Jump to content

Audi A4, type B9 впечатления и отзиви


Pumpel

Recommended Posts

  • Отговори 151
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди фейс ръчките също са с ултра. Перфектният вариант е преди фейса, 2.0т 252 кс с- троник, скоростната кутия е трето поколение и епо- добра и надеждна от предните поколения.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такава - 2018-а, с-троник 252 к.с., американска. Има ли как да потвърдя казаното?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, fifipaldi написа:

Някой има ли идея дали се крадат дистрониците на А4/А5 B9?

Крадат се много. Задължително укрепване. 6800 лева са оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 


Audi Allroad 3.0 TDI 272hp със ваздушни възглавници ли е. До колкото знам старата A4 B8 Allroad  беше на обикновено окачване само че по  висока поправете ме ако греша . И друго да питам като мотор B9 3.0 TDI 272hp  здрави ли са? Имат ли дефект по окачването, скоросната кутия здрава ли е? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушните възглавници са оставени за по-горния клас. Тук си е нормално окачване.

 

Но винаги можеш да си сложиш:

 

 

https://www.airliftperformance.com/vehicle/audi-b9-2016-2018-53mm/

 

 

MODEL FITMENT

Vehicles with 53mm front lower mount:

 

2017-19 Audi A4/S4 Quattro Sedan and Avant

2017-19 Audi Allroad

2018-19 Audi RS4 Quattro

2017-19 Audi A5/S5 Coupe, Sportback & Cabriolet

2017-19 Audi RS5 Coupe

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
On 6/1/2020 at 2:37 PM, soult@ker said:

Преди фейс ръчките също са с ултра. Перфектният вариант е преди фейса, 2.0т 252 кс с- троник, скоростната кутия е трето поколение и епо- добра и надеждна от предните поколения.

 Във форума вече има проплакали от последното поколение s-tronic и то всичките с един проблем, който си е фабричен как и да го гледаме. Та май най-здравия с-троник е този от второ поколение или версия 1.5 ако не се лъжа, а не този. Тамън го бяха направили надежден и айде пак са се осрали. Последното поколение май е и Made In China, което е скандално за един от най важните компоненти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Моята е А4 3.0 TDI 272 ps куатро, края на 2016.Скоростната кутия при покупката в сервиза ми казаха, че е 8-степенна типтроник ZF и не се обслужвала(за смяна на масло), дали е така наистина?Сервиза е оторизиран, в който ми го казаха това... В момента съм на 143 000 и досега не е сменяно маслото.

Редактирано от nod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, хубаво е на 100-120к да се смени маслото, или по-скоро да се опресни.

Сменят се 7 литра + филтър, гарнитура и картер (в зависимост от модела комплекта е леко различен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, чудя се защо тогава механика в сервиза бе толкова сигурен и ме убеждаваше че не се обслужва, при условие че самия той има сметка от самото обслужване...., но както и да е ще сменя маслото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбират или не се интересуват, в Порше ще ти кажат същото нещо като него, но при тях си е фирмена политика да не сменят масло на Tiptronic :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nod написа:

Моята е А4 3.0 TDI 272 ps куатро, края на 2016.Скоростната кутия при покупката в сервиза ми казаха, че е 8-степенна типтроник ZF и не се обслужвала(за смяна на масло), дали е така наистина?Сервиза е оторизиран, в който ми го казаха това... В момента съм на 143 000 и досега не е сменяно маслото.

 

Кой е въпросният оторизиран сервиз ?

Иначе да съгласно документцията на аути типтроник кутиите не се обслужват.

Обаче производителят им ZF има леко по различно мнение и те така.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са оторизиран сервиз ама друг път. Освен двете Поршета в София други няма.

Ето списък със сервизите на Ауди в цяла България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ходих миналата седмица в Друмник да погледнат дистроника, стана дума за кутията и като казах, че съм сменил масло реакцията беше същата. И съответно ми казаха да не се сменя никога освен, ако не направи проблем кутията. Но и аз съм на мнение, че трябва да се сменя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...