Jump to content

Конденз тече в купето.


daredevil

Recommended Posts

Колата е Ауди Купе. След повече от 1 час каране на климатик започва да ми тече върху десния крак точно върху педала на газта . При Купето има ли как безболезно да се оправи това като проблем. Чудя се копчето за промяна къде да духа не работи много добре запъва там където трябва да духа точно в средните духалки, А когато се нагласи към прозореца не работи пълноценно и си седи мъгливо(предполагам нещо е пипано от предните собственици).... Ако някой има какво да каже да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запушена/прегъната/скъсана дренажна тръбичка на климатика примерно. Виж също така отпред между челното стъкло и коша на двигателя дали не се пълни с вода - ако се пълни почисти дренажните отвори, 2 броя са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теча, колегата е отговорил, а за потенето, ако караш само на вътрешен въздух повече от 30-40 мин вътре не се диша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво тече - вода или антифриз?! 

На ауди купе и на мен ми се случи точно преди 5 дни -14.7.2018 - събота, току що бе започнало да вали дъжд! Според мен това е антифриз от радиаторчето на парното, протече ми точно върху глезена на десния крак.

Ако е протекло радиаторчето, то на този етап теча е малък - установих, че няколко дни по-късно антифриза не е намалял, а това, което ми се стече на крака(не повече от 20-30 милилитра може би) беше при градско и температура на антифриза около 95 градуса. От тогава карам няколко дни но на къси разстояния и свършвах карането преди температурата на антифриза да надвиши 90 градуса, както при тази температура(90) не тече.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7/19/2018 at 11:03, slona написа:

Какво тече - вода или антифриз?! 

На ауди купе и на мен ми се случи точно преди 5 дни -14.7.2018 - събота, току що бе започнало да вали дъжд! Според мен това е антифриз от радиаторчето на парното, протече ми точно върху глезена на десния крак.

Ако е протекло радиаторчето, то на този етап теча е малък - установих, че няколко дни по-късно антифриза не е намалял, а това, което ми се стече на крака(не повече от 20-30 милилитра може би) беше при градско и температура на антифриза около 95 градуса. От тогава карам няколко дни но на къси разстояния и свършвах карането преди температурата на антифриза да надвиши 90 градуса, както при тази температура(90) не тече.

Дали е антифриз или конденз се разбира лесно.Опитай го,ако е сладко е антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 24 минути, andibgpz написа:

Опитай го,ако е сладко е антифриз.

Антифризът си е отровен, над 90% етиленгликол по-добре не го ближете, макар и да е малко количество ! Всички антифризи са цветни: зелени, сини, червени... гледаш, какъв е в казачето и една капка на бяла салфетка веднага, ще покаже !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че тази капка е капнала на стелката в прахта и трудно се вдига от там и ближе, ако теча е малко по-голям тогава може да се улови и разбере.

Според мен вариантите са 3:

1/ антифриз - теч от радиаторчето( колеги с ауди купе б4, на които им е текло радиаторчето на парното могат да дадат жокер къде точно длоу им се е стичало?)

2/ вода - теча от дренажната тръбичка на климатика, както казва колегата VBI

3/ вода - дъждовна проникнала през лошо уплътнение на водоотражателя(пластмасата пред челното стъкло) или от другаде

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/22/2018 at 11:38 AM, andibgpz said:

Дали е антифриз или конденз се разбира лесно.Опитай го,ако е сладко е антифриз.

 

 

On 7/25/2018 at 7:04 AM, slona said:

колега  daredevil какво става с теча върху педала на газта?

 

 Дано не му се е осладил антифриза :steinigung:

 

Ако е антифриз се разбира веднака, като му тече на крака, с ръката веднага може да се познае. Той е мазен. Водата си е вода ако е конденз. При мен веднъж текна конденз но на краката в пасажерската седалка. Но след това лепих клапите и профилактично прочистих всички въздуховоди като свалих таблоито и се прочистих тръбичката за оттичане на конденза и вече към 3 години не е капнало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както при daredevil, така и при мен текна на педала на газта, но при мен се случи само веднъж и малко, а от тогава карам само градско и на къси разстояния , антифриза се загрява до не повече от 92 градуса и нищо повече не пада в краката ми, ако е антофриз от радиаторчето и попадна в задръстване(над 95 градуса) сигурно ще текне, но за сега не.

