Jump to content

Audi 80 1.9 TDI+ ? Какво и как..?


Ruffles

Recommended Posts

Здравейте,

Въпреки хилядите изчетени теми в интернет, аз пак останах без отговор на някои въпроси. Та да започна от началото:

Насочил съм се да си купя Audi 80 B4 1.9 TDi. Първият ми въпрос е дали 80-тката разполага само с един код на този мотор, защото до колкото знам са 2 - ALH и AGR. Но ме съмнява да има ALH(този с променливата геометрия). Ако разполага със двата, то кой бихте ми препоръчали?... Да преминем към по-важната част, а именно тунинга. С доста хора говорих, доста теми изчетох, но никъде не намерих точни отговори.

Плановете ми са за дюзи 0.216 от 2.5 Tdi и турбина от 2.5 TDS(BMW), което се води Garrett TB2514, след което следва настройка и чип. Прогнозата е към 160-170 к.с.(предполагам с много молитви).

Какво мислите по въпроса - ще си паснат ли добре тези елементи? Не искам колата да забива муцуна от недостиг на въздух или гориво и т.н.

 

Последни два въпроса - ще трябва ли да сменям елемента на помпата с 11mm и ще трябва ли да слагам кулерче? Искам колата на външен вид да си изглежда стокова. Имайте напредвид че няма да съм постоянно на педала, така че няма да давам причина колата да качва градус и да хвърля водите. Ще се дава газ само когато се налага и когато някоя 320-ка застане със китайския ремус и удря прекъсвачи...

 

Всякакви отговори ще са ми от полза. Изобщо постижими ли са тези конски сили със нещата които изброих..?

 

Предварително се извинявам ако темата не е за тук, ако вече има същата тема или ако нещо съм сбъркал! Не съм на "ТИ" с тези работи, за това се обръщам към цял форум..

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Костадин1975 написа:

1Z

Благодаря за инфото!

 

Преди 19 часа, caro написа:

Има и AAZ ,но той е само TD.

Този няма да ми свърши работа..

 

 

Никой ли няма какво да каже по темата?

 

Забравил съм да се поправя - няма да са цели дюзи от 2.5 TDI, а само разпръсквачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...