Jump to content

Дилема / Избор на летни гуми 235/40/18 XL


Recommended Posts

Щото са чули нещо и сега правят преразказ като слагат и малко краски от тях.:hilezh: Гумата е тиха здрава и сравнително стабилна на сух асфалт.За на мокро не мога да кажа нищо защото не съм ги карал на силен дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм виждал и виждам все още 18,19,20-ки на луксозни лимузини по 2 тона,летащи с над 16-180-200 по родните катакомби (магистрали и пътища) с подобни гуми нисък клас тоест китайчета.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, сравняваш.. несравними неща- лятна със зимна гума от една и съща марка
Няма сравнение между различни размери, а тук да не говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това почти съм се навил да я пробвам,за да мога догодина по това време да кажа:
Да - държат се добре на мокро и в дъжд

Да - на сухо поведението им е също така добро

Да - държат та дупки и бордовете не са станали на жабки или по-лошо

 

или пък обратното по-всички тези показатели.

 

Аз не карам с повече от 120-140 да не кажа,че рядко повече от 120

Дупки пазя,бордюри не качвам,тези дупки които незная опитвам когато има възможност да избегна.

Просто за да не пълня джобчетата на родните търговци на гуми,чакайки и плащайки Нексен-а,който "уж" закъснях да купя на нормална цена ... ще взема нещо близко до него ... тоест средно ... между най-скъпите марки и най евтините китайчета - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, MAPTO7007 написа:

Що сте толко негативни към тая Дебица/ка ... навремето хората се утрепваха да карат зимния модел Фриго/2 нямаше криви гуми,нямаше драми.

 

Грешна информация, точно старите Дебици се кривяха ужасно много, даже излизаха криви от завода. От както ги купи Гуудиъар нещата значително се подобриха. Купуваха ги хората щото нямаше по-евтини или ако имаше бяха още по-големи боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, МММ1 написа:

https://medina-med.com/guma/0-01-22-0-0-03-1-0307/gumi-general-tire-235-40r18-95y-tl-xl-fr-altimax-sport/

Гуми от тази марка не съм виждал на живо ... Но щом се гони цена. Може да е по-добра от Дебица-та.

Точно към същата гума в същия размер съм се насочил . Но в българските форуми почти няма отзиви за тях. На добра цена са, дъщерни на Continental, никой ли не кара такива ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плашат се да я тестват :hilezh:

 

И какво ще се окаже,че сина на Бриджстоун е един чудесен компромисен вариант т.е Дайтон за 2 сезона някъде :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказаха се в една ценова категория
Дейтъна е откриваем, а Дебицата е кът.. Помисли и ако се наложи да се купува 1 нова гума и трябва да се чака със седмици, цената се надува изкуствено и т.н фактори ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дейтън-а го имат в наличност навсякъде с по над 10+ бройки.

 

Но чувам,ме страниците били меки,ся дали става въпрос за  XL-ки усилени незнам.

 

Другото което ми се върти в главата ползвайки калкулатора за гуми е,дали да не взема 245/40/18 XL ... дават я с 0.8мм. разлика в допустимите норми спрямо 235/40/18 XL ... мисля си че малко по-широка и висока няма да навреди или да закача някъде ... (казах Аз,който съм привърженик на заводските данни :hilezh: )

 

Гуми7 - имат готовност за доставка от немско на Nexen NFera SU1 обаче чета лоши отзиви ако се наложи рекламация или нещо от сорта,с две думи съм свикнал в магазина да платя и ако се наложи с фактурката пак да отида и да ми е по-спокойно.

А пазарувайки през нета с 25 лева доставка и неясни гаранционни условия,по-скоро не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо ти препоръчвам FULDA SPORT CONTROL 2 235/45/17 !Уникално тихи и добри на мокро. 

С 40профил си много зависим от вида на настилката и температурата  тоест шума се увеличва и ще е по-добре се вземе 245/40/18(по-висок борд)

 

 

 

 

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда и Ханкуук ми идват скъпички по 200-210 лева парчето ... не бих се прежалил ... ако имахме нормални пътища да,но към настоящия момент не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Just now, MAPTO7007 написа:

Фулда и Ханкуук ми идват скъпички по 200-210 лева парчето ... не бих се прежалил ... ако имахме нормални пътища да,но към настоящия момент не.

 

По "нормални" пътища можеш да караш и с Дебица. За дупките у нас си трябват здрави гуми. Пак помисли да минеш на 17" джанти. Предимствата са много ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Just now, Raziell написа:

Fulda 235/45/17 156лв е бройката.

 

 

 

 

Четете колега... четете..

 

 

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, МММ1 написа:

 Пак помисли да минеш на 17" джанти. Предимствата са много ...

 

Мисля го,ама как да стане,първо да продам/подаря 18-ките на някой и после се надявам си намеря хубави 17-ки С-лайн здрави и прави и т.н ... за съжаление трудна работа,много трудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всичко ... Тези са най-търсени за В7 ... Веднага изчезват от пазара.

http://www.original-felgen.com/8h0601025h16zk80.html

http://www.original-felgen.com/8d0601025rz17.html

http://www.original-felgen.com/8e0601025as8z8.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...