Jump to content

Питали ли сте се как да изведете захранване на контакт от плафона?


NikiNike

Recommended Posts

Винаги съм се дразнил, когато трябва да си пусна антирадара или видео-регистратор и висят едни кабели, пък едни адаптери, запалки и т.н.

Питали ли сте се как да изведете захранване на контакт от плафона, за да спестите кабелите.

 

Понеже се борих 3 дни да намеря захранване на контакт в плафона (switched power - захранване 12V само, когато колата е на контакт), от което да изведа кабелче за адаптер 12V към 5V USB и да захраня новия ми видео регистратор, ще си позволя да споделя с вас едно добро ръководство, как това се прави:

 

https://www.audiworld.com/forums/a4-b8-platform-discussion-128/detector-install-w-power-overhead-console-2804450/

 

Тази статия е май единствената с добър снимков материал по темата. Едно-към-едно се прилага ако ви върши работа 12V.

Ако ви трябва да конвертирате към 5V, много добра работа свърши следния конвертор - компактен,не е скъп и е наличен на склад по мои наблюдения.

 

https://hit-electronics.com/модул-dc-dc-конвертор-понижаващ-6-24v-5v-3a-usb-15530

 

Крайният резултат е монтирана камера до огледалото за задно виждане, почти като фабрично!

 

Надявам се да съм бил полезен...

 

 

Редактирано от NikiNike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсих при плафона, но не намерих 12в през контакт. Май само постоянни имаше и си прекарах от бушоните, Освен камерата си изкарах и кабел за зареждане на телефон, навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам захранването на осветлението към пасажерската страна. Там съм свързал радардетектора. Пущам и го спирам с ключа за осветлението.Естествено че не е най дората идея ,ама върши ми чудесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако имате следните бутони на плафона, значи имате Homelink, следователно имате захранване на контакт.

 

med-a5cab-fands-packs-btoothhomelink-hom

Редактирано от NikiNike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...