Jump to content

Изпаднали болтове на Шайба


peshaka1

Recommended Posts

Колеги изпаднали са ми 2Болта на шайбата на  коляновият  вал тази  най  вътрешната на която  се закача  Пистовият  ремък опитах да ги сложа  обратно но  се  оказва че  резбите  са прецакани  останаха  2действащи  затегнахги  колкото  можах Мисълта ми е  проблем ли е да карам така с 2болта  да уточня  мотора  е AAD/115 AUDI 100     и някакви  идеи  как  да  го  оправя  този  проблем да  върна  другите  2  Междудругото  карам  от  година  така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма друга идея, освен възстановяване на резбите, или два милиметра по-голям диаметър(тогава се пренарязват и другите две резби), или възстановяване с вложки на същия диаметър.

Ако си пренатегнал останалите две резби, ще трошиш мотор, прави си резбите и слагай оригинални болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям написаното от НИКО, като от предложените от него варианти считам за най-правилен този с резбовите вложки и съответно запазване на оригиналните болтове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал, за кои болтове иде реч, то тези болтове са завити в ангренажното колело на коляновия вал. Мисля, че най-удачно е подмяна на колелото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не пречи да му препоръчват на човека.... ракетни технологии.

Отделно, че точно на ангренажното колело като знам колко са тънки стените по диаметрите, е малко рисково да разпробиваш и навиваш резбови втулки.

Резултат с изображение за ауди ангренажно колело колянов вал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да видиш номера. Ако бях на твое място щях да търся втора употреба оригинално. Колелото е нанизано на вала и е закрепено с един централен болт. Няма как да изкриви вала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом сте паралии момчета, купувайте ново колело.

А иначе - НИКО по-горе ви е дал оптималното решение (една резбова втулка струва стотинки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то колелото е 30лв., по-добре ново защото ако е тръгнал и зъба, който го фиксира към коляновия може и да превърти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...