Jump to content

Добавяне на еърбег на С5


Recommended Posts

Здравейте на всички!

Ще сменям салона на моето С5 и донора има еърбегове на предните седалки и на задната облегалка от двете страни.

Може ли да се добавят към существуващия модул или опита е невъзможен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща...хората слагат V10 biturbo в голф 4, че два еърбега ли да са невъзможни...въпроса е на каква цена и струва ли си въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако се сменя модула и после дори да има само окабеляване, няма да минеш с по-малко от 2-300 лв., ако си плащаш за труд при някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така,възникна нов проблем с тея еърбегове.

Засега смених задната и предна дясна седалка, като веднага наби грешки за еърбег.

Буксата за еърбега на седалката донор е с три кабелчета(син ,кафяв и черен), а моята старата седалка беше с два(син и кафяв),съответно запоих моята старата букса на новата седалка само за синия и кафявия кабел,като черния остана излишен.

Грешките ще покажа по-надолу.

Този черния кабел за какво е,маса ли е или нещо друго?

Еърбег.docx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая ще си гръмнеш всички бегове карайки я така 5 за 6.

 

Схеми имаш ли, модула поддържа ли повече бегове, кодировки имаш ли?

 

Това не е LEGOда си правиш замъчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега няма да връзвам допълнителни бегове,просто тези на новия салон няма да ги връзвам.

Понеже има разлика в буксата на еърбега на дясната и лявата предни седалки аз запоих моята букса за същите по цвят кабели на седалката,но остана един допулнителен черен,защото моята стара седалка има само два кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана само грешката за колана и за това дали е заето пасажерското място.

Каква може да е причината за грешката за колана,като не съм махал коланите изобщо.

Втората грешка предполагам е заради прекъснат кабел в седалката,ще я разглобя да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите букси са 2 пина, новите по-големи и 2 пина. Пина който е далеч от другите е просто маса, логично старата букса трябва да се свърже към другите 2. Би трбвало като свържеш само там където и преди е имало възглавници да няма никакви проблеми.

По бегли спомени цветовете, за които говориш май не трябва да са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рй сега разглобих пасажерската седалка,няма никакъв датчик за заетост,само кабелите за подгряването.

Защо ми изкарва тази грешка тогава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Наистина ли няма датчик за заетост?

Ако е така и компа го "търси" грешката ще е неминуема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега и тази грешка успях да я елиминирам,като прекодирах модула,защото беше зададено да търси сложен колан и затова ми излизаше тази грешка.

Сега остана само тази за колана,но немога да разбера какъв е проблема с този колан.

00592 - Seat Belt Switch; Right (E25)

        32-00 - Resistance too High

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в чужд форум,че проблема е в закопчалката за колана и наистина,на старата ми седалка има кабели излизащи от закопчалката за колана.

Утре,ще сменя закопчалката на новия салон със старата каъарама и ще видя дали ще набие грршка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, човеко, ти нямаш датчик на закопчалката и питаш що ти набива грешка... Ебаси. а аз си мисля, че си имаш всичко където трябва и давам предположения....

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...