Jump to content

Авто дневни светлини на Bi-Xenon фарове


zheliazkov

Recommended Posts

Здравейте колеги. Става въпрос за Audi A4 B6. След като днес успешно приключих ретрофит на авто затъмняващо огледало със светлинен сензор, както и ch/lh функцията, пред мен излезе нов “проблем”. Интересува ме дали е възможно (тъй като бях чел много преди да започна ретрофита) на би-ксенонов фар да могат да се активират дневни светлини през секцията на дългите. В момента съм кодирал колата за Канада, като това ми включва автоматично халогените и габаритчетата след подаване на контакт и след като се стъмни се включва автоматично каенона. Не успях да намеря (надявам се и да е възможна) настройка, която да включи това, което искам. 

 

Благодаря предварително на всички отзовали се! Лека вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобно ли е да споделиш как върза огледалото + CH/LH предполагам към модула под волана на свободните пинове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, вързвах я по тази схема и използвах свободните пинове. Поръчах си от ауди конектор за огледалото и с него вървяха пиновете. Успех!

70FC6945-D924-4EFD-B565-76186FE77B08.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като опции, имах следните:

 

1.Rest of world

2.Netherlands

3.USA

4.Canada

 

 

Бях чел преди, че малко по-дълбоко с ваг ком можело да се настроят дългите на би-ксеноновия фар да светят като дневни, но си нямам и на идея къде може да е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През кодировката на CE е по принцип, това е за B6, от там си си кодирал сензора за светлина и биксенона : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8E2/8E5)#Adaptation 

А това е на B7,  има опция при кодировката за фаровете да си пуснеш и DRL, според типа на фара : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)

Не виждам как ще стане DRL на дълги само с кодировка, освен ако не се смени CE с такъв от B7(ако изобщо е възможно)...

Мисля, че за B6 има фабрично ключ за фаровете с позиция AUTO, която пуска късите светлини при контакт(DLR).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.. когато е кодирано за rest of wirkd, не включва абсолютно никакви фарове - нито къси, нито габарити. И вече като се стъмни работи перфектно. Ще почета още малко, но засега ще карам с халогени и габарити (което е предпоставка за разговор с КАТ , но..) 

Благодаря засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При б6 нямаш друг вариант за дневни освен късите, независимо какви фарове ше сложиш, а и при този вариант късите подпалват още на контакт и все си мисля, че на 15 годишния алтернатор не му е комфортно така. Вариант за дневни на дългите е само с външен модул - 50-ина лева и 30 минутки при всеки алармаджия... А и щом имаш сензор за светлина слагай един модул, слагаш копчето на ауто и следващите 5-6 години няма да ти се наложи да го пипнеш даже...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, че копчето с ауто позиция ти пали късите при контакт когато е на "ауто", само че на кола без светлинен сензор. Решението ти е един модул за дългите. И аз я карах б7цата с кодировка за Канада, но почнаха да ме дразнят предните мигачити, че светят с габаритите и отзад външните стопове също светеха с мигачите, отделно от това като светят къси с халогени и се пуснат дългите, халогените изключваха. Иначе проблеми с органите не съм имал. Обмислям да си свържа и аз един drl модул, само че към халогените и да се пускат след палене на колата.

Поздрави.

Интересно.. когато е кодирано за rest of wirkd, не включва абсолютно никакви фарове - нито къси, нито габарити. И вече като се стъмни работи перфектно. Ще почета още малко, но засега ще карам с халогени и габарити (което е предпоставка за разговор с КАТ , но..) 

Благодаря засега [emoji4]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...