Jump to content

Препоръки газаджия за TFSI на В8


Recommended Posts

Моя "газаджия" каза, че спира да работи с Романо, поради честите рекламации и трудната замяна на части при нужда от такава.

Спомена, че новото Романо не е хич надеждно спрямо това от преди 5,6г.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вчера си взех колата от газаджията.Проблема с богатата смес и давене при палене е решен.

Дюзите са ремонтирани и колата върви, както в началото на поставянето на уредбата.

Като цяло съм доволен от Романото, изминал съм 60 000км. за 4г. и това е единственият проблем, който съм имал и гаранцията от 5г. го покри.

Подразни ме това, че трябваше да съм настоятелен и аз да обяснявам на майстора, в какво мисля че се състои проблема.Известно време я следих с Вагкома за да установя какъв точно е проблема.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Въпрос към @avudi или към някой от форума който знае, при кои производител холда е на газ / пика на бензин или стратегията е смесена ? И под холд какво точно се има в предвид Idle (празен ход) или стабилни обороти на дадено ниво и съответно настъпване за досускорение


 

 Въпросите са ми малко лаишки но приемете че съм някой, който е карал на газ само в началото на 2000те колата на баща ми (обинковенна и за много малко) и преди две години за 10 дни отново колата на баща (ГИ) ми като бях във бокса а ми трябваше кола (Така че каквото съм разбрал е на база на онлайн проучването ми тук и във vwclub.bg и малко от чужди сайтове)

 

 

ПП (аз мисля го разбрах какво има в предвид - разликата е софтуера и как е нагласен да работи а не във хардуера)  и макар компютъра да е същия /  почти същия и на турската система за 1080 лв (произведен от поделението на Ланди, AEB) едва ли ще работи по идентично същия начин като ландито който имат специален софтуерен мод за VAG и разликата ще е в количеството гориво

 

 

ППП Също така ми е интересно слагат ли ъпдейти на софтуера и свалят ли данни от колите при прегледи / настройки (защото производител който го прави във времето ще натрука данни (know how) от всякакви коли и ще може да си оптимизира софтуера и настройките във времето (така е в IT индустрията поне) 
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой имали опит и знаели,дали е възможно поставяне на метан на двигател с директно впръскване?

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам опит но знам че е възможно защото има пасти ecofuel с фабричен метан и само 30 литра резервоар за бензи, който са TSI (при нас се води TFSI) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези с фабриченн метан 1.4TSI,четох че са с някакви видозменени клапани фабрично.

п.с. Метанов Пасат 7, е с пълноразмерен резервоар.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако позволите да ползвам темата,имам желанието да се сдобия с Б7 2.0 тфси 200 к.с куатро ,разход газ-бензин ме интересува градско най вече.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...