Jump to content

Какво Audi Avant, което да е здраво и евтино за поддръжка?


Recommended Posts

Освен малко по-голямото пространство, не виждам с какво например Б5 на пасат е по-добър от Б5 на Ауди, дори напротив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасата е доста по-голям и удобен за превоз на хора и товари.Багажника на Ауди А4-Б5 се чудя как изобщо са го измислили с тази форма а за мястото на задната седалка изобщо не ми се говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасат е на базата на А6/Ц5.

Общият елемент с А4 е кормилната рейка, останалата част от шасито е от А6.

Уникалното на Пасат Б5.5 е, че е последната кола със ЗФ кутия на предно.

Не виждам с какво 1.8Т след 2001-ва ще е по-евтин за поддръжка от 8 клапанов дизел.

Пасат, А4/А6  2000-2004г с 4 цилиндров дизел или 1.8Т, ръчна 5 степенна кутия на предно са достатъчно здрави коли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, robobug написа:

Пасат е на базата на А6/Ц5. 

 

Да... затова платформите са "Б", щото пасата има нещо общо с А6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ,във всякакви полемики можем да влезнем но ще кажа от опита който имам досега с 1.9тди че всичко си е до колата колко е подържана преди.Почнах с ауди а4б5 афн мотор 110 к.с,фейслистово 2000г,много доволен си бях от него,след това минах през пасат 5.5 1.9 тди 101 к.с,тромав мотор,скърцане на пластмаси,отрови ми животеца тази кола,много проблеми от всякакво естество,след това минах на ауди а4б7авант 116к.с,бая харчове и по нея  и накрая ауди а4б6 1.9 тди 131к.с,тази кола не дава да я докачи човек,върви на пушка,за помпа дюза много меко работи този мотор, от нея съм най доволен.Ще кажа че подържана ли е колата,сменявано ли е всичко навреме,проблемите ще са малко и обратно предишния собственик бил ли е мърляч,оставял ли е нерешими проблеми и трупали се с времето могат да докарат всеки нов собственик на ауди да намрази марката и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 tdi AVF моторът е чук, върви много, гори нормално до малко, зависи как се кара. Разбира се, че е най-важно да е гледана колата, иначе ще има приключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Виж,евтино за подръжка няма,но като цяло авант е добре А4/В6 с 1.8Т или 1.9TDI PD 131.Аз съм и Quattro,не виждам смисъл от В7,освен следващия В8,но е по-скъп, и с други двигатели!

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...