Jump to content

Сух старт и щракане 4.2, 335hp


SergioTacchini

Recommended Posts

@DLS бананите на старите ми обтегачи изглеждаха неразличимо от нови, та като нищо може и при теб да е така. Респективно и новите ми обтегачи тракат неразличимо от старите :razz: 

 

 

Понеже отдавна съм набедил маслената помпа, някой по-запознат може ли да ми разясни дали евентуално това тракане може да е породено от затлачена цедка да речем, съответно и по-ниско налягане на маслото, но не достатъчно за да светне лампата? Ако беше така едва ли щеше да се случи на толкова народ, но все пак...

Редактирано от lz1kka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

15 hours ago, yavor20v said:

Два дни не бях палил и вчера на студЪ изтрака храбро :hilezh:

1-2 секунди или повече? Успя ли да хвърлиш едно око на какви градуси си на тия км? Чудя се дали имат общо с тракането все пак.

2 hours ago, lz1kka said:

@DLS бананите на старите ми обтегачи изглеждаха неразличимо от нови, та като нищо може и при теб да е така. Респективно и новите ми обтегачи тракат неразличимо от старите :razz: 

 

 

Понеже отдавна съм набедил маслената помпа, някой по-запознат може ли да ми разясни дали евентуално това тракане може да е породено от затлачена цедка да речем, съответно и по-ниско налягане на маслото, но не достатъчно за да светне лампата? Ако беше така едва ли щеше да се случи на толкова народ, но все пак...

И моите банани изглеждат добре, но все още се чудим дали има значение това. Отдавна се сещам за маслото и аз, но освен с маханична проверка не виждам как ще стане. Всъщност не, при студена кола налягането няма как да не е достатъчно високо, като съм гледал на коли с фабричен уред почваш от 3бара на празен ход и после пада до малко под 2. Но ако запаля сутринта и изтрака шанса е вечерта да е тихо, как да е от налягането на маслото?

И как по дяволите различавате тракане на обтегач с това на повдигачи? Какъв е проблема повдигачите просто да изпускат налягането и да се чуват първите секунди докато се напълнят пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхрупа на сухо, по-силно просто. Днес нищо не се чу....? Айде разбери го!!?

 говориш за  кои градуси?

Редактирано от yavor20v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. При мен беше счупен ограденият водач като се случи на около 170 000км. Единствената разлика в поведението беше, че се появи едно леко цъкане когато колата е загряла. При условие че карате колите си всеки ден, не мисля че е възможно да не го забележите.  

f6b552f5-9b35-4078-a412-ec6e063fd049.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как се различава тракане между повдигажи и обтегачи, но при мен, макар и доста по-тихо, притракването се чува също когато съвсем леко подам газ и след това пусна педала, на празен ход или при потегляне. Поради това мисля, че проблеми с повдигачите нямам, а и съм чувал, че тези мотори не страдат от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, yavor20v said:

Изхрупа на сухо, по-силно просто. Днес нищо не се чу....? Айде разбери го!!?

 говориш за  кои градуси?

Oтклонението на веригите ми е интересно колко е. А иначе май при доста хора притракват когато им е кеф освен условието да е студен старт. Вече си мисля, че може и теорията с това в какво положние си загасил колата да е вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я чувал тая теория, но за мен има най-голям смисъл в нея. Понякога доста произволно ми трака моята. С дни не я пипам, паля и няма никой. Друг път 2 пъти на ден чука. Ходи разбери.

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обтегачите са същите като на 1.8Т , дреме ми...  дори да се разплетат, ше намера некое на малко км да му ги отнема :hilezh:

Редактирано от yavor20v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1,8Т има варианти - приятен и неприятен, познай кой ще е :hilezh:  Поне досега съм чувал само за един случай на прескочили вериги от счупени банани, шансовете са добри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва на 4ф-ката ли? Щото доста рано като километри ми се вижда. Иначе се предполага, че даже и да прескочи ще е само 1-2 зъба и после като се вдигне налягането ще се опъне по-добре. Освен ако не се счупи целия банан нали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин за сефте тази седмица изтрака моята (4.0tdi). Заснех го, но се чува само със слушалки и ако се заслуша човек. Точно 2 секунди след като запали.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, вискозитета на маслото би трябвало да е от голямо значение за обтегача. Някой пробвал ли е с различни видове масла дали има разлика. 

 

При мен мисля, че не трака, ама не съм 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Пичове, напосшедък при определени паления, независимо дали е топъл или студен тракането в началото е силно, а после продължава да трака но леко. Постоянно. Гася и паля оъново...и спира. Мамка му, какво е това?!?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси.... тва нема никаква логика бе!?!??

При мен много рядко има някакъв шум, преди се е случвало да изтрака само на първо палене, от доста време насам не съм го чувал. Явно зависи нещо от позицията на нещо при гасене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В паркинга дето ск паркирам, е под наклон и по някои път изтрака за 1-2 сек не повече ,друг път излбщо не се чуват ..... и пробвах най-различни начини на гасене и нищо..

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се говори за различни шумове?!

Iz1kka по всичко личи, че имаме идентични шумове. 

Това на видеото трудно се преглъща :unsure::unsure::unsure:, а и е далеч от повдигачи.

Всички с 4.2 бензин BFM ли тракат толкова силно на студен старт???

 

A115A6C2-2F38-41F4-A91D-73D6AEA73491.MOV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууу въобще не трябва да е така, ама въобще. Такова тракане няма и никога не е било нормално.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...