Jump to content

Поддръжка на 4.2 бензин без FSI


plamenkooo

Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...

Здравейте банда,

 

Сори, че възкресявам темата, но от доста време съм хвърлил око на тая кола и искам още мнения по темата, ако може. Ще съм ви благодарен

 

Мисля да дам малко повечко пари за "по-читав" екземпляр. Предполагам между А8-ца за 10к и за 15-17к ще има разлика в това как е обслужвана състоянието и тн.

Идеята ми е, като я купя да има възможно най- малко неща за правене, като изключим обслужването + обтегачи и вериги ,то е задължително него не го броя.

 

Та въпроса ми е ако и отделям по 1000-1100 на месец само за нея дали ще мога да се справя с поддържането на тази кола.

Като цяло разхода не ме притеснява, а ремонтите. Предполагам, че дава и доста проблеми по електрониката.

 

Газовото създава ли някакви проблеми по мотора и тн. ? 

 

Скоростните кутии как са ? Цена за консумативи и ремонт ? 

 

Как стоят нещата с окачването ? Амортисьорите бързо ли издават багажа при нормално каране, не говоря да целя всяка една дупка.

 

Също така предполагам, че при оглед ще е трудно да се разбере дали колата харчи масло и тн. Ако е така ремонта дали ще ми свали главата хаха ?

От бричката чух, че и механизмите за отваряне на багажника са доста скъпи. Някаква идея те как вървят, като цени ?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 1000лв на месец си абсолютно ок. Може да се събере някой месец да паднеш и 3/4к но няма да е всеки. Направо чакай Явор да си я пусне в продажба и го удряй с парите.

Наскоро тук се продаде една добра А8 D3, замина доста бързо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря за отговора, ще го имам в предвид, ако се свърже с мен .

Може да се събере някой месец да паднеш и 3/4к: За какво по-точно ? Говорим след обслужване на обтегачи и вериги.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид за кутия, ако се обади или други неща на куп, но ще си има месеци само газ ще раздаваш.

Следи и тук колите, които излизат, онази А8-ца изглеждаше супе ри я взе друг колега от форума.

На yavor20v също се чува, че е "мрак" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш читава кола, изобщо не мисля че такива пари ще трябва да се отделят!

Аз по моята съм давал основно джобни пари! Има разни дребни неща тук там и това е.
Не мисля да правя клипчета как пали сутрин, но е далеч от тракане а е на 260 хиляди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Явор, ако вземеш читава кола, такова нещо като 1000лева на месец, няма да са ти нужни. Е... в крайна сметка всичко е на късмет. Имам такава кола от почти 2 години... само гориво, масла и накладки. 4.2 бензина е като цяло непретенциозен мотор, без сложни възли и тн. Идиотоустойчив е. С тези пари на месец си капитан, НО винаги може да изкочи нещо, все пак е кола, която гони абитуриентския си бал. Кутиите, диференциали, окачване са здрави. Но всяко нещо си има ресурс. Аз лично моторче на ръчната съм сменил, абс модул(заради грешка на майстор) и я взех с проблем във едната възглавница и това е.
Ако си сериозен за такава кола, можеш да ми пишеш, може би ще имам нещо интересно за теб :)f93c3745fd5dd9ce0c363826e0476dcb.jpgf9eec7399e280313ca68ba30500e79c4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много зависи как ще експлоатираш колата според мен - за разходки Събота и Неделя или за ежедневно каране. Поне за мен не е кола, с която да си вършиш работа така да се каже, а само за кеф, понеже си е дърта. Возия, комфорт, вървене - идеални.Като цяло 1000лв/месец мисля ще са ти предостатъчни, освен ако не гръмне автомат или двигателя, но тях би трябвало да ги разбереш преди покупката.

 

Като цяло колата е супер, но е доста капризна. Трябва всичко да се оправя веднага, че повечето дребни неща водят до по-сериозни/скъпи ремонти в последствие.

