Jump to content

Смяна предно пукнато стъкло Q7 2016


ivanS8

Recommended Posts

Миналата седмица голям камък ми одари предното стъкло и го спука в единият ъгъл. Някой да е сменял подобно стъкло и ако може да сподели какво да се гледа след или по време на смяната. Стъклото ще бъде сменено с оригинално в Ауди от където ми казват че тази подмяна била сравнително елементрана и го били правили много пъти.

Колата е с камери , сензори и т.н и имам съмнение да не стане някой сакатлък тъй като съм много взискателен към детайлите. Ще съм ви благодарен ако може да ми дадете насоки какво да се гледа или да се инструктира тъй като до момента винаги когато се стигне до ремонт на някоя от мойте коли винаги съм имал забележки и преправяне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ще я карам само се чудя да не тръгнат с отверките да чопкат и вместо стъклото да трябва да сменят след това още 5 неща и да боядисват. Бях я карал за надрано да ми я полират и пастират да не ти казвам какви "слънца" ми направиха на лака и после 2 пъти още оправяха и нищо не направиха. За това ако има някой който е запознат, които му е сменяно и т.н ще се радвам да пише. Модела като цяло няма значение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше е Божа работа човек. Гледай да не тече вътре като вали, да не вее/свири вятъра и това е. Никой няма да те пусне вътре, докато го сменят.

Един съвет: Ако си от Варна, НЕ ходи в Кобра.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София става на въпрос. Изгледах клипове където се ползват специални електрически машини за отлепяне на старото стъкло и поставяне на новото, ползват се шпатули, постила се таблото, хората са с гумени рукавици да не оставят петна отвън и вътре и т.н. Не знам тук дали е така  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смяната ме притеснява точно описаното от колегата по нагоре шумове и кондензи.

Като опция обмислям и лепене видях че повечето майстори които лепят идват на място и работата отнема до 1 час

 

Иначе това е демиджа

 

https://ibb.co/cgNahH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз три стъкла съм сменял в Порше и винаги без проблеми свързани със самото стъкло. При една от смените ми бяха счупили захващането на дръжката на пасажера (тази горе до главата) и ми я смениха с нова за тяхна сметка.

 

Пукнатината ти е доста дълга, аз не бих я лепил при положение, че каското ще ти покрие разходите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...