Jump to content

Странни звуци от климатроника


nestle_2o1o

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е Ауди А6 Ц5 2.5тди 150 к.с. на един приятел ,а проблемът е следният:

Издава странни звуци под формата на щракане ,когато е запалена. На изгасен двигател и включен климатроник ,нищо не се чува. Щракането се появява почти постоянно ,дори при изключен климатроник. Сменен е панела с друг(който не издава звуци)и проблема си остана. Днес беше разглобен стария климатроник и съмненията ни ,че щрака от малкото вентилаторче ,напълно изчезнаха, понеже гадния звук идваше от платката. Засега имаме едно предположение, което е че нещо трябва да се синхронизира (вентилаторчета или клапани). Моля специалистите и всички потърпевши да дадът адекватно мнение . Клипче-малко по-късно или утре ще кача. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и клипа , за да придобиете представа какъв точно е звука. При разглобен панел на климатроника ,звукът идва от платката и при двата модула. Някой хора предположиха, че трябва клапите да се синхронизират, но не знам как се прави тази процедура. Ако някой знае, моля да сподели(имам програма и кабел 16.8.3), за да пробваме. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно но това не ми мяза на клапи,но не ти пречи да го направиш,отиваш в климатика basic setings и почваш от група 000 до 004 като даваш do it и done 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста лесно , махаш рамката и отвиваш 4-те болта във всеки ъгъл на климатроника, вадиш го и отвиваш няколко болчета , нищо сложно

Редактирано от nestle_2o1o
Допълване на мнението
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...