Jump to content

Обучаване на табло


Germanecaa

Recommended Posts

Преди 4 часа, Germanecaa написа:

Някой може ли да ми обесни как се обучава таблото с ваг ком ?

Никак! Таблото е с имобилайзер 4с. Трябва ти човек с ABRITES и си приготви едни 100 лева заобучаване. А пък ако случайно ти е хрумнало да преминаваш към фейслифтово табло, обучаването ще ти излезе доста по-солено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега .. просто когато дам на контакт нямам никакви индикации изобщо не светва таблото и колата няма палене.Поръчах ново табло но знам че трябва обучаване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пробата дали светва, ще минеш и без обучаване. 

Това което описваш, не ми изглежда на дефектирало табло обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Няколко въпроса - ако има някой който го е правил самостоятелно.

Цялата immo data ли се мести в новия километраж? За vin, cs, mac и pin съм сигурен че трябва, но останалите не знам  имат ли отношение към смяната. (serial number, status, configuration и power class). При по старите А3 например новото табло си се вписва с неговото си immo id.

И другото: ID на ключовете мести ли се също, или сега е момента старите да бъдат изтрити и с key programmer-а (Make dealer key and add it to the immo data) да бъдат вписани новите. или в последствие чак на колата се вписват? и трябва ли чиповете да са нови (необучавани, незаключени) в този случай. Мерси :)

a3-dash.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади ми се. Ще ти обясня с точност какво да правиш. Подходил си с правилния кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А някой имал ли е следния проблем. Нивомера за горивота на таблото работи когато си иска пала не показва нищо. Гаса-пала пак и работи? Чудя се дали да търся проблема в таблото, но с това обучение става сложна пробата с друго табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...