Jump to content

Търся инструмент / ключ 3307


Elementka

Recommended Posts

Здравейте, колеги! И честит празник!

Много спешно търся инструмент или ключ 3307 за развиване на бензиновата помпа от кошницата. Колата е а4 б5. Имам помпата за смяна и всичко е разглобено, но това нещо няма отвъртане на ръка. Имам и друга кола под ръка, намирам в София и мога да дойда да взема инструмента. Двама души се мъчим от 2 дена да свалим проклетото нещо и няма развъртане. Много ще съм благодарна, ако има някой да услужи утре, например, колкото и невъзможно да звучи. :D Много благодаря, предварително!

Редактирано от Elementka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако не намерите?

Изход, разбира се, има.

При липса на ключ 3307 трябва да се ползва лост с цел завъртане помпата обратно на часовниковата стрелка, за да се освободи от кошницата. Такъв лост могат да бъдат например две големи плоски отвертки на кръст. Необходимо е известно усилие, макар и неголямо, така че по-добре помолете някой мъж.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да си го представя това с отвертките. За да са на кръст по средата не трябеа да пречи нищо, а там е края на самата помпа с маркуча и кабелите :nixweiss:

Редактирано от Didaka89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен далинсамо на куатро, но забрави да достигнеш до кошницата по тоя начин :wall: Помпата е на 20-30 см под отвора на резервоара и е под ъгъл, не е точно под отвора. Шибана работа е като цяло ваденето без точния инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова, както съм написал, отвертките трябва да са големи, а големите отвертки в повечето случаи са и дълги.

Ако развиването става трудно, пръсни малко WD-40 и изчакай около 10 минути преди отново да пробваш.

А ако и тогава не успееш - явно нямаш достатъчно опит или сръчност и си търси ключ 3307. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e9e0c24s-960g4rWtjZEVRGKcaQO49GG15202009

 

Гайдарче, пак се изказа неподготвен, у сека тема акаш....

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако и твоите ръце са непохватни като ръцете на колегата по-горе, нищо чудно, че разсъждаваш така.

И пиши по темата, ако нещо искаш лично да ми кажеш, пиши на ЛС.

Или просто за пореден път искаш да блеснеш единствено с това, че ще направиш някакъв коментар по мой адрес?

 

P.S. Попрегледах и темите, в които съм писал - всъщност те са съвсем малко.

Съвсем отделен е въпроса, че постовете ми в тези теми са такива, че се помнят дълго, и явно това кара по-посредствените хора да си мислят, че едва ли не пиша във всяка тема.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и подробно видео как се сваля помпата, като там, където се ползва ключ 3307 (от 8.52 мин. нататък), ползвайте двете големи плоски отвертки. Да, малко е под ъгъл и е далечко, но какво от това? Не е чак толкова трудно, с други думи - no excuses...:hilezh: 

 

 

То е и малко смешно, но като ви гледам какви сте леваци, за всеки случай да попитам - преди да завъртите отвертките обратно на часовниковата стрелка притискате ли ги една в друга на мястото на кръстосването им?

Това е необходимо, за да може лесно да стане самото завъртане.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...