Jump to content

Смяна таблото на А6 /С4


plmen88

Recommended Posts

Здравейте,

На скоро взех едно А6 1996 г. Скоростомера  и оборотомера работят когато си поискат. Уредите за водата и бензина също имах проблем от началото, като и те работеха когато си поискат, но тук последната седмица няма проблем с тях. Говорих с авто електро техник и той каза, че на тези модели се разваляла някаква платка зад таблото. Като да подчертая, че не съм карал колата при него все още. Тия дни ще дойде друго табло. 

Можете ли да кажете някой, който може да ми смени таблото в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mshbul Сега гледах едно видео как се сваля. Тия букси лесно ли се свалят? Много съм зле с разглобяването на колите... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е проблем и сам ще го направиш.

буксите са най-малкия проблем.

 

преди да го затвориш виж за изгорели крушки да ги смениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тия с картинките- да.

на тия за осветлението - не.

 

Виж и тази на външната температура дали свети, там вече е по-сложно за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде трябва да се намира тази лампа, защото такава за външната температура не открих? А както на първото, така и на второто табло не свети. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам мноиго ясен спомен, защото я сменях 2009.

Сваля се цалата кутийка на дисплея и вече не помня дали се отваря или е видима. Но помня, че се запояваше. И трябваше определен модел крушка. Гледай да не е по-мощна да не разтопи нещо.

Ако намериш диодна ще е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея е онази малка черна правоъгълна кутийка, която седи захваната с две винтчета най-отдолу на таблото нали? Защото ако е тя, то тогава лампата трябва да е вътре в кутийката, защото я свалях и отвън нямаше лампа.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи ми като това. Имаше си отделен кабел с букса.

Явно се отваря. Нямам ясни спомени, но самото отваряне не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Тези дни ще пробвам и ще пиша как е минало. Само не разбрах от написаното трябва ли играе поялника за смяната на лампата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Днес сложих лампичката на дисплея за температурата. Истинско удоволствие да видиш как свети:hilezh: Интересното, че доста трудно открих същата лампичка, като обиколих 5 магазина от авточасти през железарии, компютърен сервиз, та чак в магазин и сервиз за аудио и видео техника открих. Сега всичко свети. Благодарности за помощта на всички!:flehan:

Редактирано от plmen88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...