Jump to content

Подгряване на огледала


viking

Recommended Posts

Здравейте,

Забелязах,че когато колата е в движение лявото странично огледало е много топло, т.е. работи подгрева....

Нямам бутон за включване и изключване,затова отидох да питам жичкаджия,който знам,че разполага със ел.схеми за ауди и там излезе,че огледалата греят постоянно....

Струва ми се много странно това,някой забелязвал ли е подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте са така, (големите фейслифтовите). Въобще не мога да им разбера принципа на действие. Свалял съм стъклата и отзад имам едно което го мислех за датчик за включване на подгрева обаче наскоро забелязах че като дам на контакт почват да греят и при топло време навън.Ако има вариант за преправяне да мога да ги пускам ръчно ще е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е оригинално подгрева работи постоянно- На оригиналните на самото стъкло от зад има биметална пластина като падне под 5 градуса се включва, а над 5 изключва.Тоест, като светне снежинката на таблото където показва външната температура започва да работи подгрева. 

Мисля че беше 1ви бушон за подгрева на огледалата, ако искате пробвайте да го махнете, но не знам дали ще работи и ел. регулирането им.

 

На тази обява се вижда биметалната пластина, въпреки че не е оригинално.

https://www.avto.bim.bg/Stuklo-za-ogledalo-dqsno-izpuknalo-s-podgrev-sinio-17sm-za-AUDI-A3-ot-1996-do-2003_p41527m21.html

Редактирано от mng
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама с бушона ще изключа и подгряването на пръскалките. Иначе и аз смятам че моите стъкла са сменяни и не са оригинални понеже са с лек син отенък но пластината я имам. Според мен ще е най добре ако могат да се свържат към бутона за отопляването на задния джам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте! Някой реши ли този проблем? Tъй като и на мен ми се наложи да сменя огледалата и новите нямат тази пластина и греят постоянно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...