Jump to content

Audi Q5 2.0TDI 2010 - виене над 130км


Tsvetelin

Recommended Posts

Здравейте колеги,

наскоро се сдобих с Audi Q5 2.0TDI 2010г. S-tronic.  Колата е закупена и вкарана от приятел от Германия. 

Има един странен проблем над 130км/ч, чува едно виене. Това "виене" се чува само когато се подава газ, т.е. на 130км. ако се отпусне газта, "виенето" спира.

 

Имате ли идея от какво може да бъде?

 

Благодаря,

Цветелин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 110км почва да се чува супер леко (трябва да се вслуша човек) и към 120-130 се чува малко повече и след това от 130 на горе спира.... дори и при 190 го няма звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на лагер на диференциал/кардан щом го прави под товар (при ускоряване). Провери и гумите как са (може да вие и от тяхната шарка), щом се появява само при определена скорост. Включи ръчно на по-ниска предавка и виж дали шума ще го има при същата скорост. Провери си маслата в диференциалите и раздатката (ако си quattro).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

не е от гумите. Самият шум се появява от 110 до 130км само и то когато подавам газ, дори и леко. (не е задължително да ускорявам рязко). В момента, в който държа 120 км постоянна скорост има шум, отпускам газта и шума изчезва, пак настикам леко и се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава първо да провериш/смениш маслата на двата диф-а и евентуално на раздатката профилактично и ако пак вие ще е някой лагер може би. Все пак пробвай ако си с една предавка по-надолу дали пак ще вие на същата скорост (110-130) или ще е на друга скорост. Обърни внимание дали не е свързано с определени обороти на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

И при мен се появи такова виене.

Колата е подобна. 

При мен започва над 130 и го чувам докъм 150. После дали изчезва или не се чува не знам.

 

При ускорение и движение с постоянна скорост 140 го има. Като опусна газта изчезва. Като подам пак. 

Не е свързано с оборотите, а само със скоростта. 

 

Аз обаче сменях скоро лагер на кардана и се съмнявам в него. Другото е да не е заден диф, че отнесе доста бой при откачането на кардана.

Даже не мога да определя откъде се чува, но по-скоро не мисля, че е толкова назад, че да е дифа. Даже първоначално си мислех да не е турбина. 

 

 

При теб някакво развитие?

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да и при мен е съвсем леко, на музика не се чува

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен имаше виене когато колата е загрета  при продолжително каране, изкачване на наклони итн. колата почваше да вие при подаване на газ. Оказа се турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Колега, не карай бързо, че да не ти казвам какво може да се случи. Тези халдекси са такива, ако не са обслужвани, чупят диф-а. На мен при абсолютно  същото виене, което описваш (130 при ускорение) се оказа диф-а, но го разбрах по трудния начин. Счупи се по време на движение и блокира колелата... въртях се все едно е зима, добре че не карах бързо. Провери за омасляване около диф-а и към полуоските, така се хваща. Също обърни внимание на разхода - ако е качен, значи затяга яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Това звучи доста лошо... дано само с въртенето е минало без други щети. Предполагам си купил 2-ра ръка диф и ако да, от къде го взе? 

Почвам да се чудя дали не потърся диф и да видим дали след смяната този шум ще изчезне... 

Относно омасляване - всичко е сухо, разхода е нормален - мержду 7.5 -10 в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...