Jump to content

кожа


P.Yanchovski

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Шофьоската седалка е закъсана и искам да я оправя. Ходих при едно момче дето се занимава с това, има много избор обаче не точно същия цвят...

Някой има ли идея къде може да намеря същата кожа или ако продава примерно от задни седалки да се извади необходимото парче, предни трудно се намират...

Благодаря!

28755275_1964148370280135_786778654_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този като се занимава само с това, не ти ли каза че може да ти я направи с каквато и да е кожа и после да се боядиса цялата седалка с боя направена по цвета на оригиналната кожа. В магазините за тониране на бои знаят какво трябва да сложат в боята за да не се нацепва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В топ-натоварената зона боядисаното ще изкара максимум година, и то ако колата се кара малко. Тук и конците са скъсани- с боя и филъри няма да стане (трайно, временно за вземане на пари  и едноседмична визия- става)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех с правена седалка от бай италианец, с доста кофти боядисана седалка, колкото да мине номера, като дори цвета не пасваше. 2 години минаха преди да сложа седалките с подгряване, но боята не беше мръднала. Това са около 60000км карани от вариращо 130-150кг човек :D Така че от боя до боя има разлика явно. Аз лично не бих си я боядисал, но просто споделям опит. 

 

Реално старите ми седалки седят разглобени при тапицера и трябва да отида да си ги прибера, ако не са хванали крака. Същият цвят са и евентуално може да използваш или само парче или целия гръб на пасажерската, понеже той си беше здрав. Ще видя до 1-2 да проверя и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя нали и оригинално се боядисва, да не са я свалили от горкото животно такава жълта. Като му ушие тапицера ново парче и после го боядиса, ще изкара две години поне и после ако е в него колата още, пак ще я боядиса. Да не говорим, че съм виждал оригинална седалка на Ауди на 2 години и не повече от 50 000 км, протрита на това място. Вечни неща няма, то и 4Ф си е било кола преди 10 години, а сега подфорума е пълен с теми на кой какво му пуши,скърца тропа, люпи се и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно- 'оригиналната' боя на кожата всъщност е химия, нещо като течен винил.

За седалката- зависи от килограмите, как е карана колата- градско, извънградско. Аз съсипах една седалка и един волан за 70 000км градско каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Затова гледам ако мога да намеря нова седалка, ама така доста трудно, по-скоро от някой да намера задни и да се сложи парчето на предната
Много не ми се ще да слагам различно парче и боядисване, след време със сигурност ще избелее и ще има разлика....

Редактирано от P.Yanchovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре се консултирай с тапицер. Купуваш  кожа , (той ще ти каже откъде и каква ) сваляш седалката и му я носиш .  И той я претапицира. Ако има разлика с другата седалка , правиш ги и 2те.  Верно по-скъпо ще легне, но изчистваш всички забележки по седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/7/2018 at 0:27 PM, mili 75 said:

И от къде си сигурен, че качествено боядисано ще се протрие бързо? Пробвал ли си ?

Пробвал съм, лично правен за мен салон с бои за 300 лв.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

къде в София има читав майстор за нашите седалки - понякога на неравност ми поскърцва и ме убива това :(

Искам да я свали и оправи/смаже поскърцването

пробвах да я огледам сам, но няма никакво място.

Пластмасата на гърба има ли лесен начин за махане и след това шанс за безпроблемно слагане?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тояга, Вилнер са читави като тапицери.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@maisuda: благодаря, аз съм евентуално само за смазване някъде, не знам дали ще се занимават с мен Вилнер и Тояга, но може да ги пробвам.

За седалката има 4 болта M10 - звезда с 12 лъча. Нямам такива, но ще си взема и ще я бутна назад да я огледам.

Тъпото е, че отпред под бедрата имам някакво тъпо-никому-нужно шкафче и не знам как се сваля и то...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в опити да го сваля това шкафче го счупих и пак не успях да го сваля..... Това твоето е доста кофти аз нали ти казах при мен се беше разхлабил един болт дето я държи самата седалка стегнах здраво и се успаха нещата.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам такъв triple square M10, за да ги пробвам. Но мисля, че не е от там. При разместването на седалката, за да оглеждам, се е наместила и днес не скръцна нито веднъж :) до време, вероятно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...