Jump to content

Проблем с отваряне на багажник А4 B8/B8.5


sonnyer

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Колата е Audi A4 B8.5. 
Багажникът се отваря и затваря с бутон, но за съжаление не се отваря до край. 

Опитвах да го калибрирам чрез задържане на бутона за няколко секунди, но проблемът не е от там. 
Ако повдигна на ръка до крайното му положение си остава там и се затваря после без проблеми. Чудя се дали може да е от амортисьорчетата или проблемът трябва да се търси по механизма. Също така, някой знае ли дали амортисьорчетата имат разлика ако багажникът е с електрическо отваряне и нормално ? Аз лично не забелязвам някаква връзка между амортисьорчетата и механизмът. 
Предварително благодаря на всички отзовали се ! :):respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш VCDS влизаш в Trunk Electronics след това  в адаптация канал 0 read save. Това нулира настройката и багажника започва да се отваря както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Ще го пробвам, макар, че опитах калибриране през бутона, което не помогна. 
За амортисьорите някой има ли представа ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да не отварям нова тема ще пиша в тая на колегата(дано няма проблем). От скоро, понякога не се отваря багажника (авант) при отключване на колата. Като натисна бутона на дистанционното който е за него се отваря. Има ли някой сблъскали се с проблема? Багажника НЕ е Ел.! Колата е А4 В8. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя багажник съм го забранил отвън да се отваря, или от вратата (шофьорската), или от дистанционното. И все се явява '"автоматично".

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря ти NIKO ще ги видя, но няква насока лява или дясна? Може ли само пластмасата на пантата да се свали или трябва всички кори да сваля? Търсих в ю туб нещо да видя, насока.. Не попаднах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Милчев  Можеш да свалиш само капаците на пантите. Също е добре да се свали и почисти уплътнението на самото моторче към стъклото. При мен от там влизаше вода и се стичаше точно по моторчето. Почистих го след което го напръсках със силиконов спрей, гумата доста омекна. Тънък филм силикон и вече нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,да не отварям и аз нова тема,ще питам тук.Моят багажник се отваря само от копчето на шофьорската  врата или от дистанционното.От бутона на багажника не става.Когато багажникът е отворен и натисна бутона се чува звук като от отключване. Мисълта ми е това кодира ли се или имам проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...