Jump to content

Теч на масло от гарнитурите на капаците на v6 2.8


Яни

Recommended Posts

Колеги как да разбера дали картерните газове наред ли са понеже ми текат гарнитурите на капаците а ги сменях и двете с Виктор Рейнц. Четох по форумите че ако не са ми наред картерните газове има вероятност да не спрът да текат мотора е v6 2.8 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сменях през смяна на маслото- разтичат се, картерната вентилация ми беше наред, но и на 2.6- цата, и на 2.8-цата се опичаха от топлината, както и хидравличната помпа- там е най- топлия участък под капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За картерните газове имаше тест с капачката на маслото. А гарнитурите оригинални или Елринг и майстор който знае какво прави.

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа отвиваш капачката, но е оставяш в гърловината. На празен ход трябва да подскача, ако е засмуче има нещо нередно.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2018 г. at 21:11, Яни написа:

Колеги как да разбера дали картерните газове наред ли са понеже ми текат гарнитурите на капаците а ги сменях и двете с Виктор Рейнц. Четох по форумите че ако не са ми наред картерните газове има вероятност да не спрът да текат мотора е v6 2.8 

Гледай добре откъде тече. В повечето случаи всеки сменя по няколко гарнитури на капаците, а се оказва, че реално течовете са от гарнитурите на обтегачите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колеги. Като развия капачката обаче не птотскача а ми казаха че трябвало да има ваком и когато се сети ми играе на ниски обороти 

Редактирано от Яни
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...