts

Привет колеги, карам А4 Б7 1.6 Авант с 9-лъчеви джанти от S-line 17"-ки. От солта и лугата тази зима дисковете-най-вече предните взеха да ми корозират и попристъргват, ако колата не е карана повечко време. Корозия има, както по ръбовете на дисковете, така и по повърхността им. Предните накладки са ми TRW и според майсторите, при които ходя имат доста хляб още. Дисковете с накладки са сменени преди 30 000км. Миналото лято при некорозирали дискове ми се е случвало при леко спиране в задръстване от преден ляв спирачен диск да се чува в най-големите жеги брутално скърцане-като "метал в метал". По предницата всичко е здраво. Та питането ми е как си предпазвате спирачните дискове зимата и дали едно шлайфане/струговане ще помогне и удължи живота на спирачните дискове ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как да не корозират при допир с вода,не са направени от не-ръждавейка.

При първото натискане на спирачката нещата се оправят,ако си от тези които карат бавно и не ползват спирачка,

като един мой познат.

Само предните ще ти се изчистят а задните ви аги ще са ти ръждиви.

На кратко карай си колата и не ги мисли тези дискове те вече са си измислени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете ръждясват дори след дъжд и престой от няколко часа.Така,че според мен и трябва каране на тая кола,а не престъргване или пазене на дисковете.Гумите също се съсипват при дълги периоди застой.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято при некорозирали дискове ми се е случвало при леко спиране в задръстване от преден ляв спирачен диск да се чува в най-големите жеги брутално скърцане-като "метал в метал".         Колега това може да не е само от дисковете,ако в този момент въртиш и  волана,скърцат на “метал в метал”и шарнирите,ако си все още с оригиналното окачване!

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...