Jump to content

ПРОБЛЕМ с плафоните в купето Ауди А6 4F


Анна

Recommended Posts

Здравейте колеги, нова съм в форума, до сега само разглеждах форума, но реших да се регистрирам. 

 

Имам сериозен проблем със светлините в купето, не светят предните и задните плафони и тези във краката и на 5-тата врата (Колата е Avant); никъде не записва подобна грешка. Понякога когато са заспали модулите и вляза в колата има осветление, но когато вкарам ключа и веднага изгасват. 

 

Някой от вас има ли идея от къде и как мога да си реша проблема?

 

Благодаря предварително. 

Редактирано от Анна
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са някой от грешките, притеснява ме 3-тата (02095)

 

Wednesday,25,July,2018,18:16:57:62939
VCDS Version: Release 12.12.0

                Address 46: Central Conv.       Labels: 4F0-910-289.lbl
Control Module Part Number: 4F0 910 289 G    HW: 4F0 907 289 G
  Component and/or Version: Komfortgeraet   H22 0170
           Software Coding: 0139909
            Work Shop Code: WSC 02335 785 00200
                      VCID: 2E53E833B9E29E6E36F-807B
3 Faults Found:

01565 - Luggage Compartment Light (W3) 
            009 - Open or Short to Ground
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 50
                    Mileage: 219243 km
                    Time Indication: 0

01503 - Bulb for 3rd Brake Light (M25) 
            009 - Open or Short to Ground
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 254
                    Reset counter: 50
                    Mileage: 143000 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2014.01.27
                    Time: 15:34:19

02095 - Component Protection Active 
            000 - -
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01100000
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 254
                    Reset counter: 50
                    Mileage: 143000 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2014.01.27
                    Time: 15:34:27

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

основния проблем е component protection. затова няма светлини. проблема се решава с обучаване в порше. другото са третия стоп и някой плафон в багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, благодаря най-вероятно причината е точно този модул, но днес пробвахме с друг модул, които нямаше грешки в него, но записа същите грешки и не могат да се изтрият. 

 

Поръчах си нов 3-ти стоп, но не знам дали не е проблема в късо съединение.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на модула трябва обучение както каза колегата вече иначе мяма да проработи и новия модул.... С една дума това което сте направили не ти помага с нищо. Гледам че грешката за протекшъна е запидана 2014г. може някой тогава да е сменял модула и просто да не са го обучили.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Проблема със плафоните е от 2014, освен Порше има ли някой друг , който се наема да го обучи този модул? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ама взимат повече пари от порше... за стопа не знам какво да кажа, слабо място са. ръждясват и пиновете, може да се наложи и смяна на буксата. ще се види след демонтажа чак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Казаха ми, че стария модул има версия да не може да се обучи, и по - добрия вариант е да си купя нов и тогава било сигурно на 100% че ще стане. 

За това не ми се ходи в Порше, че ще почнат да ме омайват защото съм жена да им плащам излишни пари, за това търся някой които може да го обучи със abritos или с някаква друга машина. 

 

Благодаря ви много за бързите адекватни отговори. :) 

и дано успея да си реша проблемите, защото са предостатъчни.:magic::hilezh::unsure:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А дали някой може да ми даде някакви негови координати на лично съобщение? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0888 607862-Ваген сервиз те имат програмата. Мисля, че абритус се казва, за да ти махнат компонент протекшъна, щом не ти се ходи в Порше. Програмата е скъпа и не всеки сервиз я има.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наскоро чух за един дет иска 250-300лв за махане. да си знаеш че всичко над 100лв е опит да те ограбят. ако те притеснява модула купи друг и отивай в порше. комфортите вървят по 30лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 лв ли? Ако някой ми го предложи за 30 лв, веднага ще го купя, че моя ме съмнява... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ,

 

Извинявайте, че се включвам в този пост , но как се отваря предния плафон в купето, че едната ми крушка не свети и искам да си я сменя, а мо же би  и двете напрово с Led крушки , ако става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш пластмасов инструмент за телефони и уреди, не знам как се нарича :) пробвай го леко и ще стане. Първо пада в средата има един хромиран елемент между лампите и кръгло около копчето за люка. След това вече понапъни и външната пластмаса, при мен пада леко, на щипки е, но не се чупят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако искаш да го свалиш,има два рапидни винта отпред на конзолата на 4ф,След като се развият с кръстата отвертка,се издърпва леко напред посока на челното стъкло за да освободи щипките и излиза-лесно е ;)

.

