Jump to content

Обтяжна ролка 1,9 TDI AFN


DeMarco

Recommended Posts

Колеги,

Налага се да сменя само пистовия ремък на колата, но не мога да отхлабя обтяжната му ролка.

Казаха ми, че има модели, които не се отхлабват обратно на часовниковата стрелка, а по друг начин.

Не знам каква е ролката, но опитах по стандартния начин (с ключ 15 обратно на часовниковата стрелка) и не помръдва. Страх ме е да напъна повече, за да не счупя нещо.

Дайте идеи моля, без да свалям предницата!

Ето:   20180616_15073912.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е с рамо с пружина и амортесьор и да трябва да пъхнеш шестограм или звезда, да завъртиш малко и да освободиш обтягането на ремъка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо такова, само един болт на ролката. Няма как да я видя добре, без да сваля бронята, а за един пистов ремък не ми се прави, честно казано. Ако може снимки или manual, ще съм благодарен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото намерих само този тип обтяжна ролка се използва при AFN:

2156330.jpg

Не виждам никакъв чалъм. Възможно ли е да е блокирала пружината по някакъв начин или някаква друга причина да не иска да се свива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключ 15 дълъг, натискаш обратно на часовниковата стрелка, това е. По посока на часовника се развива болта, с обратна резба е. Като натиснеш ремъка обтвгача ще мърда а и пружината е корава, ще трябва и ремъка на климатика да свалиш, там е по голямата брада. 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 Благодаря ти колега, всичко е точно както го описа! Просто не знаех, че е толкова силна пружината и се притеснявах да натисна.

Жив и здрав да си и да продължаваш да помагаш! :respekt:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...