Jump to content

Как се монтира борд компютър на Audi A4 B7 2.0 TDI Avant


илиян a4

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам едно колебание дали мога да си сложа борд компютър как става това, моето лостче за чистачки е такова https://www.olx.bg/ad/lost-chistachki-audi-a4-b6-b7-audi-a4-b6-b7-ID6HsDl.html#1fe9919ec0

Предполагам трябва да е такова

https://www.megaparts.bg/product/182930579

Слагането е лесно но въпроса ми е дали трябва и нещо друго да се прави.

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се таблото.Пуска се допълнително окабеляване към борда.Следва обучаване на новото табло.

Sent from my TC55 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото си остава същото.Сменя се само лостчето(за чистачките) с новия вид,после трябва да се адаптира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Обновявам малко темата с един въпрос.Слагам всичко адаптирам но продължавам да не мога да си оправлявам борда.Пича който ми помага каза,че може да е от таблото (а4 б7 2006)..Някъкви идеи ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От таблото не е със сигурност. Виж модула дали поддържа борд компютър, виж кой номер е.

Но имай предвид че като го адаптираш ще ти свети постоянно лампата за течността на чистачките!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, след като не свети лампата за течността на чистачките значи таблото не е адаптирано. След това пина се замасява и няма да свети повече.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти описанието на модулите взето от темата за поставяне на темпомат на ауди а4 б6 ( твоето е б7, но те са еднакви)

 

Има три типа контролни модули, два от които поддържат опцията Cruise control:

Lowline
Поддръжка на волан: Стандартен Волан (4-лъча)
Поддържани опции: Trip Computer (ТЕЗИ МОДЕЛИ НЕ ПОДДЪРЖАТ Cruise Control!)
Part Numbers: 8E0-953-549-F 8E0-953-549-S
Midline
Поддръжка на волан: Стандартен Волан (4-лъча), Стандартен Волан (3-лъча), Мултифункционален Волан (4-лъча)
Поддържани опции: Trip Computer, Cruise Control
Part Numbers: 8E0-953-549-L, 8E0-953-549-N
Highline
Поддръжка на волан: тандартен Волан (4-лъча), Стандартен Волан (3-лъча), Мултифункционален Волан (4-лъча
Поддържани опцииs: Trip Computer, Cruise Control, Steering Wheel Heating
Part Numbers: 8E0-953-549-M, 8E0-953-549-P, 8E0-953-549-Q, 8E0-953-549-R

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, нека някой опише процедурата, как се активира борд компютъра. Къде трябва да се активира таблото. моето е с фис и модула е с буква L. Темпомата тръгна на борда неиска, лампата за течноста на чистачките също не свети. Видях че имам датчик на казанчето но нямам кабели или не съм ги открил къде са, защото в буксата на казанчето няма включено нищо. По скоро не ми стана ясно в адаптацияна канал 19 къде и колко трябва да е новата стойност. Kato natisna READ при мен излиза стойност 100. Колата е А4Б6 1.8Т AVJ мотор седан, волана е 4 лъчев с управление на Аудиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...