Jump to content

Audi A6 2.4 проблем Esp и auto release parking brake-няма скорости


O.Pavlov

Recommended Posts

Здравейте, 

във спортен режим вчера го изписа. След рестарт и минаване на D вчера нямаше проблеми. сега пали но ги няма скорости и отдолу не изписва режимите.Моля За съдействие- Multitronic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не сте прекодирали компютъра за ръчна кутия?

Да нямаш имобилайзер, който реже захранването на скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем на 3.0тди се оказа изгорял ЕСП модул под скоростния лост, струва към 60 лв и няма компонент протекшън. Все пак си сканирай за грешки преди това да не сменяш здрави неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те ей така горят и как я караш изобщо ако е изгорял ...   Стефан ти писа да не имаш имобилайзер , които спира тока към  кутията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечерта ми излязоха грешките почна да тресе . След 10мин изчезна грешката. Паркирах и на сутринта нямаше скорости. Смяташ че ме лъжат майсторите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети горния ми пост и после пак го прочети ... ако нямаш захранване на скоростите  майстора ти  може да ти казва  , че е изгорял компа а той да не се вижда на диагностиката просто защото няма захранване ; ), провери и предпазители  ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 4/7/2018 at 9:43 AM, O.Pavlov said:

Вечерта ми излязоха грешките почна да тресе . След 10мин изчезна грешката. Паркирах и на сутринта нямаше скорости. Смяташ че ме лъжат майсторите ли?

Здравейте,

Аз имам абсолютно същия проблем. В момента, в който изпише Parking Brake Malfunction и светне ESP, колата се форсира свободно, но без да тръгва. В същия момемент започват да премигват символите за предавките.  Бихте ли споделили как решихте този странен проблем! Колата посети сервиз, в който и подмениха стоп машинка, но за мое огромно съжаление, не се указа това проблемът.

Автомобилът е А6 2.4 multitronic 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какви грешки записва в скоростите, двигателя и АБС-а - причините може да са доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.10.2020 г. at 11:02, Anton Krasimirov написа:

Здравейте,

Аз имам абсолютно същия проблем. В момента, в който изпише Parking Brake Malfunction и светне ESP, колата се форсира свободно, но без да тръгва. В същия момемент започват да премигват символите за предавките.  Бихте ли споделили как решихте този странен проблем! Колата посети сервиз, в който и подмениха стоп машинка, но за мое огромно съжаление, не се указа това проблемът.

Автомобилът е А6 2.4 multitronic 

Колега прочети грешките на VCDS, но вероятно е някой от датчиците, които са вътре в модула на кутията. 

Хубавото е че можеш да извадиш модула без да сваляш кутия(трябва обаче да се смени маслото, защото изтича малко) и има хора, които ги сменят тези датчици. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 10/6/2020 at 11:08 AM, VBI said:

Виж какви грешки записва в скоростите, двигателя и АБС-а - причините може да са доста.

Записва само две грешки:

-АБС модул:

- липса на комуникация с АСК;

Някаква идея?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Anton Krasimirov  направи диагностика с VCDS и копирай пълните грешки тук за да ги видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/6/2020 at 11:08 AM, VBI said:

Виж какви грешки записва в скоростите, двигателя и АБС-а - причините може да са доста.

Здравейте,

Вчера направих диагностика и грешките са следните:

01316 — Abs Control Module: No signal communication;

01119 - gear recognition signal;

01315 - transmission control module: no communication ;

00285 - abs wheel speed sensor front  right G 45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в преден десен датчик на АБС-а (датчик, кабел, куплунг), но не е добре че няма комуникация с другите модули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...