Jump to content

След рециклиране на рейка. Твърд волан .Ниски обороти.


StefaK

Recommended Posts

Здравейте колеги, нужна ми е малко помощ .
В петък ми рециклираха рейката (а4 Б5), вчера я монтирахме.
И се появи проблем, при ниски обороти волана се втвърдява, но не винаги.След подаване на газ, волана се оправя.
Преди рециклирането нямах проблем, рециклирах я понеже протече.
хидрвавличното масло е сменено G0004, хидравличната помпа няма никакви шумове

1 година гаранция ми даде "Майстора" в понеделник ще ходя и искам да съм подговен.

Чета форуми цяла сутрин и не мога да намеря нищо конкретно, затова се допитвам до вас !
Благодаря :bia:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще я покарам но си е страшно, не се знае в кой завой ще стегне хидравликата (волана става много твърд)
Утре ще ходя със сигурност при майстора, но съм сигурен какво ще отговори " При мен всичко е наред" или "Смени си хидравличната помпа " :mad:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори капачката на казанчето на хидравликата и хвани помощник да ти върти волана от крайно ляво до крайно дясно положение,наблюдавай какво се случва с течността.Може и наистина да си за нова помпа.Не се филмирай излишно в завой нищо няма да се случи,има и коли без хидравлика на волана и хората които ги карат не са измрели.Хидравликата реално я ползваш при маневри на място и завои с много ниска скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти рециклирали и кормилните накрайници е нормално да ти е трудно да въртиш волана . При стегнати накрайници след рециклиране се получава този ефект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В казанчето течността стой на малки мехурчета все едно ври течността. Не съм сигурен дали е нормално .
Снощи я обезвъздушихме първо при изгасен двигател. Въртяхме пълен ляв - пълен десен докато спрат да излизат балончета
след това същото упражнение на запален двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се прибирам, излязох да я разходя малко(не съм я палил от снощи). Покарах я 10-15 км проблема с задържането на хидравликата го нямаше. Течността в казанчето стои спокойна( няма балончета, няма мехурчета) Проблема се реши сам :nixweiss:
(Предполагам, че снощи не сме успели да я обезвъздушим хубаво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно това е бил проблема.Но обезвъздушаването не е твоя работа,трябвало е да го свърши майстора.След като веднъж е била палена,обезвъздушаването на изгасен двигател е изгубена кауза,то като цяло си е изгубена кауза,идеята на системата е да налееш примерно 500 грама да изчакаш да избълбукат мехурчетата от маркуча между помпата и съдчето да запалиш с вече смазана помпа и след 5-6 пъти крайно ляво и крайно дясно да се обезвъздуши сама.Помпата е пластинчата и оставането без масло не я плаши особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Майстора" само рециклира рейката .Исках той да си я разглоби и сглоби, но каза че рециклира само демонтирани рейки. (защото винаги те вкарват във филма " При мен всичко е наред, майстора който ти я е монтирал е направил нещо" Аз я демонтирах и монтирах, с помощта на форума и info от нета.За сега всичко е наред и се надявам да остане така.

За да допълня темата и се надявам да е от полза на някого, ще пусна подробно видео как се демонтира рейка

https://www.youtube.com/watch?v=FOym0WVXSsI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно след обезвъздушаване се оставя една нощ да престои колата и да "избута въздуха" от системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, StefaK said:

"Майстора" само рециклира рейката .Исках той да си я разглоби и сглоби, но каза че рециклира само демонтирани рейки. (защото винаги те вкарват във филма " При мен всичко е наред, майстора който ти я е монтирал е направил нещо" Аз я демонтирах и монтирах, с помощта на форума и info от нета.За сега всичко е наред и се надявам да остане така.

За да допълня темата и се надявам да е от полза на някого, ще пусна подробно видео как се демонтира рейка

https://www.youtube.com/watch?v=FOym0WVXSsI

При положение че ти си монтирал рейката,не е правилно да обвиняваш човека,който я е рециклирал.И това си е нормална практика,има сервизи които рециклират само свалени рейки,гнп-та,стартери,динама и т.н.Просто рециклирането е много по-приятна работа от монтажа и демонтажа,особено на някои коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Gostrex, не съм писал никъде, че майстора който е рециклирал рейката е виновен ! Но ето че ти даваш наклон на темата, че виновника съм аз, за неправилен монтаж на рейката. Фактите в събота вечерта бяха, че дадох работеща рейка но протекла на майстор да я рециклира.След монтажа рейката (хидравликата) задържа на ниски обороти. В първия момент си мислиш, че майстора е допуснал грешка.

Няма значение, рейката работи в норми. Няма виновен в никоя от страните ! Причината стана ясна, нужно е било малко повече време за да се обезвъздуши системата.

Исках да кажа просто, че мразя сценария с прехвърляне на топката(вината).



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това че си сложил майстора в кавички и нагласата,с която се беше подготвил да правиш рекламация е доста показателна.Аз също мразя сценария с прехвърляне на топката и за това предпочитам сваляне и рециклиране на рейка да са на едно място,сваляне и рециклиране на ГНП също и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, при мен проблемът е подобен, но разликата е, че си взех втора ръчка и след смяната ден и половина- два имах хидравлика и изведнъж в движение спря да работи. Спрях след 2-3 км и я обезвъздуших по познатия начин описан горе. Но разлика нямаше, малко по- късно я пробвах на място и имаше, но щом тръгнах изчезна отново. Маслото е зелено, няма течове, има леко омасляване ( по скоро грес ) по единият маншон на накрайника. Колата е а4 б5, 1z, а рейката е koyo. Някой ако знае как се лекува това щв съм благодарен. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, леко да нямаш хидравлична помпа. Тоест имаш, ама само на студено.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее как така от изведнъж и то в движение ?, дали е възножно?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...