Jump to content

Audi A4, type B9 впечатления и отзиви


Pumpel

Recommended Posts

Типтроник казват на смяна на скоростите от волана принципно :).

А кутиите на ZF се наричат така на жаргон, който е в час знае за какво говорим, в случая става дума за ZF 8HP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 151
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Може ли малко разяснения за автоматите, вграждани в В9 при куатро - ZF само за USA пазара ли са или не, S-tronic(роботизираната) кое поколение е и впечатления?   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

Някой може ли да сподели ако има книжка с инструкциите на Български. Имам от 2 дена Ауди а4 2019 и е с немска книжка, не мога да се ориентирам ... :)
Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kapon4o

https://bordbuch-online.audi.de/AudiBordbuch/docs/b811a03e-022d-4b7a-84a9-cc0e970764a0/1/index.html
 

това отваряш ли го? Книжлето за А5 Б9 на български.

 

Ако си качиш апликейшъна на Ауди и си регистрираш колата вътре, ще имаш подобен линк към пдф версията на книжлето.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.10.2022 г. at 17:08, Airfan написа:

Аз мога да предложа на английски ако ви върши работа?

Английски е супер. Благодаря!

На 18.10.2022 г. at 16:37, BECKO написа:

@Kapon4o

https://bordbuch-online.audi.de/AudiBordbuch/docs/b811a03e-022d-4b7a-84a9-cc0e970764a0/1/index.html
 

това отваряш ли го? Книжлето за А5 Б9 на български.

 

Ако си качиш апликейшъна на Ауди и си регистрираш колата вътре, ще имаш подобен линк към пдф версията на книжлето.

Unfortunately, the time limit has been exceeded. Please log in again to access the Audi online manuals.

Това ми изписва.

На телефона ли да си сваля апликейшъна, не разбрах 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Kapon4o said:

Английски е супер. Благодаря!

Unfortunately, the time limit has been exceeded. Please log in again to access the Audi online manuals.

Това ми изписва.

На телефона ли да си сваля апликейшъна, не разбрах 

Да, myAudi се казва апп-а и има процедура как да си регистрираш колата вътре - от там има достъп до книжлето на много езици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, някой с печка? Не мога да разбера как се ползва и дали дистанционното за печката реално мога да го ползвам. Мисля че успях да я пусна от самата кола като я настроих за следващия ден в 9 да е 23С и беше топло, но не знам дистанционното как се ползва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз купих моята с печка, нямам дистанционно и незнам как се работи с нея...Печката е Webasto, монтирана е в оригинален сервиз на Ауди, докато е била в гаранция...

Редактирано от Envo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че се казва auxiliary heater.  От настройките на колата също може да се пусне. 

Благодаря и на колегата,който в по-горния пост е пуснал инструкциите.

И понеже сме в темата със впечатления, какво ви е впечатлението от разхода на гориво?

При мен. 2.0. TDI 190к.с куатро със 150 по магистралата ми дава около 7.5, което не е малко...за сравнение с пасата същия двигател без куатро беше към 7 макс.

Явно си натежава колата.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен от разхода. Моето е 2.0 TDI 150 к.с. на предно. При 140-150 по магистралата ми дава мисля около 5.5, до Гърция с ограниченията 70-90-110 беше 4.4. До нашето море с повече настъпване до 6.7 съм качвал макс. В задръстванията не коментирам, там вече си минава и 10 😁

Редактирано от vvvvvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преднячките с дсг и 190 коня се въртят около 6-6-5 при 140-160 магистрално  ,естествено зависи от размера на гуменките,  щот аз бичим с 245 на 18 цола а те тежат прилично. Иначе може и с литър надолу,  ма неам нерви за тва , па и преди 130 нямам стабилна 7 ма скорост щот там предавателното число е толкова дребно ,че няма тяга на 7 под 1700-800  оборота и бичи 6 та до 130 примерно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много грамотен коментар... Няма как да не се съглася на 100%...

Бях с пасат 190к.с на предно с 18ки и на мен ми даваше около 6.5-7 по магистралата, 90% каране с около 150. Под 140-150 нямам търпение нещо... 😁

Колега със 150к.с на предно пак с пасат около 0.5-0.7 по-нисък разход и на 16ки гуми.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

от известно време карам б9 с 3-зонов климатроник. Има нещо, което не ми изглежда нормално - сега зимно време, при загряла кола (загрява за няколко минути) до работна температура на табло, при всички опции задните духалки - централни и в краката духат студено. Парното отпред духа топло да те изгори. На вагком няма грешки по клапите, имате ли някаква идея, какъв е проблемът? При вас как е парното на задните пасажери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има схемата на въздуховодите на б9, да видим, къде може да е грешката. Най-логично е клапа, ама би трябвало да светне грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намирам това https://www.lllparts.co.uk/catalogs/audi/RDW/A4Q/849/8/819/819010  https://www.lllparts.co.uk/catalogs/audi/RDW/A4Q/849/8/820/820021

И аз търсих по чужди форуми, но както каза@Bobu не намерих конкретно решение. Най - логично ми се вижда да има проблем с клапата понеже на схемата се вижда, че за централната и краката отзад идват от едно място.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко места четой , че този случай може да има връзка със сервизната акциа за aux heater реотана. И в следствие да не са нагласени правилно клапите-това води или до липса на топъл въздух, или в някои случаи въобще не духа, зависи коя клап са оклепали.  Ако се ориентирам добре клапите са под жабката, с крайна сметка, може да поразглобя

 

ivo, може ли да намериш схема на клапите, да видим коя е за топлото назад

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...