Jump to content

Избор на акумулатор за А4 1.9tdi 131 коня


Ирина

Recommended Posts

Колеги ,привет.Сигурно темата е коментирана ,за което се извинявам,но мога ли да получа помощ,относно какъв акумулатор е подходящ за моето Ауди А4 1.9tdi 2004 година (131 коня) . Бих се радвала на мнение от колегите тук ,защото като жена ,признавам си ,че не разбирам нищо ! 

Редактирано от VBI
Заглавие, неправилен раздел.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако критерият е най-добро отношение качество/цена, моят опит досега показва за най-оптимални марките Varta и Exide.

Що се касае до капацитета на акумулатора, правилно е да се види какъв се препоръчва от производителя за съответния модел кола и се купи акумулатор с такъв, а още по-добре с по-голям капацитет, стига да може да се побере в съответното място.

А тъй като в случая става въпрос за дизелов автомобил, нека и стартовият ток на акумулатора да е по-голям.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Varta Silver 74Ah 750 А стартов ток, 4 година съм с него на същата кола и пали от раз. С 3 години гаранция помня беше.

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайдаров, ти определено имаш мания за самоизява на всяка цена, а, не можеш се спря май^_^.

Аз пък бих предложил Мол батерийка, тия които спрягате са само маркетингово скъпи, не и по-качествени.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, NIKO said:

Гайдаров, ти определено имаш мания за самоизява на всяка цена, а, не можеш се спря май^_^.

Аз пък бих предложил Мол батерийка, тия които спрягате са само маркетингово скъпи, не и по-качествени.

НИКО, приятелю, аз мании нямам - още по-малко за самоизява.

Колкото и нескромно да е - аз съм се изявил и доказал отдавна, за да го правя сега - и то по форумите.

Само да те светна, че твоята "Мол батерийка" е не само по-некачествена, но и значително повече "маркетингово скъпа" от предложените от мен. Чети малко повече - включително и през нощта на електронната си книга с хубавата подсветка...:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Регионален вносител на акумулатори ми е добър приятел, има далече по-надежден поглед върху материята, не се пъхай навсякъде по тоя "обоснован" начин. Ставаш досаден, на всяка манджа мерудия.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/1/2018 at 7:55 PM, kx3m said:

Varta Silver 74Ah 750 А стартов ток, 4 година съм с него на същата кола и пали от раз. С 3 години гаранция помня беше.

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тези двата акумулатора са с безплатна доставка на 160лв-https://autoprofi.bg/banner-power-bull-74ah-680a-r-prod9948.html,https://autoprofi.bg/akumulator-varta-blue-dynamic-74ah-prod1256.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/2/2018 at 7:22 AM, nickgaidarov said:

А защо ти е да го постигаш? Хората отдавна са го постигнали - просто си купи акумулатор с такъв.

Ако знаеше как се постига по-високия стартов ток, нямаше да пишеш глупости.

 

Винаги е за предпочитане акумулатор с по-нисък стартов ток, при равни други показатели.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е така, ти си купувай акумулатор с по-нисък стартов ток.

Лично аз нямам нищо против.

Само моля избягвай подобни квалификации и умозаключения по отношение на неща, от които нямаш хал-хабер.

Не заради мен, на мен ми е все тая.

А заради тези, които евентуално биха те послушали.

Защото не всеки е длъжен да разбира от акумулатори, но всеки има такъв в колата си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да избягвам? Да отбелязвам глупостите на разни тролове?

Очевидно нямаш дори идея какво е "стартов ток" и какъв трябва да е в случая. 

Мисля, че дадох достатъчно насока да провериш как се получава този "висок ток" и защо не трябва да е такъв.....не, вместо това започваш да тролиш....освен, че е по-лесно, не изисква и никаква техническа култура....само нахалство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...