Jump to content

Кик даун проблем.


koky

Recommended Posts

Проблема е следния,при рязко подаване на пълна гас колата не винаги реагира адекватно не сваля предавки надоло,оборотите не се вдигат.Държи се така все едно и подавам съвсем леко гас.Прави го когато тя си пожелае.На ръчен режим всичко е наред.Няма записани грешки.Дайте насоки къде да се търси проблема,че като ми го направи по време на изпреварване става страшно.Б6 2.5 TDI куатро двигател:BAU

Редактирано от koky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох до сервиз за автоматични кутии,прочетоха грешката(чека беше светнал).Липса на мощност,дебитомер или егр,отпратиха ме,че не ремонтирали двигатели.Откачих егр,нищо свалих дебитомер,почистих го,пръснах го със спрей чека изгасна колата подобри поведението,но не напълно.Да сменям ли дебитомер,въобще има ли начин да се провери на 100% дали работи,както и егр?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

егр можеш да го затапиш и изключиш софтуерно. като негатив, може да пропуши малко. дебитомера освен с друг да замениш за проба, друг вариант не се сещам. от кой град си?

п.п. видях ти профила, пазарджик. ако беше от варна, щях да ти дам моя за пробата...

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,смених го с друг, не е проблема от него,имам час при човек който да направи добра диагностика на двигателя и в движение,ще напиша резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.Оказа се малка пукнатина на един вакуум маркуч в близост до тубото.Извод:винаги провери най-лесните(елементарни)възможности за проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...