Jump to content

Качествен сервиз за проверка преди покупка - София?


Recommended Posts

Здравейте! Може ли да препоръчате добър сервиз, в който биха се отнесли сериозно при преглед преди покупка на Ауди в София? Порше, Dasautoservice, някой друг? Чувал съм, че някъде претупват работата... Затова питам за вашите впечатления. Благодаря предварително!

П.С.: Ще се купува А4 B6, автоматик, ако има значение. 

Редактирано от 4oKuTo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Das Auto Service и колелото не бих си закарал след опита ми с тях. Може би темата  за препоръчани сервизи ще ти даде някаква насока.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера негативното мнение за тях. Дай аргументация. Какво са ти направили ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Серафим Йорданов написа:

Не мога да разбера негативното мнение за тях. Дай аргументация. Какво са ти направили ?

Аз чудесно знам какво са му направили, но той е в правото си да не пише защото може да си създаде неприятностии то огромни.

Такъв е стилът на въпросните Das Auto. Имат крепката подръжка на модератори и ръководство във форума на VW защото те виждам, че караш такъв автомобил. Аз и още неколцина им зададохме там настойчиво няколко доста парещи въпроса и получих откровена заплаха(уж предупреждение) граничеща с наглост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,човека ще купува Б6 не Б9, Бах така неземна технология дето требва да се диагностицира в Инголщат.

Мисля дека всеки грамотен майстор,пък бил той и гаражен, трябва да се справи.

....ооооп забрайх че сигурно ще е мултитрошляк,ма там нещата ще се омажат рано или късно , така че не го слагам в уравнението.

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56 minutes ago, Серафим Йорданов said:

Не мога да разбера негативното мнение за тях. Дай аргументация. Какво са ти направили ?

 

Преди време закарах при тях кола за оглед преди покупка. Колата беше с проблем, който бързо се установи при огледа. Освен този проблем обаче, момчетата в сервиза бяха видимо впечатлени(в добрия смисъл) от цялостното състояние на колата, което до голяма степен ме убеди да я купя(заедно с факта че продавача се съгласи да приспадне цената на ремонта от цената на колата). В последствие се оказа, че колата е имала и съвсем не скрити други проблеми, които в Das Autо не бяха успели да установят. Отстраняването на тези проблеми ми костваше допълнително време, нерви и 4 цифрени суми пари. Няма да изпадам в повече детайли(не че няма такива), за да не разводнявам допълнително темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, KOKO 100 C4 said:

Аз чудесно знам какво са му направили, но той е в правото си да не пише защото може да си създаде неприятностии то огромни.

Такъв е стилът на въпросните Das Auto. Имат крепката подръжка на модератори и ръководство във форума на VW защото те виждам, че караш такъв автомобил. Аз и още неколцина им зададохме там настойчиво няколко доста парещи въпроса и получих откровена заплаха(уж предупреждение) граничеща с наглост.

 

Защо не разкажеш малко по-подробно , не мисля че ще навреди някому да знае повече . Аз също мисля да ползвам услугите им скоро , но това мнение ме разколебава ..хм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни прогнозата за времето като одиш, атмосферно налягане, наличие на студени фронтове, посока на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, audibul12 написа:

 

Защо не разкажеш малко по-подробно , не мисля че ще навреди някому да знае повече . 

С риск да ми се обиди Христо (manoleo) казвам, че неотстраненият проблем касае прословутата DSG - скоростна кутия. Миналата седмица по негова молба поискахме възможно най-добра оферта за мехатроника на тази кутия. Останалото считам, че не е редно да кажа защото не съм присъствал лично, а само ми е разказано.

Що касае грозната случка с наглото предупреждение в другия форум там ставаше въпрос колко е броило за пълен ремонт на TFSI двигател едно семейство, което "много обичало автомобила си". Съзнателно се прикри сума от порядъка на 6-8 хиляди лева, а възможно и повече. Аз знаех размера, но настоях публично да бъде огласен за да знаят и заблудените овце какво ги чака при евентуална покупка на тази техническа недодялка. Всъщност тук във форума колегата и адаш congo им направи сходна забележка, но за друга особеност в комуникирането им. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, KCV said:

Погледни прогнозата за времето като одиш, атмосферно налягане, наличие на студени фронтове, посока на вятъра.

