Jump to content

Фланци само два на куатро


niki_bendov

Recommended Posts

Здравейте колеги ,Интересува ме може ли да карам така, или да разсипя нещо защото от скоро карам  с фланци само отзад 18мм. на А4 2005г. куатро торсен дефиренциал

Редактирано от niki_bendov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ламаринки, не фланци, 1.8 мм. е пренебрежимо малко.

И 18 мм.(което предполагам е точната дименсия) да са, нищо не можеш да "разсипеш" (каквото и да означава). 

Естествено от чисто естетична гледна точка е хубаво всички колела да са с еднакви фланци.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18мм. са фланците грешно съм написал по горе...

Just now, coresnet написа:

Карай смело :) за куатрото е важно rolling диаметърът да е с до 3% разлика на предна/задна ос. 

с 18мм. съм отзад ,какво ще каже ролинг диаметъра 3%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е отпред да караш с чисто нови гуми, отзад с галоши или поради някаква причина различни размери гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не карам само  с 4 еднакви гуми като марка и грайфер но с фланци отзад ,затова питам дали може да има някакъв проблем на куатрото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, niki_bendov написа:

18мм. са фланците грешно съм написал по горе...

с 18мм. съм отзад ,какво ще каже ролинг диаметъра 3%

 

Фланците нямат общо в случая, затова казах, че няма нужда от притеснение. За куатрото е важно диаметърът на колелата да не се различава с повече от 3% между предна/задна ос, например 225/40 R18 отпред и 245/35 R18 отзад (това е разлика малко над един процент).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, coresnet said:

Няма такова предписание

Така ли? Я се замисли ако имаш отпред 235/45/17 и отзад 245/45/17 на джанти 7.5J, дали не се променя диаметъра на гумата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова задните са на 35-40 примерно, за да влезе отклонението в допуските

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло се отклонихме от темата. Отговориха му, quattro-то няма проблеми с изнасянето на задните гуми, просто трябва да се избягва различен диаметър на предна и задна ос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ширината на балона няма абсолютно никакво значение за куатрото, стига ОБИКОЛКАТА НА ГУМИТЕ ДА Е ЕДНАКВА!!!

Никакво "съпротивление" при търкаляне не оказва влияние на куатрото, само и единствено РАЗЛИЧНИТЕ ДИАМЕТРИ са проблемни.

Същото важи и за изнасянето на балона в страни, няма никакво значение колко е отпред, или отзад, дали е еднакво, или не, ДИАМЕТЪРА е важния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Traytor написа:

Така ли? Я се замисли ако имаш отпред 235/45/17 и отзад 245/45/17 на джанти 7.5J, дали не се променя диаметъра на гумата?

 

Ако ти се замислиш и прочетеш какво съм написал, ще ти светне ;) Виж и примера, който дадох, дано схванеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за съветите но все ,пак казвам с еднакви гуми еднаква марка и размер но ... Фланци само задни 18мм.. как точно работи ........КУАТРОТО  дали като са по изнесени задните  колела има по голямо съпротевление на тях ??????                                                         Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, многократно ти казахме че няма да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...