Jump to content

Цялостно пастиране - къде в София?


Recommended Posts

Колеги, може ли да ми препоръчате читави бояджии за цялостно пастиране на колата. След зимата има много дразнещи драскотини, които мисля, че ще се оправят, ако се пастира или поне по-голямата част ще изчезнат. Става въпрос за София. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си го направи сам. Препоръчвам кита на Mannol, който е от две части - абразив за сваляне на драскотини и самата паста.

Драскотини се свалят много успешно и с коресилин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Разбира се че има колега.Преди да се нанесе ваксата обаче е задължително автомобила да се почисти със (fallout remover & clay bar )след това се прави корекция на лакът със полирваща паста (в зависимост от състоянието му).

После е препоръчително да се положи sealant (който “запечатва “ извършената до тук корекция).

След всичко това вече се нанася ваксата.

Тук вече имаш много възможности и варианти и от там зависи трайноста в повечето случай до 6 месеца в зависимост от това къде я държиш.

За трайноста на нанесената вакса има много голямо значение миенето на автомобила след полагането на вакса.Ако отидеш някъде където ползват безконтактно което не е hp неутрално или на ония от по 1 лв на самообслужване ще свалиш ваксата още с първото миене !!!

Трябва ти шампоан с вакса за да подържаш нивото (задължително hp неутрален !!) или quick detailer (QD) и да го ползваш като подсушаваш колата след миене със правилния шампоан.Има също и спрей вакси за тази цел но те отнемат повече време след миене.

Така ще удължиш животът на положената вакса.

Ако те интересуват определени марки продукти питай .

Избягвай Turtle Wax!!

Надявам се да съм ти помогнал [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми помогна :) Благодаря ти!

Преди ползвах Turtle Wax it Wet и лично бях доволен и супер удобно, че на мокра кола с микрофибърна кърпа.

Сега взех Maguairs Quick Detailer, но ми е по-сложно да я нанасям, защото се слага само на суха вече кола? 

Имам и шампоан на Valet Pro, но не съм го ползвал още...мързел и студ, повече мързел.

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[emoji4] радвам се много.Meguair’s Ultimate Quck Wax също е добър продукт.Нанасяш ,минаваш с микрофибърна обръщаш я и бъфваш или ползваш няколко.

Препоръчвам ти и Angel wax QED много добър продукт и малко по ефтин ,но без да се отразява на крайният ефект.

Също и ти препоръчвам да ползваш микрофибърни кърпи 70/30 със поне 450 GSM Edgeless.за по добър краен ефект със QD.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.04.2018 г. at 3:16, Black edition написа:

Blue Point Detailing Studio & Car wash

Добри,добри, колко да са добри ?

Онзи ден жената си остави колата там за вътрешно и външно миене, ми не я измиха добре, а вътре пясък по мокета неизчистен и това за 22 лв. Не ни се разправяше, но едва ли, ще повторим там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Здравейте на всички.Колата ми е с леки деформации от една голяма градушка в София преди няколко години.Дребни са но са по многобройни.Бихте ли ми препоръчали място където да я закарам да ми я оправят,но място където наистина да разбират и да я направят както трябва.Не съм експерт в тази област и не разбирам но разбрах че ще трябва да се пастира и да се полира, и съответно да се боядиса наново,това е ясно.Затова си търся място където да закарам колата да я оправят.

 

Много ще съм благодарен ако някой ме насочи към точни и коректни хора които могат да помогнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...