Jump to content

Покупка на кола от Германия чрез посредник


Recommended Posts

перфектните коли са в магазина.

не знам как очаквате от кола 2ра ръка, която не сте видели, да приемате че ще е "перфектна"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нали това е работата на посредника?

Да даде ясна и коректна представа за състоянието на автомобила. 

Тук не говорим за нова или втора употреба кола, а работа, за която се заплаща. 

Ако си викнеш бояджия за стените да ти ги мацне с латекс, а ония ти избичи вар с обяснението "ми тя къщата ти е стара" как ще реагираш?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел ползва услугите на въпросния посредник педи месец, два. Докараха му Toyota Corolla 1.4 d4d 2005 г. на около 160 хиляди закупена на търг от Германия.От това , което видях на живо като кола ..нямаше грам забележка по интериор и екстериор , перфектен звук на двигателя и т.н. Продажната цена беше нещо от сорта 4 000 лева или 4 и нещо не съм сигурен. Докарването на автомобила до София плюс цената на посредническата и консултантската услуга общо му стъпиха на 1 300 лв. Това , което знам е ,че колата е закупена без да бъде огледана и проверена на живо от посредника или негово доверено лице..Едва ли ли някой и очаква в тази цена от 1300 лв да се вмести и тази екстра.

Де факто покупката е станала чрез проучване на колата по снимки , по документи отразяващи сервизната история и чрез съответните интернет проверки , които са възможни по номер на рама , регистрарионен номер(за някои други държави). На вас знаещите , всичко това може да ви се вижда елементарно , но ви уверявам ,че страшно много хора нямат никаква представа от коли , кой двигател е ок , кой не е и т.н. Та този моя приятел , първоначално се беше насочил към Citroen c4 …защото го кефела на външен вид..Нещо от сорта , когато Блондинка влиза в магазин за Лаптопи , питат я какъв лаптоп си търси и тя отговаря- розов...

Та моето обобщение е следното:

Вариантите за покупка на автомобил втора употреба са:

1.Нов внос от бг автокъщи – Крайно рисков вариант. Масово се внасят автомобили претърпяли птп , автомобили милионници или автомобили , които съчетават и двете неща в себе си. Какво се случва ... претърпялите птп се ремонтират  или  замаскират , като в следствие на това , никой не информира купувача ,че предлагания автомобил има претърпяно сериозно птп , за последиците и рисковете от това и т.н. ... Превърта се километража , което по същество се прави с цел да се постави купувача в състояние на заблуждение относно това , което го очаква за в бъдеще с автомобила.. И всичко това продължава да се случва защото хората в бг имат търпимост към това. Например колата е обявена на 120 хил км. , проверяваш по vin излиза 220 хил и си казваш е 100 хил. повече не е чак толкова много , колата ми харесва и ще я взема... А всъщност мисленето трябва да върви в посока ,че човекът , който ти я продава е измамник и се опитва да те излъже ..Следователно щом е такъв , не трябва да сключваш сделка с него и да си даваш парите.., а по –скоро трябва да пуснеш жалба в полицията .

2.Кола купена от частно лице Българин , подържана от Българин , шофирана по Български пътища и с Български горива – също е доста рисков вариант . Логично , като най- бедни в ЕС при подръжката много от нас са склонни на компромиси. Не случайно , когато се наложи ремонт в сервиза ти предлагат три варианта :оригинална част втора употреба от автоморга ,чисто нова неоригинална част(ще рече менте с различна степен на сполучливост) , чисто нова оригинална част . На първите два варианта му се вика компромис а третия познайте на колко малък процент им се случва. Шофирана по бг пътища е ясно ,че става дума за окачване главно , относно горивата също ви е ясно ,какви са рисковете.

3.Избрана и купена по mobile.de. На практика това е платформата пазар от който пазаруват и голяма част от Германците, все пак не всеки Германец си купува кола от магазина. Е няма как тоя вариант да е по- зле от първите два..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма няма как да убедиш българина в тва , вчера получих въпроса -защо колите в Германия са по скъпи от тези в България?  Не повярвах как може да има още хора , които за не знаят защо,  човека е форумен член, който е приготвил 4500€ с транспорта за кола ,цената на която в Германия с желаното оборудване и задвижване започва от 6 евра .

Ми нема да си купи от немачко, щот той дава сумата която ТОЙ смята за достатъчна , водейки се от българският пазар, който естествено не е релевантен по гореизброените от Гого го причини и т.н.

За избора от мобиле.де трябва да е наясно човек от кой купува ,че от 82 милиона 10 неофициално са арабели ииии има рискове така да се каже

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели скоро взеха Е60 за под 7к лв. На първия ден след покупката изгърмяха с доста пари за нови джанти, защото старите бяха с по 1-2 заварки всяка. Вероятно има и други болести ама още не са блесналЕ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един мой си взе Пежо 307 sw на 150км от Варна... на 50км от града пИжо му се окоти турбината ... дори не успя да го прибере. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2019 г. at 21:56, GeorgiStaykov написа:

Наскоро закупих употребяван автомобил Audi A4 B9 2016г. от официален дилършип на Ауди от Германия...

