Jump to content

Дилема / Избор на летни гуми 235/40/18 XL


Recommended Posts

След около два месеца ще дойде момента за закупуването на летни гуми и бих искал да се допитам до вас,ако някой кара или е карал въпросния размер и марки,които ще спомена по-надолу.

 

Става въпрос между следните два избора в бюджета,който съм заделил за гуми.

 

1.Nexen N'FERA SU4 или SU1 235/40/18 95Y XL (C-икономия,В-мокра настилка) 72Db- шум.

Резултат с изображение за nexen nfera su4 gumi7v9uP-N_FERA_SU1.jpg

2.DEBICA Presto UHP2 235/40/18 95Y XL (E-икономия на гориво,А-мокра настилка) 67Db- шум.

AM5e-UHP_2.jpg

Да кажем,че в бюджета попадат и VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA пак в същия размер и сходни характеристики.

 

Карал съм и карам с Нексен и съм доволен като цяло от гумите и летния и зимния модел.

Искаше ми се да пробвам въпросните Дебика но незнам нищо за марката и ще се радвам ако споделите мнение или отзив за нея и качествата и в летните предложения в големите размери.

Дебиката поне на хартия я дават с малко по-добри показатели от Нексен-а спрямо сцепление на мокро и спрямо шум но... за сметка на какво вероятно по-бързо износване или?

 

Мерси предварително.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да се включа и аз. Ще купувам 235/45/18, като избора ми е сведен до същите марки. Не мога да разбера от какво варират цените? Например - https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/325010221561158/ VS https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/3007010228707877/, ДОТ-а ли прави разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че не е ДОТ-а .. имал съм случай гуми Нексен еднаква година по ДОТ но едните обикновенни,другите XL-ки ... вторите да са по евтини с по 4-5 лева на гума спрямо обикновенните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш според мен в тоя размер няма как да има големи издънки, освен ако не вземеш съвсем бесен китаец. Въпрос на вкус е дебица, кумхо или нексен да е.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам.

Аз съм спокоен шофьор и се надявам да държат поне малко на дупки,щото това изобилства по пътната ни мрежа.

Най-вероятно ще я пробвам тази Дебика хем да сравня с Нексен,хем да видиме дъщерната фирма на Гудияр как се е представила.

Четейки това ревю и мнения,за парите си се представя перфектно във всякакви условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/25/2018 at 10:08, MAPTO7007 написа:

 

1.Nexen N'FERA SU4 или SU1 235/40/18 95Y XL (C-икономия,В-мокра настилка) 72Db- шум.

Резултат с изображение за nexen nfera su4 gumi7v9uP-N_FERA_SU1.jpg

 


Аз имах същата дилема миналата година ;)

Избрах Nexen N'FERA  SU1 225/45/17 XL пред SU4, след като прочетох доста, а и самите корейци си класират 1 пред 4, като по-квалитетна гума

Понавъртях им вече доволно няколко хиляди километри по всякакви настилки без лед и сняг в България и чужбина. Впечатления в последните 2 страници на тази тема, където вече сме ги дискутирали:


Като цяло съм мн. доволен от първия им сезон, ще видим живот и здраве 2-я сезон тази година, как ще се представят.
Дебицата изобщо не я коментирам, дори не бих си помислил за нея, разбира се това е лично мнение и не обвързвам никого с него :)



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли ревюто на Дебицата не вярвам руснака да лъже,а четейки и други форуми и гледайки клипове не я дават по зле от Нексен-а.

Аз също карам Нексен щото не е оправдано в БГ катакомбите да се дават пари за деойно по-скъпи гуми,които в нашата реалност не могат да разгърнат потенциала си както е в клиповете по немски аутобани и прочие.

