Jump to content

Ауди а4 б5 Говорители


Ivannnn

Recommended Posts

On 4/19/2018 at 0:23 AM, ogip said:

Колега, би ли сподерил как си ги мерил, каква рулетка за меренето ми трябва например?

С DATSv2 съм ги мерил откъм T/S параметри. После съм си вкарал измерения обем в BasBox 6 про и winISD заедно с импортираните параметри от DATSv2-то в CLIO формат на говорителите и съм огледал какво се случва...

Дори за човек с малко познания като ги погледне стоковите говорители какъв механичен ресурс имат, ще му стане ясно колко сносни са.
Няма нужда от заяждане, помогни на човека, вместо да се дъвчив с мен във всяка тема за аудио. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дъвча те заради такива и подобни изказвания:

 

На ‎18‎.‎4‎.‎2018‎ г. at 10:44, Lenin89 написа:

Oригиналните са смятани едно към гьотере.

 

На ‎18‎.‎4‎.‎2018‎ г. at 11:30, Lenin89 написа:

Е свирят мега добре...като са ти ниски стандартите за звук и изисквания - да...

 

Раздаваш недоказани лични заключения и насоки, хората ти се връзват и правят глупости, като често си осакатяват още повече звученето и дори не го осъзнават.

Нали се сещаш, че със софтуерче за импедансната крива и теоретични симулации си далеч от реалността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели ,благодаря че помогнахте ,защо трябва да завършва така темата.Аз тези говорители ще си ги купя .Всичко е приключено.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми синко, стана ми интересно как установи колко съм възрастен и какво отношение има това?

Самият факт, че ходиш на състезания по тумбене на говорители с цел макс SPL не те прави нито разбирач, нито ти вдига "стандарта" на специалист. Клавиатурната ти надъханост със съмнителна достоверност на напътствията те прави по-страшен и от лаладжия като мен и в тази връзка е неадекватно да подскачаш, когато някой ти подкастри крилцата.

Препоръчвам ти да попрочетеш тук-там и да се информираш, преди да лизваш хората по твоя мироглед, като начало може да се запознаеш с трудовете на Д. Попянев и с разни други параметри, освен dBw, и макс. резонанс на 80Хц, а вместо да ме пращаш при дейтън аудио, вземи звънни на тъпаците от Ауди да им се скараш какви недосметнати консерви слагат по тия премиуми... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво тумбене не разбрах, след като първите 5-7 години бях изцяло в SQ-то ?!!?!? Явно и съдиите са прости, задето са ми давали призови места в SQ-то навремето...
Книгата на Попянов съм я чел още преди едно 7-8-10 години, да я препрочета викаш...
Точно първото нещо което направих като взех моята кола, е да изхърля недомисления суб + интегриран усилвател, всичко това в пластмасова чекия наречена субуфер :D Какво им харесваш толкова на фабричните NOKIA, Blaupunkt и isophon, да не споменавам въобще bose, ти си знаеш. На вкус и цвет товарищей нет.
 
А ти как сметна какви параметри разбирам и какви не ?! Боб ли хвърли ?

Единствените, които правят свестно стоково озвучаване за автомобили са bang and olufsen и dynaudio....ама тука се радват хората на пръчки като bose и harman & kardon...

Ако си мислиш, че в бедните а4-ки са мислили "енженери" за акустиката...май са били такива взели 3-ки в университета...

Надъхан съм, защо да не съм ?! С това се занимавам като хоби, помагам на хората, недоволни досега не съм имал...необяснимо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На категоризирайте по марки фабричната система, много по-голямо значение има конкретната кола как е изпълнена. Като пример може да се натъкне човек на случай bose  да е по-добро от b&o в друг модел.

А понеже по-назад се спомена за оригиналните говорители на Б5, очевидно размера им е крайно наедекватен за целия обем на врата, но който има опит в сферата трябва да знае, че реално те не свирят в цялата врата и със и без фабричната изолация зад тях има балкан разлика. Обикновено всеки я реже без да се замисля, а въпросната прави огромна разлика дори и при 17см мидбаси.