 

Моята я карам малко, понеже за работа имам друга, повечето неща, които съм сменил са:

 

- Ангренажен комплект 620лв., труд 120лв;

- Обслужване автомат + труд - 650лв.;

- Накладки всички + пистов ремък и  ролки + труд - 800лв;

- Гарнитура клапани 1бр. - 80лв.;

- Лостчета вихрови клапи - 1лв.;

- Жила преден капак - 100лв.;

- Свещи - 102лв.;

- Баласт ксенон - 100лв;

- Масло и антифриз - взимай винаги най-доброто (при мен не са меродавни цените);

 

Като цяло искам да кажа, че частите не са скъпи за автомобил от този клас. Само да не ти се налага да купуваш фар или стоп, че са солени. Масло се слага Longlife, съответно е по-скъпо, но за мен гледай да го сменяш на 10000км, а не както е указано на 15000. Ако колата има сигурна сервизна история може да се избегне ангренажа и обслужването на автомата, ако са сменяни скоро. Хубаво е да имаш диагностика, за да не даваш пари за щяло и нещяло, като например смяна на акумулатор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: То аз със моята пици доставям. Не се шегувам, няма аз да съм и роб я. Е да дизел е все пак по 150-200 км на ден не ги усеща и нищо засега не се е обадило. Да уточня не съм в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва са коли на 15 години, кво каране само събота и неделя, луди ли сте?? Моята я карам всеки божи ден по 50-100км. и не, не я карам с лонглайф масло, сменям на 9000км и доливам 200грама за тоя пробег. Ангренажен комплект ИНА го бях взел на 330 лева. Спрете да цитирате суми за обслужване, защото някой имат 50% отстъпк, други 20, трети нямат, а четвърти даже им слагат и горница.

Електрониката не дава чак толкова проблеми, а ако даде, всеки модул е с цена втора ръка от около 150-200лева. Много са масови вече, части има навсякъде, въобще не я мисли, щом имаш и пари в джоба. Скачай смело


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Благодаря на всички за отговорите !

 

Та в моя случай няма да се кара много и ще е главно градско макс 30-40 км на ден. Даже в някои дни и няма да се мърда.

Работа няма да върша с нея. Само за гъзария я взимам понеже имам още две коли, а те вършат перфектна работа за другото.

 

Обаче никой нищо не споменава за въздушното, то как е ? Дава ли ви някакви проблеми, чувал съм че е батак попринцип и е скъпо.

Някой от вас кара ли на газ? и как са там нещата ?

 

Поздрави! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BMF, който се слага в D3  има И вериги.

Само с вериги е в А6 4F и в S4 В6/В7.

Ама при тези цифри, които се споменават...то на 1.8Т е долу-горе толкова. Поне за труд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, S8_D3 написа:

 

Обаче никой нищо не споменава за въздушното, то как е ? Дава ли ви някакви проблеми, чувал съм че е батак попринцип и е скъпо.

Някой от вас кара ли на газ? и как са там нещата ?

 

Поздрави! 

 

рециклирал съм предни възглавници за по 330лв и ремонт на компресора.... смешни пари, ремонтен комплект е 50 лв горе долу

80 000км е сега изпуска нещо отнякъде, ама не съм ходил да проверят пак ли е компресор или нещо друго. Не мисля, че е болка за умиране??

Карам на газ над 80 000км с тая кола, никви проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



Спрете да цитиратe


Sent from my iPhone using Tapatalk


E що да ме цитираме, нали за това е форума, а и човека иска сметка да си направи.

Кажи по-добре на теб какви са ти горе-долу разходите по колата, няма лошо всеки да си сравни, няма кво да си мерим пишките.

В другите теми за колата и 4.2 мотора бол мнения, че не е за всеки, има си слаби места, иска хубави доходи и т.н., ама тва за на един приятел, нашите само каране...



Sent from my ASUS_X00LDA using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че не си правил нищо, освен масла и филтри?

 

Поне, доколкото разбрах, се пита горе-долу колко пари са разходите по една такава кола, а не да се видим за кой 1000лв. са "джобна" пара и за кой - не. Може и да не съм разбрал правилно, ако е така се извинявам.

Редактирано от SECURITY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че тази кола си иска средно едни 300-500лв на месец за да се поддържа нормално. Тука включвам данъци, каско, ГО и т.н.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз визирах, че 1000 лв с горивото и всичко включено биха били абсолютно достатъчни. Зависи от екземпляра и пробега, разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всичко е според пробега. Но щом има едни свободни 1000лв на месец, не виждам проблем. Страхотен автомобил е това.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...