Jump to content

Съвет А4 Б6 3.0 V6 Quattro


Recommended Posts

Здравейте

Бях се ориентирал към друга марка и случайно покарах едно такова Ауди , останах очарован. Колата е швейцарска автоматик който включва без да го усетиш комби е 4х4. Дайте ми съвет и мнение за този модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0 TDI няма в А4 В6. За бензина е вярно, но определено информацията е оскъдна, а този е сравнително "специфичен" двигател ... уж. Намесвам се в темата, защото и на мен ми е любопитно, а чета дооооста различни мнения. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо е за смяна на ремък. Процедурата е по-скъпа от нормалната.

Колата работи добре на газ, разходът на бензин е сравнително висок, за това, което предлага мотора.

Много скъпи вариатори. Ако е карана с хубаво масло няма проблеми с тях.....Ако не - остава само високия разход. По-тежко обслужване, като всеки V-образен мотор.....тих е, лек е (за v6), тръгва добре, нагоре няма никой.....абе всичко е изписано за този двигател.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, robobug написа:

 

 

Точно. 

Общо взето, като го купиш, за качествено обслужване в сервиз, дето е обслужвал такъв мотор, си приготви към 2000 лв за всичко от-до. Не рискувай с гаражни майстори, че ще ти излезе през... Това в случай, че се навиеш да вземеш такава кола. Обича да харчи масло, дори и да е карана цял живот с хубаво такова. Ако пък е карана с каквото има, е ужас, като ALT мотора. Разход на бензин градско, зависи колко я натискаш, но под 18 не очаквай. Може и 30 да удари. Извън градско е средно 15, ама трябва да си спокоен шофьор. ГИ средна хубост е към 1500 лв. Взимай ръчка, че автоматика може да те изненада, а и там е цифра, и обслужването и ремонта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго вярно, ама за разхода пълен филм. Градско очаквай от 12, а извънградско от 7.. на газ 2-3 литра отгоре :) Според задръствания и натискане на колата не очаквай със сигурност да "удари" повече от 7-8 литра отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм такъв мотор, от личен опит казах, какъв разход дава. Сега кумувете се борят с една такава гад. При тях е идентично. Е, и в двата случая, колите бяха автоматик, но пак харчат доста над 12 градско и 7 извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.auto-data.net/bg/audi-a4-b6-8e-3.0-v6-220hp-quattro-4375

15.8 градско по книжка.... :nixweiss: значи реално доближава 18 

Извън 9-10...

Как ги праииите теЗ 12? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани какво пише. Еле па на тоя двигател някой вакуум да не е как трябва и да не прави сместа как трябва. Хем не върви, хем харчи. Сети се от къде знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вакум, бензинови инжектори, които като се кара на газ се зацапват и трябва чистене, тръбите на картерните газове са пластмаса и като остареят се чупят като сламки и след това е голям филм - само нови оригинални 450лв с клапана. Вариаторни колела за газоразпределението, които са по 400лв бр - има 4бр. Над 400 000км си заминават. Ангренажния ремък се зацепва само със специален инструмент, само за този двигател. Все неща, които задължително изискват надежден сервиз за проверка на автомобила и последващо обслужване и ремонти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет на всички,

Прочетох доста внимателно отзивите.

Препоръката ми е определено положителна.

Моя е А4 Б6 Quattro 3.0 ASN 2005г., автоматик 

В началото , като всяка 100г кола, си иска нейното.

Пълно ревизиране на вакууми, обслужване , преглед на всички връзки и компоненти , грубо както казаха по-горе колегите 2000/2400лв, при мен 2370лв.

Дори смених и автомата за затваряне на предния капак.

След пълното обслужване и нормална поддръжка , Ви казвам на всички , дизел никога и няма такъв кеф от тази кола.

Имал съм доста коли и всички съм обслужвал истински , но тази за първи път ме грабва.

Разход градско 13/15

Извънградско 9/11

Зависи как в караш, а за зимата нямам коментар просто 

С две ръце съм за тази кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да покаже колко хубав мотор е АСН-а. Като оня пич, къде искаше 10к за Ц5 и след няколко месеца се оказа, че има пукнат блок.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...