Ee може 3.0 да ходи да гледа, там няма риск при нахлуване на студен въздух от север.

По темата - има доста читави сервизи в София точно, das auto далеч не е единствен. Б6 си е доста познат модел за всички.

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Когато купувах моята кола се чудех и аз същото, а именно: Къде да я закарам за чек ?

 

Та закарах я в Ауди/ДасВелАуто Люлин. Направиха чека и излезна че има омасляване около картера. И те казаха "о да да това е често срещан проблем при 3.0тди 245кс. ремонта не е труден (нещо около средния картер казах), но е трудоемък и по план се прави 5 дни, тъй като двигателя се вади от коша и ремонта ще струва между 6000-7000лв грубо." 

 

Какво се оказа? При последната гаранционна смяна на масло не са сложили едно медно уплътнение на пробката, което при "гаражен" майстор ми излезна колосалните 10лв. От тогава (вече 10000км) няма и помен от теч.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси балъците, как са се опитали да те пързулнат :hilezh:

 

Иначе това медно уплътнение се казва дифтунга и струва 20 стотинки.

 

http://www.dbk-dimitrov.com/крепежни-елементи/дифтунги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя тая дифтхунга сама няма да се смени, някой тряа да си ползва крика, да се точи маслото и да се налее отново, ако за теб тоя крик е безплатен в комплект с инструментите и халето, времето отделено за работа... даже 10лв е малко за това отделено време.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Audi_FeN_1 написа:

 

Иначе това медно уплътнение се казва дифтунга и струва 20 стотинки.

 

Е, не се излагай да му предлагаш подобни "гаражни" дихтугни при положение, че истински ELRING в Ауто+ струва 60 стотинки. :hilezh:

Особеност на този пръстен е, че е кух и не подлежи на повторна употреба, както можеше със предишните видове. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

 

Аз лично когато купувах мойто Ауди А8 използвах фирма за огледи на автомобили в София, а именно: oglednakola.com и останах много доволен. Дойдоха на място в автокъщата. Закачиха я на диагностика прочетоха абсолютно всички модули и техните стойности(около 40 минути наблюдаваха автомобила по време на работа) казаха, че следят живите данни. След което прегледаха чрез скенер дали е имала пребоядисвани детайли по боята, кит и т.н. 3 детайла бяха боядисвани  но нищо фатално. Хванаха, че предния прозорец е сменен с китайски, както и тапицирана шофиорска седалка. Като цяло имаше нужда от около 2000лв обслужване дискове, ремъци,ролки,масла и течности и долен ляв носач за смяна по техни сметки беше това. След като я закупих ремонта в сервиза ми излезе приблизително толкова с частите и труда. Вече около 1 година я карам колата и нямам никакви проблеми. Препоръчвам ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвах услугите на S-Car Service при закупуването на моята S4 B6. В момента използвам само техните услуги за пълното обслужване на автомобила. За сега съм доволен от отношението им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/17/2018 at 22:19, moto_fan написа:

Пичове,човека ще купува Б6 не Б9, Бах така неземна технология дето требва да се диагностицира в Инголщат.

 

На едно ново или почти ново B9 какво толкова има да му се гледа?

От друга страна, баш тея изстрадали B6 има смисъл да се проверяват по-обстойно от майстор. Първо, доволно са им годинките вече и второ - човек, който тепърва търси B6, най-вероятно ще иска да избегне много последващи разходи за ремонти.

 

П.п.: Пичове, казва се диХтунг (идва от немски dichtung).

П.п.: Също както и анцуг (Anzug, съществително име от глагола обличам, на немски anziehen - zog an - angezogen), не анцуНг :steinigung:

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всеки иска да ги избегне, но не всеки може да си го позволи ;). Но и като гледам активността на създателя на темата, май много много не го вълнува какво пишем :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/12/2018 at 13:35, ivak_S4 написа:

Аз използвах услугите на S-Car Service при закупуването на моята S4 B6. В момента използвам само техните услуги за пълното обслужване на автомобила. За сега съм доволен от отношението им.

Аз също бих препоръчал S-car service.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...