Лоша работа, колега. Аз онзи ден платих моята, утре трябва да я товарят на автовоза и ти сега ме хвърли в размисли. Моята я купих от дилъра в Инголщад, надявам се да са по-коректни от Фулда. За първи път купувам кола без да съм я видял на живо и сега като чета твоите приключения, почвам леко да се притеснявам. Но по-интересното за мен е свързано с гаранцията. Доколкото разбирам, не ти признават гаранцията в България, така ли? Защото моята е с удължена гаранция до 11.2021г. и това беше основната причина, поради която се спрях на конкретния автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@marindik  До колкото разбрах само заводската гаранция важи във всички държави всякакви удължени гаранции и т.н са измислици на локалните дилършипи и си важат само там. Но за да ти е сигурна работата звъниш в Порше Запад (не в другите само в това порше продават аудита) и по номер на рамата проверяваш ;)   Ако при тях излезне, че гаранцията е изтекла и да го въртиш и да го сучеш гаранция няма да имаш. 

Редактирано от GeorgiStaykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Mustaka написа:

Чак приключения. 2 амортисьора и презалепяне на картера не е голяма драма.

Не е въпроса в това, а че са го излъгали при официален дилър на Ауди. Но за мен най-интересен е въпроса с гаранцията, защото би трябвало да е валидна и в България! За последната седмица се убедих нагледно по отношение на въпроса с "Европа на две скорости". При преговорите с германците загубих три дни, за да им изпращам документи, сред които и удостоверения за ДДС и подобни, понеже колата я взимам на фирма. Въпреки това, швабата си иска ДДС-то, което щял да ми върне след като регистрирам колата тук. По закон няма право да го прави, когато става за вътрешнообщностна доставка, но е факт! А и защо три дни ми губи времето, след като така или иначе ще ми иска ДДС-то? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, marindik написа:

Не е въпроса в това, а че са го излъгали при официален дилър на Ауди. Но за мен най-интересен е въпроса с гаранцията, защото би трябвало да е валидна и в България! За последната седмица се убедих нагледно по отношение на въпроса с "Европа на две скорости". При преговорите с германците загубих три дни, за да им изпращам документи, сред които и удостоверения за ДДС и подобни, понеже колата я взимам на фирма. Въпреки това, швабата си иска ДДС-то, което щял да ми върне след като регистрирам колата тук. По закон няма право да го прави, когато става за вътрешнообщностна доставка, но е факт! А и защо три дни ми губи времето, след като така или иначе ще ми иска ДДС-то? 

Щот е пълно с тарикати ве ,бааахти драмата.  Ши ти го върнат тва ддс споко.  Освен тва ТИ не си единственият клиент ,за да ти правят всичко на момента сешлисе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, moto_fan написа:

Щот е пълно с тарикати ве ,бааахти драмата.  Ши ти го върнат тва ддс споко.  Освен тва ТИ не си единственият клиент ,за да ти правят всичко на момента сешлисе?

Аз съм си напълно спокоен, с предната ми кола беше същото и нямаше проблеми! Но това, че е пълно с тарикати, не може да е оправдание, особено след като съм изпратил всички изискани от тях документи! При това положение защо изобщо си правят труда да ми ги искат? 

преди 26 минути, GeorgiStaykov написа:

@marindik  До колкото разбрах само заводската гаранция важи във всички държави всякакви удължени гаранции и т.н са измислици на локалните дилършипи и си важат само там. Но за да ти е сигурна работата звъниш в Порше Запад (не в другите само в това порше продават аудита) и по номер на рамата проверяваш ;)   Ако при тях излезне, че гаранцията е изтекла и да го въртиш и да го сучеш гаранция няма да имаш. 

Мдам, току-що проверих - колата ми си е с валидна удължена гаранция до 11.2021г. Определено вече дишам по-спокойно ☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Deeper said:

Нали това е работата на посредника?

Да даде ясна и коректна представа за състоянието на автомобила. 

Тук не говорим за нова или втора употреба кола, а работа, за която се заплаща. 

Ако си викнеш бояджия за стените да ти ги мацне с латекс, а ония ти избичи вар с обяснението "ми тя къщата ти е стара" как ще реагираш?

ами като цяло, колегата каза че колата е добра. тия неща може и да не са видяни

не го защитавам търговеца, нито го знам, просто който иска перфектна или магазина или да я гледа сам. другояче не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@marindik  ами недей да си толкова спокоен защото тя гаранцията тези проблеми (амортисьори, тампони, окачване и т.н) не ги покрива .... :D:D :D  Не искам да съм негативен гадняр просто да те предупредя. Драсни все пак като получиш твоята какво е положението :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не съм чувал за автомобил, на който гаранцията да покрива консумативи :) В Порше ми казаха даже, че ми се полагали две безплатни доливания с Адблу ☺️ 

Иначе колата дойде точно преди НГ и съм повече от доволен, бих казал дори, че съм влюбен! 😊 

AB5-A5417-726-F-4-A24-88-C3-CA0-F06-FA0-BFB.png

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз я купих директно от Ауди Инголщадт, с пълна сервизна история, на 49 000км,  обслужена напълно преди експедицията (сервизния интервал показва 29 600км до следващо обслужване), така че поне на този етап не очаквам изненади. 😊

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Fireblood написа:

Изглежда супер! Честито! 

Мерси, много ме радва 😊 Матрикса ме впечатли най-много, а трудно се впечатлявам от нещо в кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...