Jump to content

Интересни кодинги


N1995

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен се избира от ММI дали да се затварят прозорците и панорамния покрив автоматично при заключване. Мога да погледна какъв е кодинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, имам проблем с кодиране на старт стоп-бутона стойността му беше 20, променихме стойността на 52 и запаметихме,но бутона  понякога си остава изключен понякога не.на какво може да се дължи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам същия проблем. И при мен понякога работи понякога не. 2 дни карах със запаметени настройки, и за 1 ден 3 пъти го включвах :) или изключвах. Пак 2012та година е и моята. Пробвах да го върна на първоначалните настройки и пак на 52 ама нямаше полза.

Чета в интернет,че имало 2 вида ММИ софтуер, и при единия мемори функцията не сработва както трябва, а при другия реверсивната функция е така. 

Това ще рече че трябва да се пробва втория вариант за нашите коли. При него просто като се запали ще е изключена вместо включена по дефаулт. Тези дни ще пробвам и ще пиша отзиви.

 

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го настроих да е винаги изключено. Ще пиша отзиви след няколко дни как се държи.

Днес и друго стана което още немога да си обясня.

При отключване на колата, и палене езика на ММИ беше на немски ,а не английски както го бях задал. В подменютата като влязох не излизаше никаква информация. Просто празни менюта. Пробвах на Кар,радио,медиа и нищо. След като дадох на задна, вместо А6 силуета, в менюто на парктрониците, излезе силуета на А3 спортбек...

Заключих колата и пак я отключих, запалих и пак същото. След това в движение рестартирах ММИ с 3те бутона и се оправи всичко. 

Та въпроса ми е, някой имал ли е подобни преживявания с неговата кола? Без навигация съм. RMC най-голия вариант.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2 дни с новото кодиране на старт-стоп системата,  нито веднъж не се изключи само. Така че мисля ,че е успешно. При мен от 20 стандартна стойност преминах на 16 и всичко е наред. Ако искам да си ползвам старт-стопа си го включвам  от бутона и така.

Все още обаче не намирам информация за другия случай с ММИ.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 1.05.2018 г. at 10:32, N1995 написа:

Някои интересни кодинги, които направих вчера следобед с малко свободно време, мисля, че ще са полезни за всички.

 


Включване на зеленото меню

[5F – Information Electr.]
[Adaptation – 10] -> Channel 6
Променете от 0 на 1
Пуска се с CAR и MENU едновременно за 5 секунди

НЕ СИ ИГРАЙТЕ С БУУТЛОУДЪРА! Като цяло не си играйте с нищо, което не разбирате или за което няма точни указания.

 

Спиране на Старт/Стоп (обръщане всъщност:

– Модул 09-Cent. Elec.
– Въвеждаме Security Code (20113)
– Adaptation на канал 34:
изваждаме 4 от стойността –> Старт/Стоп е винаги спрян
добавяме 32 към стойността –> Записва последната избрана стойност без да я ресетва при изключване на колата.
– Test & Save

 

Включване на VIM (Видео в движение)

[5F – Information Electr.]

[Advanced ID – 1A] Запишете 1-я сериен номер!
[Security Access] Въведете цифри 6, 13, 10, 14, 11 на номера, който записахте по-горе
[Adaptation – 10] -> Channel 48
Сложете го на 255
Рестарт на MMI

 

Звук при заключване:

[46-Central Conv.]
[Coding – 07]
[Long Coding Helper]
На byte 1 и на bit 2 ще видите опция: “Anti-Theft-System: Horn Confirmation active”
Отметка
[Do It!]

 

Двоен звук при отключване

[46 – Central Conv.] [Adaptation – 10] -> Channel 63
Добавете 4

 

Включване на Import CDs в диска на MMI

[Hidden menu] - зеленото
Main/Diagnose/Settings
Import Media
Сложете на 4 “Copy/Ripping”

 

Kerb lighting - включва при завой на ниска скорост допълнителни светлини в завоя
[Select]
[09-Cent. Elect.]
[Coding – 07]
[Long Coding Helper]
Изберете byte 4 и включете bit 0
[Do It]

 

Включване на теста на стрелките в таблото

[Select]
[17 – Instruments]
[Coding – 07]
[Long Coding Helper]
Изберете byte 1 и ще видите опция: “Gauge Test/Needle Sweep active”
Отметка
[Do It!]

