Jump to content

Мнение за Audi A5 S5 Facelift 211 к.с.


Recommended Posts

Точно се чудех доколко може да се вярва на Порше Запад и техните уж вкарани от представителството в Германия автомобили, че за пореден път си харесвам нещо там и все ми изглежда съмнително. Ходих преди 6 месеца да гледам една кола там, карах я, не успях да пусна диагностика (щеше да е много нахално), мерих я с устройство за дебелината на боята, не видях очевидни проблеми, но беше уж внос от Германия (байбек) и като задавах въпроси за нея дилъра звънеше на някакъв негов човек от който я били купили и той знаел отговорите най-добре. За гаранцията останах с  впечатление че не трябва много да разчитам на нея. Стори ми се подозрително, както и цената за привидно толкова запазена кола и после случайно я намерих абсолютно същата кола, 2 месеца по-рано листната за 12к отгоре в няква автокъща (продадена, но не свалена). Чудех се дълго каква е схемата, че кола в автокъща се продава по-скъпо на същите километри, отколкото същата в Порше, но не успях да разбера.... Както и да е- толкова ми е писнало от бг схемите че не знам вече откъде да си купя читава кола на старо. 

Някой имал ли е добър/лош опит с купуване от dasweltauto? От Германия познат който се занимава с това ми е казвал, че там са същите схеми, само дето колите се карат по по-хубави пътища, но по много повече км на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kosio86 написа:

Някой имал ли е добър/лош опит с купуване от dasweltauto?

Аз имам добър опит.. Колата беше купувана нова от Порше Изток. Човекът си беше купил пак оттам по нов модел. Неприятното е че докато е в гаранция, каквото и да стане трябва да ходиш само там. Ако си далече от София е трудно. Това важи и за смяна на масла и други консумативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, kosio86 said:

Стори ми се подозрително, както и цената за привидно толкова запазена кола и после случайно я намерих абсолютно същата кола, 2 месеца по-рано листната за 12к отгоре в няква автокъща (продадена, но не свалена). Чудех се дълго каква е схемата, че кола в автокъща се продава по-скъпо на същите километри, отколкото същата в Порше, но не успях да разбера

Аз нямам идея каква е схемата, но съм купил няколко коли на нереално ниски цени от български търговци.

Две от тях бяха от италиански дилър на ВАГ - едната на 80к км, другата на 99 - 100% проверени и доказани, без пребоядисан детайл....за удари да не говорим. Подобни коли в мобиле.де и аутоскаут.ит започваха от 50 до 100% по-високи цени.

Скоро пак купих кола, която много се отличаваше като качество от другите на пазара. Търговецът каза, че са му я "пробутали" в пакет с няколко други сравнително скъпи (40+к лв) коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам няколко колеги с коли от ДасВелт Ауто, от първи собственици и съответно без никакви драми...

 

А последните модели с GPRS модул изпращат постоянно данни на сървърите на Ауди и това с връщането на километрите няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ще стане връщането, но ще са останали данни на сървърите :)

Интересно и какви данни други праща? Ако GPRS изпраща location, направо си е за GDPR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се съгласяваш с това при покупка, то е част от гаранцията :)

Иначе, няма как да се знае със сигурност, кой кара колата, така че какви лични данни?

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/25/2018 at 4:17 PM, VIS_89 said:

Не знам дали е добре да обърна темата на друга, но бих се радвал на съвети подобна кола като разход средно годишно с обслужване и нормални ремонти до какви пари може да излезе, да знам, дали мога да си я позволя ?
По-добре ли ще е ако си взема от Das Wel Auto, например:
- http://www.dasweltauto.bg/audi-a5-sportback-30-tdi-8759/

- http://www.dasweltauto.bg/audi-a5-sportback-30tdi-quattro-s-line-8171/
 

Не успях да намеря точно тема за този мотор на А5.

 

Гледа ли някой от тези?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/25/2018 at 1:56 PM, VIS_89 said:

Здравейте,

първи пост ми е във форума и се извинявам, ако е в грешен раздел.

Търся мнение за конкретна кола/модел и ме интересува мнението на хората, карали или ремонтирали такива.

Като цало си търся нова кола и съм се спрял на А5/S5 модела. Не търся супер спортна бегачка, да се има предвид. 150-220 коня мился, че са напълно достатъчни за да се насладя на вървежа.

На година се минават до 17000км макс, но с нова кола не се знае, може и да се прескочат :)

Ето и една актуална обява: https://m.mobile.bg/details/11532334195418251

 

Тъй като не съм чак толкова на Ти с колите, общи познания покрай не малкото ремонти на старите, този модел дали е 2.0 TFSI според вас и дали е засегнат от проблема с маслото ?

Колата ми изглежда доста добре гледана, но ще се радвам да чуя мнение дали цената е нормална и дали има някакви големи фабрични проблеми, за които да се оглеждам дали са изчистени генерално.

Благодаря предварително.

 

Тази кола беше моя преди 3 години, не беше фейслифт и беше на 195,000 км. Успех на печелившите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: :flehan:

 

Принципно няма лошо, че някой ѝ е наслагал брони, лостове и тн, ама кому е нужно да се лъже - нямам идея.... интересно дали и велосипеда е някакво менте :)

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че е менте, да не мислиш, че струва 4000лв. Струва мисля $100.

За километрите - човекът е карал три години по 5 хиляди км на година...на задна и тогава километрежа сам се връща :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Заслужава ли да се ходи за оглед изобщо за тази кола? Км са близо 300 400хил.  И до колкото разбрах и годината не е реална 2012г..? Някакви препоръки да ми дадете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...