Jump to content

Избор между А4 B7 3.0TDI или 3.2 FSI


Recommended Posts

Много ти бъркат в черното дупе тея алфи :hilezh:

Я кажи, ти отслабна ли най-накрая и още ли крадеш кофи за смет да си правиш кори под мотора :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, nichirenshu написа:

Аре у лево.

 Рипа ти ........разхода бе Шпекси.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз никъде не съм ходил.Искаш ли да сложиш някакви пари и да се возим 100км градско да видя и аз как бензинов мотор 4Х4 автомат харчи 12 литра бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По безсмислен от 3.2 е само  1.6.

Радвай се, не си на последно място.:hilezh:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пичове, нещо много се абстрахира темата. В крайна сметка никой от вас не е имал досег с 3.2 фси?

Редактирано от Стамбата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го разглеждах като компромисен вариант на 4.2 с ръчка. 100% от предлаганите в немско коли бяха с директно или индиректно споменато, че има шум в мотора, вероятно вериги. Около 4000 ми казаха за смяна, изпадаха все със скучни цветове или на безумни цени и нямах шанса да си купя такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само  @nichirenshu е имал/има. Другите са фалирал от 2,5 тди тираЖия и напушен студент със съмнителна сексуалност и бракувана алфа от холандска морга. :hilezh:.

12/100 не виждам как ще  стане, но 15, защо не? Много зависи от маршрута на градското. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, martinich написа:

 фалирал от 2,5 тди тираЖия

До кога се врътат тръкалатра нема фалирал тираджия... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разхода на масло колко е?

не се бъзикам, няколко човека виждам с тубички в багажника, дори на 3.0 тфси, приемат го за нормано. 

 Добре е да кажеш какво да очаква човека.

 За веригите при 3.2 минава по тънката лайсна, свалят се скорости и се работи от там, нещо невъзможно при 4.2.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, nichirenshu said:

1500 са вериги, обтегачи и плъазгачи, оригинални от Райно. Колкото на 3.0тди и 4.2.

Може и аз да подвеждам, исках ориентировъчна цена за смяна на вериги, под което разбирам пълно обслужване на мотора + части, а може и много за труд да са ми искали(съединител също влиза в тази сума, така и така мотора е изваден).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално съединителят на тоя двигател си е с двумасов маховик, което си отива към едно 700 лева за пълен комплект с работата. Ако наистина ремонтният комплект на веригите е 1.5к - не е нещо грандиозно (като 4к) за този автомобил/двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Някъде там са оем частите за смяна. Е, ако имаш роднини и приятели с дебели отстъпки, може и по-тънко. Някои от частите имат и афтърмаркет версии и оттам може да се изпили някой лев. Може и да може на теория да минеш с 1200лв примерно. Амаа не знам. За труд колко ще ти вземат оттам нагоре е друга тема. И си сложи и едни 3-400лв за консумативи, щото няма да си оставиш старото масло и филтри, като е разхвърлен така и така :)

Разхода градско в 4f ръчка куатро, опитно установен от мен, е 15/100 с “нормално” каране в София. На дълго може и 7.5-8 ( с 90) може и 9 (със 120-130) може и 10.5-11 (със 160). Може и още нагоре :hilezh:

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, nichirenshu said:

В б8 може да се случи подобно нещо. б7 2.0тфси няма общо с този евентуален проблем. Аман от легенди.

Стига писахте глупости.

Приятел аз глупости не пиша. Прибирах се с колега, който е на А6 3.2 фси, но само на предно, а аз зад него с 4.2 . Разликата в разхода ни накрая беше 0.5 :) Мен ми омръзна от форумни състезатели на които колите им харчат много или по-скоро са толкова зле технически, че разхода е оле мале. 4.2 в София ми дава от 14-18 разход, като рядко се гали педала. Засичам го не по борд, а пълен-пълен, борда ми дава отклонение от 0.5-1 литър. Колега, който пише във форъма може да потвърди написаните от мен числа на борда, защото ми е карал автомобила :) Много важно е и къде се зарежда, щото като ви излъжат с 5-6 литра на фул резервоар и отиде разхода. Хора научете се как да карате и тогава обвинявайте колите си :) До бургас за 2 часа и 30 мин и разход 10.5 с климатик и 3 човека с багаж + 20ки на колелата.. Д*ба колко много харчи тва 4.2. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...