 

 

Здравей,колега нов съм в форума и от скоро имам А6 ц7 3.0 дизел дали е възможно когато имаш време да отключим видеото в движение.Ако е удобно да ми дадеш номера за връзка с теб.Благодаря ти предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой успял ли е да подкара климатика да е на рециркулация по подразбиране ? Намирам това https://forums.ross-tech.com/showthread.php?21411-Air-Recirculation-Memory-Coding но не мога да намеря такава опция (поне в vcds 19.6.2)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Супер тема, браво на N1995!

Днес направих нещата за багажника, старт стопа перманентно да не ме побърква от толкова време плюс да пълни километраж/оборотомер при палене.

Стана за 5 минути! Благодаря!

Моята навигация мисля, че е 3g+, обаче не намирам тема за ъпдейт на карта и софт?

Четох в друга тема, за ъпдейт до 942 ако не бъркам. ПО какво мога да я хвана какъв вариант е моята?

Редактирано от Капитан Флинт
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

темата е много полезна.

Днес се опитах да активирам  VIM - (видео в движение),  намерих и записах серийният номер,

записах кода както е показано ,и когато съм в (security access),  въввеждам петте цифри от серийният номер , но не ме допуска.  Казва ми че е невалиден кода.

Ако някой е имал подобен проблем, да  даде малко повече информация .

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, 

Опитах се да направя това: 

Звук при заключване:

[46-Central Conv.]
[Coding – 07]
[Long Coding Helper]
На byte 1 и на bit 2 ще видите опция: “Anti-Theft-System: Horn Confirmation active”
Отметка
[Do It!]

 

Но нищо не се промени. Има ли вероятност да нямам инсталиран horn в колата? Има ли как да се провери ?

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има: задействай алармата да се разпищи сирената. Заключи се в колата, изчакай около минута без много да мърдаш и после отвори вратата.

 

Също хорн означава клаксон. Да не би да имат предвид него? Клаксон със сигурност имаш. :)

 

Има и законодателство на много места по света да не се използва клаксона при заключване, така че може да не е възможно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клаксона е ясно че го имам. Ще пробвам да задействам алармата. Имах предвид дали е сложена допълнителна сирена само за алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • wolverine featured this topic
  • 1 month later...

Здравейте, може ли инфо дали при фейслифта се прави по същия начин ? Понеже това при мен не стана. Колата е 2015

Включване на VIM (Видео в движение)

[5F – Information Electr.]

[Advanced ID – 1A] Запишете 1-я сериен номер!
[Security Access] Въведете цифри 6, 13, 10, 14, 11 на номера, който записахте по-горе
[Adaptation – 10] -> Channel 48
Сложете го на 255
Рестарт на MMI

П.С. Ще бъда благодарен и да споделите точния формат на видеата. Понеже си направих няколко опита и четох из нета. Но в крайна сметка тръгнаха само някои от тях.
Конвертирам от mp4 на (MPEG-2 Video).mpg 720x480 fps 30, Audio ac3 ... от 30 клипа тръгнаха само 5. Run-вам от SD карта.

Използвам Acrok Video Converter Ultimate.

Редактирано от Ubuntu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой успял ли е да подкара автоматичната ръчна при слагане на автомата на P. Уж всичко направих но не става. На stronic през vcds покзава винаги, че е на N. Предполагам там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой знае ли на кой канал е калибрирането на окачването,искам да я сваля малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте ,от зеленото меню могат ли да се направят някой от обсъжданите тук настройки ? Някой правил ли е въобще с него настройки, търсих инфо за интересни кодинги но не намирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет
От месец се радвам на една американка 4G 2017 може ли някой да ме насочи къде могат да ми оправят навигацията.
До колкото разбрах само с карта няма да стане това е версиятя
282299c6046f5b7c7690b370f4d7cce4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...