Редактирано от joki12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, OvivO said:

ако имаш пластмасов инструмент за телефони и уреди, не знам как се нарича :) пробвай го леко и ще стане. Първо пада в средата има един хромиран елемент между лампите и кръгло около копчето за люка. След това вече понапъни и външната пластмаса, при мен пада леко, на щипки е, но не се чупят.

Привет,

 

стана, както каза ( Благодаря!) първо се маха срдната пластма, после хромиранита лайсна  и накрая големия пластмасов елемент. Няма никакви винтове. Всичко е на щипки.

 

Сега ще постна снимки. Но първо три въпроса

 

 

 

Редактирано от Satira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

някой може ли да ми каже за какво служат тези две джаджи, който видях след, като свалих плафона? (прикачвам снимки).

 

Едната я има само едната страна , а дриугата само от другта страна на плафона. Техните срещуположни места са празни?????

IMG_20180729_175844.jpg

IMG_20180729_180512.jpg

Здравейте колеги,

 

знам , че мястото на този въпрос не е в този пост, но го пускам и ще отваоря и нов.

 

Някой знае ли дали може и как да се оправяр драскотините и износването (зацапването) на предната конзола при скоростния лост (не съм сигурен, че така се нарича), както и на вътрешните лайсни на вратите? (прикачвам снимки).

В случай, че не възможно от къде мога да намеря ткива нови( освен от Порше) или втора употреба зпазени?

 

 

 

IMG_20180729_191425.jpg

IMG_20180729_191450.jpg

IMG_20180729_191502.jpg

Редактирано от Satira
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, OvivO said:

ако имаш пластмасов инструмент за телефони и уреди, не знам как се нарича :) пробвай го леко и ще стане. Първо пада в средата има един хромиран елемент между лампите и кръгло около копчето за люка. След това вече понапъни и външната пластмаса, при мен пада леко, на щипки е, но не се чупят.

23 hours ago, Satira said:

Привет ,

 

Извинявайте, че се включвам в този пост , но как се отваря предния плафон в купето, че едната ми крушка не свети и искам да си я сменя, а мо же би  и двете напрово с Led крушки , ако става?

 Здравейте колеги,

 

колата е Audi 4F C6;  3,2 quatro; 255 к.с.- 2007 г.

 

За да смените крушките ( вътре са два типа една 2 x 5W и 2 X 10W) на предния плафон в купето ще трябва да го разглобите. За целта ще трябва да свалите три пласмасови елемнта. Всичко е на щипки , така че внимавайте да не ги счупите. Прилагам снимките. Снимките са по реда на свлянето. Спецификация на крушките 12V5W T6t Osram 3860LF и 12V10W H625  K25673 Philips 12866 (Свалих ги от самите крушки). На последната снимка се виждат и двете. Предупеждавам за малката крушка, че е голяма играчка да я сложиш обратно. Поне за мен беше. Трябва пъпчите и да са ветикални разположени , после с лек натиск и завъртане трябва да застане, както трябва. Заредете се с търпение.

Надявам се, че ще е полезно!

Plafon 1.jpg

Plafon 2.jpg

Plafon 3.jpg

Plafon 4.jpg

Plafon 5.jpg

Plafon 6.jpg

Plafon 7.jpg

Plafon 8.jpg

Plafon 9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз свалям само тези 3 пластмаси, за да сменя крушките. Ако трябва да се свали, тогава винтовете. 

В предния плафон са микрофоните за bluetooth, има и гнезда за вътрешно амбиентно осветление - светят два диода в червено и леко осветяват климатроника и централната конзола.

@Satira: много полезно, че си написал точните номера на крушките. 

Плафонът ти е фейслифтов, може би и цялата кола де :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...