Jump to content

Покупка на кола от Германия чрез посредник


Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 5 часа, marindik написа:

3.0TDI, 320 магаренца - 42 евра.

Това нали е с ДДС (Mwst). Ако да, значи 35 хилки netto.

Колега, поинтересува ли се за колко е закупен нов въпросният автомобил, защото според мен той със сигурност е чукнал 3 годинки. :nixweiss:

И още нещо: Този модел вече не е актуален. Води се спрян 09.2018 г. Нали ми разбираш намека? ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с ДДС е цената. Цената като нов е била  към 106000 евро. 18.11.2016г. Не ти разбирам намека, би ли пояснил? :)  

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, marindik написа:

Не ти разбирам намека, би ли пояснил? :)  

Бих ти пояснил, че швабите продължават да си надценяват неимоверно колите и търсят "лохи" (терминът е руски и нарочно не казвам българският синоним).

На 3 пъти пробвах преди доста години покупка на автомобили и бус от Германия и винаги установявах, че тези хора не са съвсем в час. Офертите на холандците и белгийците бяха по-добри, а автомобилите с по-малък пробег и перфектни технически.

Например за бус Мерцедес един "немски" разбирач ме преметна с 500 марки и не го докара под предлог, че съм давал много малко (можех да ги взема, но трябваше после дълго да се лекува). След 2 месеца обаче ми докараха перфектен от холандската полиция за 3000 марки по-малко. Почти 15 години беше мой и със сълзи се разделих с него.

Най-малкото сравнявам твоята кола с италиански кошник, на който му е видяна сметката вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, KOKO 100 C4 написа:

 

Пак не ти разбрах намека, но както и да е :) Във всяка сделка има две страни - продавач и купувач. Ако едната страна не я устройва нещо, сделка няма. Старата максима гласи: Едно нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него :) Когато аз си търся кола, задавам конкретни параметри на търсене, с неща, на които твърдо държа. В моят случай това са:  първи собственик, пълна сервизна история, пробег до 50 000км, въздушно окачване (което май при Олроуда е стандарт), печка, отопляем волан и теглич. Останалото е бонус, а в моя случай бонусите бяха наистина в повече, практически всичко, що се предлага като екстра за модела. Цветът също ми е бонус, защото бягам от баналните черно, бяло и сиво. Липсата на така жадувания от много хора панорамен таван, за мен е огромен плюс, тъй като това е най-безсмислената "екстра". Ако не беше с мрежа, щеше да е супер, но при Ауди положението е такова. Така че лично за мен това е перфектния автомобил, а това е най-важното, нали? :) 

Редактирано от marindik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега те разбирам напълно и съм абсолютно съгласен с теб! :zustimm::bia:

Решил си да се изкефиш докрай и това е твое неоспоримо право!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата му е страхотна! Със здраве да си я кара. Ако ви се вижда много пари, това си е субективно. Той самият правилно го каза - нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...