Jump to content

Евтин вариант за USB/MP3


KDebian

Recommended Posts

Здравейте!

Бихте ли ме насочили кой е най-евтиния вариант Audi-то (A8 D3 2005 4.2 335) да възпроизвежда MP3-ки от USB устройство с изключение на FM трансмитери - изпробвано е, заради осветлението на запалката, се появяват смущения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си after market кабел от ebay например, който вързваш към TV тунера (или си го правиш сам) и ще имаш вече AV чинчове за входящ сигнал. На тях включваш един Bluetooth audio transmitter (но от реномиран производител) и хоп... можеш да си слушаш музика от телефона, при това безжично. Цялата процедура ще ти излезне между 50 и 100 лв. На мойта съм така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, KDebian написа:

... кой е най-евтиния вариант Audi-то (A8 D3 2005 4.2 335) да възпроизвежда MP3-ки ...

 

Я покажи с каква музика си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, KCV said:

 

Я покажи с каква музика си?

Със CD Changer съм с 6 диска, иначе с Bose. 

 

8 hours ago, lz1kka said:

Купуваш си after market кабел от ebay например, който вързваш към TV тунера (или си го правиш сам) и ще имаш вече AV чинчове за входящ сигнал. На тях включваш един Bluetooth audio transmitter (но от реномиран производител) и хоп... можеш да си слушаш музика от телефона, при това безжично. Цялата процедура ще ти излезне между 50 и 100 лв. На мойта съм така...

Може ли линк и най-вече може ли да обясниш къде да го свържа? Най-малкото като си купувах камера за задно виждане се оказа, че именно кабелите (жълтите чинчове) няма къде да се вържат и затова ме вкараха в един филм за някакъв модул, който втора употреба струва 300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не разбираш от тая материя (както мен), недей да пипаш и да се опитваш, отвори това и се свържи с тоя тиграк, точен е

https://www.eldibg.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, KDebian написа:

Със CD Changer съм с 6 диска, иначе с Bose. 

 

Може ли линк и най-вече може ли да обясниш къде да го свържа? Най-малкото като си купувах камера за задно виждане се оказа, че именно кабелите (жълтите чинчове) няма къде да се вържат и затова ме вкараха в един филм за някакъв модул, който втора употреба струва 300 лв.

 

Може разбира се. Ти виж междувременно имаш ли ТВ тунер отзад в багажника в лявото крило, а аз като се поосвободя ще ти напиша нещата в детайли, нищо сложно няма...

 

или пък къде вика колегата иди да ти го направят. Но не да ти слагат модули по 300-500 лв. ами просто да изпълнят тази процедура вместо теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам да обясниш по-подробно :D имам тв тунер и електричар в нас, само процедурата остана да разбера каква е :D благодаря ти предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиното решение, което намерих е за 450 лв. Миналата седмица го монтирах и е адски добро, качеството е като от CD Changer, има и блутут , през който можеш да говориш от колата. Аз нямах телефон в колата ,но след като инсталирах софтуера и бутона "TEL" заработи. Екстрите са блутут, юсб порт, SD card и aux. Нещо се бъгва и не мога да кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-Music-Handsfree-USB-MP3-adapter-Audi-Q7-A8-D3-MMI-2G-Basic-High-/122689565729

Това е най-евтиното работещо и културно, което аз знам.Ама все не мога да се наканя да го поръчам. Тука му слагат 200-300лв. надценка и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не виждам предимствата на тея модули, които показвате, освен ако толкова много не държите на USB входове и слотове за карти. А относно качеството на блутут-а, то винаги е компромис, но когато устройството е произведено от реномиран производител и енкодеците са му читави, разликите могат да се хванат само от някой заклет меломан.

За да можете да си връзвате телефоните към колата безжично (или с кабел) ще ви трябва ей тая джаджа: https://www.ebay.com/itm/CT29AU02-AUDI-A5-2004-ONWARDS-MMI-AV-IN-FOR-VEHICLES-WITH-OEM-TV-TUNER-LEAD-/401091930261 . Аз лично си я направих сам, но кабелните обувки са много специфични и не се продават в търговската мрежа. Аз изкарах късмет понеже имам една торба със стари конектори от старото ми А8 и там успях да си изровя каквото ми трябва. 

