Jump to content

Ауди 2.5 тди ц5 2000г 150к


Кебапа

Recommended Posts

Здравейте колеги, тъй като  изчетох всичките форуми из нета... Ще се обърна към вас с надеждата, че някой от вас се е сблъсквал с проблем като моя. Преди можеби 3,4 г си закупих ауди а6 2.5 тди ц5 2000г от автосалон в гр. Варна. Автомобила е внос от Италия, беше на около 200хил км. Като я взех като всеки нормален човек я обслужих както трябва, ролки ремъци масла филтри. Колата си вървеше перфектно доста мощна и стабилна на пътя. И така до момента в който една въпросна зима след работа я паркирах и на другия ден не можах да запаля.. И отново като нормалните хора започнаха мъките по сервизите.. Дизелджий и прочие. Както и да е... Оказа се ГНП-ТО, занесох го на сервиз бош Варна преди около 2г. Дадох 1600лв за ремонта предполагам, че са ми удрали кожата, но ги дадох тъй като нова струва повече от автомобила. Та въпроса ми е от 10на дена нааам започна да ми прави проблем автомобила, индикацйите който дава са : когато запаля автомобила при загрял двигател мн често не поддържа 900оборота и варира межди 900-1100. Тъй като както казах изчетох сума и форуми, не успях да открия човек с подобен проблем. 

Този проблем е постоянен с оборотите при топъл двигател! Когато е студена не го прави, при топъл двигател се налага да я угася и запаля няколко пъти и тогава евентуално се оправя и поддържа нормални обороти, но това става все по рядко. 

 

Ще съм ви много благодарен яко някой успее да ми помогне по някакъв начин или съвет насока

 

Къде би могъл да ми е проблема, помпи датчици и др. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко километра си изминал след ремонта на помпата ?Не ти ли дадоха гаранция за определен пробег след като я ремонтираха ?Аз ако съм на теб ще отида да се консултирам в сервиза където са извършили ремонта.Да си кажат и те мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да ще отида можеби в други ден в същия сервиз където беше  отремонтирана помпата, забравих да добавя, че я закачих на диагностика на Делфи и ми показа една стара грешка 00542 можеби най досадна та, needle lift sensor, разбрах, че това е умната дюза макар, че не се различава от другите.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Грешката е постоянна 00542 - needle lift sensor,  почна и лампата на подгрява да мига непрестанно, показа ми грешка в дебитомера, но я изчисти и оттогава не съм я закачал, дебитомера го изкарах и почистих с спрей, има ли някакъв начин да проверя дали работи дебитомера? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо си мисля че това играене на оборотите може да е от температурен датчик.Когато е студена не го прави а като загрее, датчика продължава да казва че колата е студена и сместа не е правилна и от там да е това.Карах 1г с изгоряла умна дюза и такива симптоми никога не съм имал така че едва ли е от нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес пробвах температурния датчик, пробата беше следната, запалих автомобила за да се уверя че продължава да мени оборотите при празен ход, след това я угасих и извадих буксата на датчика който се намира до левия глава на мотора до гнп-то.. Та Проблема си остава същия. Предполагам не съм объркал датчика, и се чудя дали е възможно от дебитомера да е проблемен и не съм сигурен дали дизеловите автомобили имат стъпково моторче понеже прочетох доста из нета и видях, че е възможно и от там да идва проблема ако има такова моторче, не съм много запознат

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант да е проблемен датчик колянов вал. Аз съм имал такъв проблем подобен и се оказа той. Хванаха го на диагностика в Юни Ауто Варна. Пиша за тоя сервиз,защото гледам,че колата е варненска. Успех с разрешаването на проблема.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А номера на грешката помниш ли я колега? Благодаря предварително. 

Предполагам , че това е ценно инфо което обикновено не го дават, можеби политика на сервиза или аз съм попадал на такива. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Нямам спомен. Аз и не се интересувам особено от тези номера,и тем подобни. Да я направят да нямам проблеми а другото....

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега имаш ли на представа как мога да го тествам този датчик освен с ваг или елком, понеже аз направих някакъв тест, но не съм сигурен дали съм го направил правилно

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

носих я на майстор пръска с някакъв спрей буксите на този датчик  колата си вдигаше оборотите сама и светваше лампата за подгева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ясно, аз днес я закачих отново на диагностика и ми показа 10 грешки още, кажи речи на всички датчици по мотора с изключение на масления, направо се видях в чудо :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се провери и състоянието на акумулатора ,защото при нисък волтаж също показва "Менделеевата таблица". Най често при въртене на стартер трупа подобни "страници" от грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Грешките ги изчиствам, но след 2,3 дена се появяват отново, все още не съм разбрал защо когато загрее на 90градуса мотора и мени оборотите 900-"1100 диапазон, чудя се дали е възможно да ми прави мизерия потенциометъра на педала за газта. А относно грешките явно е верижна реакция едно да не е наред всичко се обърква, но съм сигурен, че проблема ми е софтуерен. И повече никога 2.5 тди печка, много проблеми много нещо.... Ханс е за убиване с неговата велика инженерна мисъл. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клатенето на оборотите има причина температурен сензор G62 или окабеляването му. През вагком се гледат  живите данни какво показва реално. Няма друга причина двигателя да стои на 900-1100оборота просто компа не знае, заради грешната информация от датчика колко е температурата.

Педала на гязта се гледа също през вагком,  показва колко процента е натиснат, сензор обороти на маховика също може да се гледа през живата информация.

Предполагам някъде покрай мотора се е скъсала инсталацията. И точно свалянето на помпата е помогнало това да стане...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега,  правих замерване с мулъиметър и резултата беше 0, а сензора съм го поръчал утре чакам да пристигне, слагам го, чистя грешките и ще видим кво ще стане :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Кебапа написа:

. И повече никога 2.5 тди печка, много проблеми много нещо.... Ханс е за убиване с неговата велика инженерна мисъл. 

Освен всичко изброено,може проблема с оборотите да идва и от други места. Повишена картерна вентилация да обогатява сместта или турбото да праща допълнителни порцийки "гориво" и компа се "чуди' как да "хване" базовите обороти.

Проверките на загрял двигател в единия случай пускате картерните пари на вън,в другия разкачате преди всмукателния колектор. Ако стабилизира оборотите-имате "зайче" (заровено куче)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На празен хпд компа следи обороти, не влиаят дебитомери, налягане и смесообразуване.  Има зададени 1100 след запалване, 900на студен мотор  и 740 на загрял.  Щом не пада на 740 не знае, че е загрял. Тоест, ако по някаква причина на празен ход се увеличат оборотите, едц-веднага ще каже на помпта да намали горивото до достигане на исканите обороти.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...