Jump to content

Радар-детектори срещу триногите камери, какви, откъде и на каква цена?


Recommended Posts

Здравейте, колеги! Какви варианти има, засичащи новите триноги камери на КАТ? В нета всякакви версии се пишат, но кое е истина? Има ли някой колега сложил и изпитал вече такова устройство? Звънях в Авител и ми казаха 2000+ лв., което ми се струва прекалено. Из нета се тиражират някакви български устройства, които са до 400 лв., но работят ли наистина? Въобще, нека разискаме темата, което мисля ще е в интерес на всички ни! Не, че сме някакви хулигани на пътя, но на всеки се случва да не се усети и неволно да превиши. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм даже по-скромен.

Не искам радар детектор, ми искам навигация дето да показва къде какви са ограниченията, без да пропуска някое.

Щото знаците не се виждат от храсти и дървета и редовно ги пропускам деба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, daks said:

Здравейте, колеги! Какви варианти има, засичащи новите триноги камери на КАТ? 

 

Единственото решение е от производителя на самите триноги... срещах се с хората преди 2 месеца:

https://www.avitel-bg.com/kiyo-d-ultimate--laser-radar-parking-assist

 

Авител искат отделно и 150-200 лева за монтаж.

Радардетекторът, който е към този пакет не е задължителен и върши същата работа като останалите.

Устройството от линка блокира само лазерния лъч, а старите радари си действат as usual.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо е прав.

Важно е да се разбере принципът на "прехват" за да се избере вариант за противодействие.

Практиката извън страната показва,че срещу лазерен радар най-добрата защита е jammer.

В противен случай детекторът в колата ще те извести,че си установен...т.е. очаквай снимка.

Гледайки групите във Фейсбуук къде и как позиционират триногите,немалка част от случаите са в засада,скрити зад завой,където време за реакция от страна на водача няма.Триногата могат да я настроят да снима на минимална дистанция 30-70метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте колеги, аз си закупих KIYO D Ultimate активен лазерен детектор с рамка за номера и 4 сензора комплект за 1222 лв. от Пловдив от този магазин:

https://iskamgps.com/article/6373/KIYO-D-Ultimate-активен-лазерен-детектор-с-рамка-за-номера-и-4-сензора и съм много доволен. Наистина върши перфектна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ebay може да си го вземеш със 100лв надолу, вероятно от същия търговец :hilezh:

https://www.ebay.com/itm/KIYO-D-Ultimate-rendszamtabla-keretes-aktiv-lezeres-jelz-keszulek/323535074661?hash=item4b54317565:g:NfYAAOSw5Ylb4D9K

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте, колеги! 
Разполагам с радар Whistler Pro-93GXi който не мога да настроя правилно спрямо нашите радари. Триногите не ги засича изобщо.. минавам покрай тях все едно ги няма. Даже един път спрях да питам униформения дали снима, е твърдеше че работи камерата. В менюто има някакви честоти в "Hz" за лазера явно триногата не е в тоя диапазон. Ако някой знае как да настроя това чудо да работи коренктно ще бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега. но не намирам никаква информация за това на какви честоти работи триногата, и как да ги вкарам в моята играчка. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, ivo_vn написа:

Благодаря за отговора колега. но не намирам никаква информация за това на какви честоти работи триногата, и как да ги вкарам в моята играчка. 

 

Ако колегата по-горе е прав, 905 нанометра е инфрачервена светлина и става дума за лидарна система (лазерен радар). Няма какво да вкарваш, би трябвало да може да я засече ако си го монтирал така че сензора му да има пряка видимост.

 

Operating Frequencies
- 10.500 - 10.550 GHz (X band)
- 24.050 - 24.250 GHz (K band)
- 33.400 - 36.000 GHz (Ka Superwideband)
- 34.0, 34.3 and 35.5 GHz (Ka Narrow Plus)

Laser 
-Wavelength: 800-1000 Nanometres (nm) <=================================


 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, CVT написа:

 

Ако колегата по-горе е прав, 905 нанометра е инфрачервена светлина и става дума за лидарна система (лазерен радар). Няма какво да вкарваш, би трябвало да може да я засече ако си го монтирал така че сензора му да има пряка видимост.


