Jump to content

Табло Ауди А3


Cool4e

Recommended Posts

Здравейте имам проблем с таблото, буквално полудява показва каквото си иска, пищи за какво ли не днес пътувах от Шумен до София, през целият път показваше 7500 оборота и 90 км в час, отделнно пищеше за бензин, а имаше около 15-20 литра, температурата на двигателя беше паднала стрелката.

Когато се загрее достатъчно вътре в колата понякога отчита правилно. 

К' во да го правя да търся ново или втораръка или някъде могат да ми го оправят.

 

Редактирано от Cool4e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай има ли оправия? Къде могат да ми го оправят, колко пари ще струва или да си търся ново, какво ще ме посъветвате ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може да се каже че си намерих табло от A3 sline, марка VDO със голям фис дисплей, който е нов и струва 150лв. 

За цялата работа с монтаж, кабели, и лостче е 350 лв. струва ли си според вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си всеки даден лев,поне при мен след смяната на таблото проблемите приключиха.Таблото намерих за 60лв след доста търсене и обявени цени от 50 до 300лв.Презапояването на ФИС дисплея,окабеляването и поставянето на лостче,обучаването на ключовете и нагласяне на километрите ми струваха 180 при колегата Тошоков от Пазарджик в цената е включен и самия ФИС дисплей,изключително доволен съм от работата му.Само да уточня че а3 8л няма S line,може би таблото ти е от S3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Gostrex написа:

Струва си всеки даден лев,поне при мен след смяната на таблото проблемите приключиха.Таблото намерих за 60лв след доста търсене и обявени цени от 50 до 300лв.Презапояването на ФИС дисплея,окабеляването и поставянето на лостче,обучаването на ключовете и нагласяне на километрите ми струваха 180 при колегата Тошоков от Пазарджик в цената е включен и самия ФИС дисплей,изключително доволен съм от работата му.Само да уточня че а3 8л няма S line,може би таблото ти е от S3.

Така де да  S3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Все още търся табло колеги, и не мога да намеря, но имам и друго питане табло от 2004 8P примерно както и ако е от дизел би ли станало ?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо не. Нямаш никакъв шанс.

Ако търсиш за бензин табло, имам за 300 лева с full FIS. За колеги от София, обучаването на имобилайзера е безплатно (при положение, че магнетито не е заминало до толкова, ме да не може да мусе прочете PIN-a).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, наскоро си купих а3 8л 1.9 тди и имам проблем с таблото, но по-масов от на колегата.

При първо палене не свети и работи абсолютно нищо по таблото, гасим колата след това пак я палим и всичко се оправя, понякога температурата отива на 120C, но го има от време на време, та мисълта ми е понеже хем развалено, хем пък се оправя дали може да му е нещо елементарно или трябва да се търси ново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен преди работе като се стопли вътре в колата и вече почти не се включва. и си перкам през каналите на климатроника, лошото от време на време ми включва перките дори и на студена кола.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

След известно търсене и ровене намерих табло ВДО за 70 лв.

Имам няколко въпроса: 

Тъй като е с голям фис трябва ли да сменя и лостчето за къси дълги и мигачите с такова, което за борд компютър?

Добре ли е да сменя фис дисплея преди да го сложа на колата? 

Да допълня всичко ще се прави в сервиз, просто ми трябва предварително инфо тъй като се сблъсквам с това за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнително ниска цена е за табло VDO с голям фис.

Сменя се лоста за чистачките,а не за къси и дълги.Дисплея,ако е размазан,което е почти сигурно е хубаво да се смени.Ще ти трябва и допълнителна букса за лоста на борд компютъра и допълнителна букса за таблото.И тъй като всичко ще се прави в сервиз се предполага,че имат схемата на свързване на борда и знаят какво правят.И накрая,за да е пълна гъзарията може да се смени лоста за къси и дълги с лостче с темпомат и да се подвърже и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не ми е за гъзарията, а искам просто колата да работи нормалмо и да не пи пищи за бензин, вода, и какво ли още при положение, че е напълно изрядна, и да не включва перки при напълно студен двигател и да ми отчитат стрелките правилно, а не да гледам в канала на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Табло VDO с FIS с лостче за борд компютър е не повече от 250лв, при това ако го вземеш скъпо и не се пазариш. Срещу още 30-50лв ще ти добавят и лостче за темпомат.

Темпомата не е гъзария в никакъв случай. Аз лично го оцених, след като ми го монтираха. Дотогава минавах по 300-500 км по АМ Тракия през няколко дни и ми се схващаше крака от държене на газта в едно положение.

Да смениш обаче цяло табло и да не добавиш едно лостче за темпомат си е нелепо.:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз таблото на ВДО си го намерих за 40лв,а имаше оферти и за 300.Голяма рядкост са и ми отне няколко месеца и доста въртене на телефони,но ремонта се прави веднъж.От както колега, Тошков го монтира ни звук ни стон от таблото,работи си и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...