Jump to content

Лед светлини


silvestar1

Recommended Posts

Здравейте колеги, зарибих се по лед светлините от един познат, въпроса ми е дали ще станат крушките на мойта кола, дали ще прегряват като е горещо 

мисля че съм с H1 на късите, искам само на тях да сложа, трябва и да си полирам фаровете че жълтеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело стават без проблем,но за греенето не знам защото аз ги сложих за 2 дена и не съм гледал дали греят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

мерси колега, като сложа по нататък ще пиша какво е станало. :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, Denyo said:

Слагай смело стават без проблем,но за греенето не знам защото аз ги сложих за 2 дена и не съм гледал дали греят.

А защо ги махна колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

be6e74fa54cd7aa18f207679078a2e9e.jpgb39f3d97a45f73d1756b1a7d310f24ba.jpg

И на къси и на дълги. Нисък клас с гаранция.

Месец изкараха.....да види до кога

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно са опушени ама снимките са с филтър.

Няма нищо общо с обикновенни крушки. Много светят за газени лампи.

Представям си ако беше кола на 3 години.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Denyo написа:

Слагай смело стават без проблем,но за греенето не знам защото аз ги сложих за 2 дена и не съм гледал дали греят.

те и моите лупи ще са опушени най вероятно 21 годишна кола надали ще са в добро състояние, те като не са оправени има ли смисъл да слагам като пак няма да се вижда, а ще си е пара да се рециклират лупите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@netmurder Махнах ги защото не бяха моите,само за пробата ги сложих дали пасват и как светят на моя кош.@silvestar1 моите лупи са добре и фаровете са перфектни и светеха идеално при тебе вече не знам как са нещата.

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опушването е неизбежно дори и на рециклирани фарове според мен. Понеже вентилаторите на крушките набиват напред. Вариант са теси с пасивен охладител,но не съм имал досег с тях и не знам дали охлаждат добре или всичко се поена от фара.

П. С. Дори и в това състояние на моите липи има Балкан разлика между ксенона лед светлините. Така че дори и с опечен рефлектор си заслужава да сложил лед до 50лв. и да се изкефиш на нощно шофиране поне веднъж.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с LED (бесен китаец) на C5. Не съм доволен, ксенона светеше по-добре.

На А4 B5 сложих LED на дългите - на близо светят по-силно от нормални крушки, но очаквах по-голям обсег на осветеност.

И на двете коли ще ги заменя с OSRAM night breaker laser.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, silvestar1 said:

аз основно шофирам нощем, и не съм със ксенон с обикновени съм, значи си струва да сложа лед крушки :)

 

След като шофираш нощем, поръчваш си едни Q5 KOITO-AES би-ксенон лупи и си слагаш ОРИГИЛАЛНИ Philips 85122 крушки.
Ако си с оригиналния ксенон си ползваш твоите баласти, ако нямаш оригинално ксенон си взимаш едни 55в (не е препоръчително, защото ще развалят рефлектора по-бързо).
Това е най-добрата комбинация в момента. Със 55в баласти ще имаш около 4000-4500 лумена на фар.

Ако това не ти стига и си с А6 можеш да си купиш още един комплект ей такива  и да ги завреш в секцията за дълги. Връзваш ги паралелно и правиш т.нар Quad Xenon.
Гарантирам ти че единичен сетъп от тея свети в пъти по-добре от заводските фарове, дори да са току-що рециклирани.

Крушките също са важни, защото китайските по 20-30-50лв им бяга фокуса спрямо оригиналните и дават ДО 1200 лумена разлика на крушка. Предвид че халогенна крушка свети с 800-900, като спестиш 2500 лумена - все едно караш на 1 фар с ксенон.

Друга опция е да сложиш лед на дългите, ама лед със ZES чипове - от тия с малките ЛЕД чипове, а не огромните. Те светят що-годе ОК, но по-слабо от ксенона.
Все още няма ЛЕД крушки които светят по-добре от ксенона. Евентуално издържат по-дълго, но не светят по-силно, след като минат през оптиката. Това е заради кофти насочването на светлината която излъчват.

 

@Krisko_A6 На А4ка със фейсови фарове ли си ? Как напъха ЛЕД-а предвид, че точно зад дългите е буксата на фара ?

 

Редактирано от HEPBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, HEPBAKA написа:

 

След като шофираш нощем, поръчваш си едни Q5 KOITO-AES би-ксенон лупи и си слагаш ОРИГИЛАЛНИ Philips 85122 крушки.
Ако си с оригиналния ксенон си ползваш твоите баласти, ако нямаш оригинално ксенон си взимаш едни 55в (не е препоръчително, защото ще развалят рефлектора по-бързо).
Това е най-добрата комбинация в момента. Със 55в баласти ще имаш около 4000-4500 лумена на фар.

Ако това не ти стига и си с А6 можеш да си купиш още един комплект ей такива  и да ги завреш в секцията за дълги. Връзваш ги паралелно и правиш т.нар Quad Xenon.
Гарантирам ти че единичен сетъп от тея свети в пъти по-добре от заводските фарове, дори да са току-що рециклирани.

Крушките също са важни, защото китайските по 20-30-50лв им бяга фокуса спрямо оригиналните и дават ДО 1200 лумена разлика на крушка. Предвид че халогенна крушка свети с 800-900, като спестиш 2500 лумена - все едно караш на 1 фар с ксенон.

Друга опция е да сложиш лед на дългите, ама лед със ZES чипове - от тия с малките ЛЕД чипове, а не огромните. Те светят що-годе ОК, но по-слабо от ксенона.
Все още няма ЛЕД крушки които светят по-добре от ксенона. Евентуално издържат по-дълго, но не светят по-силно, след като минат през оптиката. Това е заради кофти насочването на светлината която излъчват.

 

@Krisko_A6 На А4ка със фейсови фарове ли си ? Как напъха ЛЕД-а предвид, че точно зад дългите е буксата на фара ?

 

Благодаря за отговора колега :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...