Jump to content

B6 Лед крушки на късите светлини


mng

Recommended Posts

Здравейте колеги! Притежавам Б6 2003г. с лупи на късите светлини. Замислил съм да слагам лед крушки на лупите, но доста хора ми казаха, че трябва да се отреже част от капачката на фара за да може да се събере вентилаторчето на крушките. Някой слагал ли е на неговата кола и дали е вярно това? Също ако ма някой да каже как светят през нощ в сравнение с обикновените крушки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четеното във форума по тази тема останах с впечатлението, че е по добре да си рециклираш фаровете(има съфорумци който го правят качествено ) и да си сложиш хубави h7 крушки [emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете светят перфектно, дори смятам че светят по силно от фаровете на старата А3 8L със стъклените фарове. Просто визията на колата се променя тотално и става доста по красива. Ксенон не искам да слагам, та варианта ми е лед  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с лед на къси дълги халогени без габарити,но не съм бил за рециклиеане.

Изгоря ми едната крушка и ги смених с лед на къси останах доволен и си сложих и на дълги на халогени.

При монтаж нищо сложно нито рязане нито препряване,но при кабриото фара е малко различен.

Лично мисля,че качествени кружки е по-добра инвестиция но за сега докато не ми гръмнат тези ледове ще се каеа с тях.

Светят много по добре но трябва освен канбус да са със съпеотивление иначе смущават радиото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече имаше подобна тема, но ще ти отговоря и тук. Аз си монтирах и на къси и на дълги ЛЕД крушки без никакво преправяне. Събират се. Комплекта на късите го купих от БГ с 1 или 2 години(вече забравих) гаранция и почти не се чува никакъв шум в радиото. Втория комплект за дългите го взех от китайците директно (2 пъти по-евтино, разбира се) но като пусна дългите - радиото толкова силно се смущава, че не може да се слуша. Иначе като сила на светене съм доволен. Грешки на компютъра не дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно малко странично питане, към тези със заводски ксенон. Защо слагате ЛЕД, цената на ксенона ли ви отказва? Интересно ми е защото аз лично съм много доволен от заводския ксенонов фар и със Осрам крушки видимостта е прекрасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих заменил заводския ксенон за нищо на света. Но бях с обикновени крушки - стопили са кабелите и буксите вътре във фара с това постоянно каране на къси. Пооправих инсталацията и ги замених с ЛЕД заради по-ниската консумация.

На 25.05.2018 г. at 22:09, loshdancho написа:

И много те псуват нощем......

Когато си с лупа - нямаш грижи със заслепяването на отсрещния (ако това си имал предвид). Дори с ЛЕД-а чертата на пресичане на светлината е по-ярко изразена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

И то на рефлекторни фарове с менте ксенон... Или пуснати халогени :eusa_silenced::eusa_silenced:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз се чудех между лед и обикновена крушка и накрая сложих osram night breaker laser h7 и за сега се представят много добре и имат още един +, зимата размръзват фара защото развиват температура за разлика от led-a или xenoxa

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с лупи и лед от 1 година, събират се без проблем, но ТРЯБВА да се изреже малък кръг на капачката заради вентилатора, защото после ще има тема какъв боклук са тези ледове понеже горяли. На ден около 3-4 часа фаровете работят и нямам нито смущение в радиото, нито проблеми със заслепяване. Поръчах си ги от алито.

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка не сложих нито ксенон, нито ЛЕД. Пастирах си фаровете и залепих предпазно фолио за да не давам на 1 година по 30лв. за пастиране :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.07.2018 г. at 17:20, denislavst написа:

аз съм с лупи и лед от 1 година, събират се без проблем, но ТРЯБВА да се изреже малък кръг на капачката заради вентилатора, защото после ще има тема какъв боклук са тези ледове понеже горяли. На ден около 3-4 часа фаровете работят и нямам нито смущение в радиото, нито проблеми със заслепяване. Поръчах си ги от алито.

Абе пич, знаеш ли, производителя колко труд и акъл е вложил да направи фара непромокаем и въпреки това да не е хермртичен, за да не бомбандира, същевременно да го запазва чист- от външни влиания като прах, сол и вода...

Ти, с тая дупка се сра на целия труд и философия.

Ама никой не може да ти каже, как да си усереш колата, това си остава твое съкровенно право и действие. Утре като ревнеш за рефлектори и лупи...да знаеш на кой да се сърдиш...длагаш огледалото и гледаш ту сърдито, ту виновно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против интервенциите по осветителната уредба на колата,но В6 е първата кола,която карам с толкова слаби фарове и ако с леда прогледна бих сложил.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги. Искам да премина на лед крушки, защото с обикновените не свети колкото ми се иска. Да попитам, има такива с нещо като баласт, има и такива, които нямат баласт. Каква е разликата? Някой може ли да даде точен модел крушки, които се събират във фара, без да се налага да се реже капака? Благодаря предварително. 

 

Например тези ще се съберат ли във фара? 
http://www.ledwhitepro.com/bg-led-крушки-за-фарове-1/led крушки за фарове x3-bg/bg-led-крушки-за-фарове-h7.html

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/22/2018 at 1:16, barash написа:

И аз не съм рязъл,всичко си пасва като по-книга.

При мен има лупа но не е с ксенон.

Какви ледове сложи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-китайски те 55ватови 6000к 10000 лумена нямам идея дали цифрите са верни.

 Марката e TXVSO 8. Купувани от ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.09.2018 г. at 17:11, ads написа:

Здравейте, колеги. Искам да премина на лед крушки, защото с обикновените не свети колкото ми се иска. Да попитам, има такива с нещо като баласт, има и такива, които нямат баласт. Каква е разликата? Някой може ли да даде точен модел крушки, които се събират във фара, без да се налага да се реже капака? Благодаря предварително. 

 

Например тези ще се съберат ли във фара? 
http://www.ledwhitepro.com/bg-led-крушки-за-фарове-1/led крушки за фарове x3-bg/bg-led-крушки-за-фарове-h7.html


Аз също искам да разбера дали може да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези не се събират, поне в моите фарове, отгоре диаметъра на крушката е 14 мм. и не влиза в чисто нов фар. Взех си R3 модела от същата страница и свети много по добре от обикновена крушка с нажежаема жичка. Има шум в радиото, но ако не го усилвам е поносимо. Аз лично съм много доволен от резултата, дано да издържат дълго време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...