Няма ли някой с ауди купе б4 , на който му е текло радиаторчето да каже къде точно се стича антифриза ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:Точно там. И никога отдясно.Капеше ми между стелката и мокета.

При мен стигна до локва пред пасажера зад шофьора, докато вдигна гумената стелка и разбера.

После таблото аут, Бер-Хела от Владо-АСЕ и  парно на Африка.:flower:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"После таблото аут" - Костадин 1975 ,...ти ли извърши това или отиде в някакъв сервиз? Аз имаx желание сам да го направя, но имам проблеми с кръста и мисля, че ще е мъчение за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно малко мъчение си е, но ти с кабриолет и при сваляне на тавана облекчението е голямо. Махаш и седалките и прав на моменти ставаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за сега съм го остаивл така започва да се усеща когато карам при включен климатик повече от 2 часа на дълъг път  и за сега не тече на крартки разстояния направи ми впечатление когато е включен климатика , че го прави , но нямам време за сега да му обърна внимание . Къде точно се намират дренажните отвори отпреде ? Някакви снимки ако някой има ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен протече преди 2 седмици. Трябва подемник или канал. Дренажа завършва със сплескан гумен накрайник. Търси някъде зад вътрешното дясно каре малко нагоре. Бъркаш с една тел няколко пъти. От моята изтече поне половин литър, след като излезе някакъв малък боклук. Сигурно като съм сменял филтъра на купето е паднало някое листо, или пък е дунапрен от клапата вътре вън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@slona Всичко сам си направих , отвън на улицата. 

Нищо специално като инструменти не е нужно. Центрирай си волана за по-лесно поставяне после.

Задължително си облепи клапите с алуминиево фолио.

DSC02694.jpgDSC02700.jpgDSC02701.jpgDSC02703.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/4/2018 at 8:43 PM, slona said:

Костадин1975 мерси за отговора и снимките!

Благодаря , но какво точно си направил и защо ? 
разбрах тече конденз , Не мирише на антифриз нито оцветява .... Точно между таблото и мокета точно до педала на газта там тече лонденз при голяма жега с включен климатик. Моя мотор е АБС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което е направил е да си свали табло, облепил си е клапите и си е сменил радиаторчето. Ползите от това са че се застраховаш от теч на антифриз и липса на парно защото старо радиаторче може да протече и т.н., както и ефикасно разпределяне на въздуха топло-студено от облепените клапи и изчистването на дунапрена от оригиналния сетъп. 

 

Мисля аз че ако нямаш проблем с радиаторчето или не ти се занимава с процеса да го сменяш, очевидно имаш теч в купето при включен климатик. Климатика прави кондинз и ти тече в купето. Намери майстор или сам си прочисти отвода за конденза.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното което си написал изглежда, че  трябва да пробвам да го направя, чудя се къде е отвора за конденза има ли някаква тръбичка кяото да го извежда навън а не в купето, Друго да попитам изглежда , че нещо се омаслява или протича не знам точно от системата ли какво е точно от връзката на филтъра на климатика имаше някакво специфично наименование мисля, че но не се сещам. Връзката към този филтър я притегнах леко имаше и още на къде но от старост се притеснявам да не го прецакам с претягане и аз не знам това дали е фатално което се стича някаква течност но не знам какво точно е от филтъра на климатика , не мога да прилагам тук снимки защото форума не ми приема снимките няма място ... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намират дренажните тръбички по купето някакви идея да има някой или схема на купето за това как да пробвам да ги почистя отворите явно са запушени които отвеждат конденза ?

Редактирано от daredevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...