Когато си набавите кабела с чинчовете, изкючвате 20 пиновия конектор, разглабяте го и пъхате пинчетата в съответните свободни места (виж по-долу). Затваряте, включвате конектора и си свиркате... 

Повече инфо относно процедурата тук: https://www.audiworld.com/forums/a8-s8-d3-platform-discussion-60/external-av-source-1-2-mmi-2834685/

Следваща стъпка е да си купите читав Bluetooth аудио трансмитър (не китайски боклук от алиекспрес за 20 лв.). Вкъщи съм с Philips, а в колата с Logitech. И при двата качеството е добро, но много често сигнала започва да накъсва (и при двата), което нямам идея на квкво се дължи. Нещо свързано с buffering-a е но не знам какво точно. Проблемът се среща по-рядко когато блутут модула е по-близко до предавателя, така че не е зле ако ви се занимава да си го сложите някъде по-близо до шофьорската седалка, което пък само по себе си е свързано с главоболия свързани с окабеляването. Моя си го оставих в багажника до ТВ тунера. Трябва да го захраните с 12V от някой бушон. Тук отаварям коментар, че трябва да захранвате само когато колата е на контакт, а не постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер звучи и мн бърза процедура :) Само трябва да намеря читав bt трансмитер. По спомен отзад точно имаше и 12в извод в багажника. Може и от там да взема. Като си мисля, че след гасене и няколко минути, колата го изключваше автоматично. Ама това ще го проверя преди да го вържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 21.04.2018 г. at 0:20 AM, krassi_110 said:

https://m.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-Music-Handsfree-USB-MP3-adapter-Audi-Q7-A8-D3-MMI-2G-Basic-High-/122689565729

Това е най-евтиното работещо и културно, което аз знам.Ама все не мога да се наканя да го поръчам. Тука му слагат 200-300лв. надценка и така :)

 

Има ли някой, който да го е ползвал? Заслужава си да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си пускаш музиката от bt означава да се занимаваш с глупости, пълниш една флашка с 30 гиги музика и си ти. Аз съм с емулатор на cd changer, стои в жабката и не го пипам, струваше нещо от сорта на 30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация моля те. Това е целта, да се пускат МР3.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има по-евтини и по-скъпи емулатори, аз си взех най-евтиния да видя за какво иде реч:

 

https://www.aliexpress.com/item/USB-SD-AUX-car-MP3-music-playerr-CD-Changer-Adapter-for-Audi-VW-Skoda-Seat-8PIN/32694797933.html?spm=2114.search0104.3.44.56a973e8bbjntb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_10698_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722715_5711215_10059_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620,searchweb201603_68,ppcSwitch_2&algo_expid=cd8c9b87-a06f-4354-8d97-99372a3e7e63-6&algo_pvid=cd8c9b87-a06f-4354-8d97-99372a3e7e63&priceBeautifyAB=0

 

Този модел, но за 15-16 евро го бяха пуснали. От време на време вместо да пусне следващата песен повтаря старата и разни други такива малки бъгове, но като качество на звука не отстъпва на диск или чейнджъра. Трябва само да си видиш дали си с 8 или с 12 пина накрайник. В Авал ми го монтираха за 30лв. Има такива кутиики и с bt, но са около 130лв. Най-известните варианти са на Yatour.

Редактирано от Vanu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4/23/2018 at 10:24, Vanu написа:

да си пускаш музиката от bt означава да се занимаваш с глупости, пълниш една флашка с 30 гиги музика и си ти. Аз съм с емулатор на cd changer, стои в жабката и не го пипам, струваше нещо от сорта на 30лв.


Въпрос на гледна точка и лични нужди... За мен пък твоето е динозавърска работа, понеже лично аз слушам музика почти денонощно и ползвам единствено и само Spotify, поради което не ми се налага да свалям музика на mp3. Поради това ми е много по-удобно да си ползвам смартфона за целта от където стриймвам към колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...