Jump to content

Q7 Хидравлика проблем


mangov

Recommended Posts

Преди 3 месеца ми блокира хидравличната помпа и я смених с нова. След това на 3 -4 пъти усетих че при 90градусови завои като че ли волана се втрърдява и спира за момент. Преди 3 седмици в завой по някакъв начин се откачи на хидравличната помпа ролката и скъса ремъка. След ремонта и смяна на всичко пак вчера ми го направи същия номер с втвърдяване на волана в завой. Искам да ви попитам къде може да е проблема и има ли възможност да не е от помпата ? Колата е 3.0тди 2008 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четеното знам, че има някакъв клапан за високото в маркуча от помпата. Ако той прави някакви номера може би може да се получи нещо такова.

Знам, че като не е в ред кипи течността. Виж дали има такова нещо при теб.

 

Виж и да не е малко течността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течността е добре и я следя, за това дали кипи не съм обърнал внимание. За този клапан къде се намира горе долу. От друго място ми казват че имало някакъв филтър на рейката перз който минавала течността и можел той да запушвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия не знам къде се пада.

трябва да е на маркуча от помпата към рейката едно удебеление.

 

Ти няма какво да му направиш. Само гледай дали има кипене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И при мен е нещо подобно... Когато карам със скорост 100+ и натисна спирачка за да направя 90 градусов завой е почти невъзможно да въртя волана... Трябва да спра и пак да потегля като отпусна спирачката. При по ниска скорост няма такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/29/2018 at 4:51 PM, Mecho007 said:

 

И при мен е така днес карам с 80 и искам да направя десен завой да се включа в главния пък и то взе че ми спря волана и успях да спра на 1 метър от един автобус. А смених всчико и вече незнам, последно четох за някакви датчици които дават сигнал за скороста с която се движи колата и помпата дава налягане според техните показатели ама нито мога да намеря къде са нито дали въобще ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчикът за скоростта е 1 и се ползва и за таблото. лесно ще разберещ дали е верен.

 

За грешки гледал ли си, ако има компютър за хидравликата и в него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

От скоро имам Q-то.Забелязах,че като загрее колата над 50°C при завиване на място се чува много досадно скърцане...дали е хидравлика или е нещо друго...Скърца и в двете посоки....в движение не скърца..течност има благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

на място не върти много, особнено с натисната спирачка, че рейката се товари яко. 

 

Да не е лека вибрация, като прибръмчаване. Това го правят повечето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Скърцане все едно има шупли по зъбните на рейката нещо между скърцане и пукане..

Редактирано от Димитър87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.05.2018 г. at 9:25, mangov написа:

Преди 3 месеца ми блокира хидравличната помпа и я смених с нова. След това на 3 -4 пъти усетих че при 90градусови завои като че ли волана се втрърдява и спира за момент. Преди 3 седмици в завой по някакъв начин се откачи на хидравличната помпа ролката и скъса ремъка. След ремонта и смяна на всичко пак вчера ми го направи същия номер с втвърдяване на волана в завой. Искам да ви попитам къде може да е проблема и има ли възможност да не е от помпата ? Колата е 3.0тди 2008 год.

Може и рейката да е

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 3 months later...
На ‎22‎.‎9‎.‎2018 at 22:36, Димитър87 написа:

От скоро имам Q-то.Забелязах,че като загрее колата над 50°C при завиване на място се чува много досадно скърцане...дали е хидравлика или е нещо друго...Скърца и в двете посоки....в движение не скърца..течност има благодаря предварително.

 

 

Колега, разбра ли каква беше причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SPARC0 написа:

 

 

Колега, разбра ли каква беше причината?

 

На 6.03.2019 г. at 17:19, Димитър87 написа:

Смених гумите и всичко приключи явно е имало неравномерно износване сега е перфектно..

:verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ако се чува виене, а не скърцане и на компютъра на колата не излизат грешки, дали е от рейката? Ако в завой се усеща втвърдяване на волана, каква е най-вероятната причина за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В крайна позиция се получава допълнителен шум. Но чак не е виене.

Аз избягвам да въртя до край, на място и никога с натисната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...