 

Но пак казвам пуснах темата щот си мислех че някой мое да е пробвал тия Дебици и да сподели реално как е в налите условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да погледнах го ревюто, както и малкото ревюта по други сайтове за мнения. Не мога да ги коментирам обаче понеже няма много независими мнения. Явно не са ги карали много :hilezh:...за сега.
Това което ми направи впечатление обаче е  че сега са по-евтини от аналогичния Нексен. Видях оферта за 132,70 лв / бр. до 10.03 Предполагам е с дот 17
Ако ти харесват може да опиташ, но аз не съм карал с такива и не мога да ги препоръчам, лично аз съм пас за сега относно тях ;) Включех се с мнение за Нексена понеже лично ги тествах и видях, че питаш и за тях.
Успех в избора и пиши после мнение независимо на коя марка и модел се спреш !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за Nfera Su1 - отлична гума! Не се усеща никаква промяна в сцепление, шум или пр. между 1ви и 2ри сезон и изминати около 10 000 км. Тази година ще ги видя как са третия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал нито с едните, нито с другите гуми, но този Нексен не бих го разглеждал дори като опция - 72 Db е много високо ниво на шум дори и за зимна гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези децибели не знам, как ги мерят, но гумата не е шумна :nixweiss:... а аз я карам на кабриолет т.е. и с открит покрив. Аз съм обективен и доста критичен и ако имаше такова нещо щех да го споделя ;) Не взимам пари за ревюта и ако нещо ми хареса или не си го казвам 1:1. За моя размер 225/45/17 ядават 71дб, т.е. с 1 по-малко от коментираяни, но не мисля че някой може да улови разликата :hilezh:
Разбира се винаги може някой да каже, че не му харесва и е шумна да кажем в сравнение с някой 2 пъти по-скъп аналог.
Реално за да е обективно на една и съща, кола трябва да се сложат и от едната марка и от другата и да се кара по един и същ път при еднакви условия и едва тогава може да се каже, коя е по-шумна.
Това с децибелите малко, като с дизеловите емисии ми се струва :hilezh:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да се съглася с горния пост, още повече че шумът е доста разтегливо понятие - това, което за едни е шумно, за други не е.

Освен това има и много хора, за които шумът на гумите е второстепенен показател при избора им.

Аз обаче не съм сред тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научете се вече , че тези децибели, дето ги дават, са за шум за околните - не за вас  вътре в колата!

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Публикувано (Редактирано)

Държавата на абсурдите.

Най-купуваните и търсени гуми нямат зареждане никъде.

Само с поръчка от Германия.

Най-интересното е,че цената им неуместно се покачва от 150 на 170-180 лева за брой на базата на кво един господ знае ... :nixweiss:

 

Някой ходи ли до Германия да ми докара едни :hilezh:

Или да има тука налични и да продава :lupe:

 

Със същите показатели като Нексен-а но от още по-евтиния клас или казано точно дъщерната фирма на Bridgestone / Firestone  ми се предлагат

Dayton Touring 2 235/40/18 95Y XL  ( Made in ITALY )

Гориво - клас: ( C )

Мокро - клас: ( B )

XL - Extra Loud

 

Вие какво ще кажете?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да изчакаш поръчай си ги, ще ти доидат до 10-на дена. Нексените са мн. по-добри от даетона нищo, че на хартия им дават еднакви покзатели.
Иначе товя размер наличн нексени за съжаление има само 3 бр. в момента.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че са само х2 или х3

Интересното е,както цитирах продавачите "най-продаваната гума за своя клас" аджеба що не ги зареждате както в началото на пролетта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако искаш го наречи липса на "пазарен нюх" или нещо подобно :hilezh: Нали се сещаш, че този бранш не са някакви търговски и маркетингови гении :schlaumeier:...сигурно си викат "алко презапасим, как ще продаваме със стария дот" или нещо подобно ;) Няколко фирми - онлайн сайта наложиха тази "мода" под предлог, че предлагат на "по-ниска" цена не държат количества на склад не затварят пари, а чакат поръчка от клиент (капаро) и тогава доставят от германските складове. При въпроса ми към таква фирма, ами ако някоя от доставените ми 4 гуми е дефектна...."имат гаранция 1 г., но ще ви доставим друга след още 10 дена"

...и те така ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aдаш след 10 дни няма да свърши света. По добре така, отколкото да имат 4 бр. с миналогодишен дот и да не искат да ти продадат други. Поръчвай и не го мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси точно пък за тее пари170-80 лева ще си взема е тва и Нема да го погледна тоо нексен,който в момента се намира за около 65-75€ по сайтовете.

 

A672480E-48F2-48B2-9C07-26A0FDD27DE9.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...