 

Има 4 менюта за регулиране, LASER AREA 1 - .02-.09 Y  Change Laser Detection Area LASER AREA 2 - 1.1-2.0 Y Change Laser Detection Area LASER AREA 3 - 2.0-3.0 Y  Change Laser Detection Area LASER AREA 4 - 3.0-4.0 Y

 

Eто и какво пише в упътването - Adjustable Laser Receiver - continued
An example of this may be to shorten the first window from .05-
1.0 to .05-.90, the second window can be adjusted from 1.0-2.0
to 1.2-2.0. You now have ignored any laser that has an average
PPS rate between 900Hz and 1200Hz. Validation will occur from
50Hz to 900Hz, and resume from 1200Hz to 2000Hz.

Чудя се как да настроя всеки прозорец че да засича примерно само триногите на честота от 905нм.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с моя " стелт" радара  немога да засичам триногите 

с лазерния  хваща точно пред нея  никакви отражения несъм засичал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.blinder.dk/

Бях на демонстрация и сравнение между блиндера (датски продукт, оригинал) и унгарското менте - копие.

Блиндера има 100% ефективност, от 10 опита под различен ъгъл, разстояние и скорост, 10 пъти успя да заслепи триногата.

 

Не правя реклама, не го продавам или внасям това нещо аз.

Познавам лично човека който го внася и монтира и мога да ви свържа при интерес.

Цената е доста под тази на унгарското менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се от 500 доларес, до семстотин еврака.

@quattro, не станА ясно, унгарското какво напрай?^_^

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, gibonass написа:

И каква е цената?

 

Може да се каже трицифрена в лева... 

 

Унгарското има двойно по-къс range и не работи от всички ъгли. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение е jammer, blinder, you name it активно смущаващо устройство.

 

Всеки вариант за предупреждение чрез детектор за мен губи смисъл тъй като триногата може да бъде настроена да засича на много малко разстояние.

Докато детекторът писне вече ще сте я подминали.

 

Малко полезна информация за шофиращите в София:

https://stolica.bg/trafik/sedem-trinogi-v-stolitsata-debnat-za-skorost?fbclid=IwAR2wcC_FBk3-Q8ekIZuXAbFwkFMtNT2EidvAx8C6RXtECFFJF6m9mVtY54Y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тоя график колко е достоверен, но редовно виждам една от триногите инсталирана срещу Арена Запад....засича трафика идващ от Люлинския тунел към центъра. Другото място където мернах една беше на бул. България, след ЕКО-то....посока център отново, ма сега там е ремонт и трафика едвам пълзи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Мирна откъм триноги,този laser jammer пази само от тях.

Постът ми е към автора на темата да го има предвид.

Неведнъж съм писал,че КАТ получиха апаратура за снимки в движение.

За момента не е масово,но всичко е въпрос на време (и пари).

Редактирано от CCNA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унгарска система има много малък ъгъл на виждане оттам идва и проблема със заглушаването на триногата.Отделно това че сензорите се монтирват зад рамката допълнително влошава работата им,въпреки че призводителя твърди,че това не е така.Дрруг недостатък е ,че нямат конектори и при евентуален демонтаж на брони трябва да се разкачат от вътрешния модул.Относно Блиндера системата е добра работи на 100 процента,проблемите при нея са други....лазарните глави много често дефектират,цената им е висока и е несъвместима за монтаж на някой автомобили..има система която е значително по добра от горните изброени и работи на 100 процента с по голям ъгъл на виждане и ватове......относно http://www.laserinterceptor.info/ не съм монтирал,но имам коолеги който ги слагат...там цената е доста по висока........ако мога да бъда полезен на някой да пита...монтирал съм над 300 активни системи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...