 

Проблема на б5 с фабричните говорители не са импедансни криви, fs или мощност, а факта че на практика липсва филтрация и напасване на друлентовия фронт, а хартиените мидове имат мноого за оправяне в средночестотния диапазон. Босето реално е по-добро точно в това, пак е изпълено посредствнено, но поне малко са изгладили картината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, DLS написа:

На категоризирайте по марки фабричната система, много по-голямо значение има конкретната кола как е изпълнена. Като пример може да се натъкне човек на случай bose  да е по-добро от b&o в друг модел.

Toчно... Босе в 'талянка звучи по-зле от дефолтен Блаупункт в Ауди.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте фабрични говорители в аудито са точно Блаупункт  - 2000дната Авант А4 фейсова, ще ти цъкна снимка да видиш...В на бащата конБето от 97ма пак А4 са Nokia, а в на един авер 98-ма отново А4 бяха isophon, ако не се лъжа...иди им хвани картите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коаксиалки долу в краката - твърдо против ! Вземай двукомпонентна система. Това не е пежо 206 да е вдигнат мидбаса почти на нивото на раменете като седнеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте най-евтиния и лесен вариант за 2 предни говорителчета за А4 Б5, деба тоя шибан размер и форма с 3 болта...

Нещо обикновено ми трябва да се слуша радио поне, че вече 4 комплекта оригинални имам в гаража със скъсани гофрета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да направя.

 

Или сега като се замислих, що па да не пробвам да ремонтирам един чифт от оригиналните говорители.

 

Мисля че с това ще стане - http://megavoice.bg/?pid=92&product=1968

Само не знам какво лепило ми трябва?

 

@ogip Как си душко? :hilezh:

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, darknessevil написа:

Дъчбой, защо не вземеш едни фланци и нормални говорители с 4 болта - мисля, че бяха 6.5 инча?

5,25 инча, 13 cm са. 6.5 инча може да са задните, но не съм сигурен.

Преди 7 часа, Audi_FeN_1 написа:

Само не знам какво лепило ми трябва?

 

Лепило http://megavoice.bg/?pid=117

@Audi_FaN_1 ako искаш може да направим бартер, лошо рециклирани говорители за такива за рециклиране.

За радио стават. Ако имаш интерес дай телефон на ЛС.

 

aaa.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да питам за А4 седан - преходниците са други - https://www.avitel-bg.com/acv_271320-02--audi-speaker-rings размера в сайта им е 165мм. обаче не намирам от горепосочниете говорители с този рамер. Бихте ли порепоръчали нещо което да свири добре със заводския усилвател и Audi Concert 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Audi_FeN_1 написа:

 

@ogip Как си душко? :hilezh:

Нещо стендбайнах май напоследък :)

Правилно си се насочил - рециклирай говорителчетата, ма ненам с тия ръки - лявата и другата отляво как ще се справиш :hilezh:

Има един тип в щутгарт (българския щутгарт в Сф), който се справя доста добре с рециклирането. Давал съм му за изработка филтри от висок ред за колони, справя се успешно и съм виждал да висят в ателието възстановени бобинки, трептилки и говорителчета. Обърни внимание на шумоизолацията във вратата, в А4 е много пестено от всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Stoqn.Tumbev написа:

Колеги, да питам за А4 седан - преходниците са други - https://www.avitel-bg.com/acv_271320-02--audi-speaker-rings размера в сайта им е 165мм. обаче не намирам от горепосочниете говорители с този рамер. Бихте ли порепоръчали нещо което да свири добре със заводския усилвател и Audi Concert 1.

Тези са задните врати.

За предните-  https://www.avitel-bg.com/acv_271320-01--audi-speaker-rings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, binev написа:

Тези са задните врати.

 

Тези който съм линкнал са за кората отзад, и именно за там ми трябват говорители. Седана няма говорители във вратите отзад (поне заводско). Фланнците вече са поръчани, остава само да избера говорители и затова се надявам на вашите препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дето бяха евтини и адекватни за парите си - синустека ги няма отдавна в наличност. 
А повечето нови и бюджетни под 100-120лв са по-зле от оригиналните. 
Бих погледнал в ОЛХ-а втора ръка, двукомпонентни системи в размер 13см, има сносни в диапазона до 150лв и  са далеч над нивото на нови нисък клас боклуци.
Лично мнение - не ангажирам никого, особено капацитетите тук, дето се дъвчат на всеки кой пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...